FLAMING ROW

           
            

         
           

Zpět
FLAMING ROW je kapela - projekt vytvořený německým hudebníkem Martinem Schnellem (Steel Protector, Cast In Silence) v roce 2008. Když Martin v roce 2008 napsal písně pro své kapely STEEL PROTECTOR a AUS DER GEGEND, napadlo jej, že se tyto myšlenky ani do jedné z kapel nějak nevejdou. Byly buď příliš progresivní nebo stylisticky příliš univerzální. A tak se rozhodl z nich udělat něco nového. Tak vznikla základní myšlenka vytvořit koncepční album s mnoha různými hudebníky, zpěváky, zejména ženskými a mužskými hlasy. Schnella složil hodně hudby pro FLAMING ROW a snažil se společně dokončit tyto skladby. Protože byl ovlivněn velkým množstvím různých stylů hudby, ani FLAMING ROW nespadá pouze do jedné kolonky. Takže v jejich hudbě je směs prog metal/rock, mainstream, metal a velmi silní balady.

Jelikož Martin vlastní malé nahrávací studio, byl naštěstí schopen okamžitě pracovat na nápadech. Aby mohl dokončit svůj záměr, Schnella požádal svoji blízkou přítelkyni Kiri Geile (Steel Protector), aby se připojila ke skupině. Úkolem Kiri se pak stalo napsat koncepční příběh. V následujících měsících oba dokončili příběh "Elinoire", drama o mladé britské rodině a společně napsali i texty pro různé postavy v příběhu.

Do nahrávacího studia se dostali na konci roku 2008. Většina veškeré hudby byla nahrávána až do konce roku 2009. Mnoho přátel a místních hudebníků podporovalo Geile a Schnella účastí na projektu. K jádru sestavy FLAMING ROW patří bubeník Niklas Kahl (My Inner Burning, Cast In Silence) a klávesista/saxophonista Marek Arnold (Toxic Smile, 7 Steps To The Green Door, Stern Combo Meissen). Schnella nahrál kytary, většinu basových partů, některé klávesy a sólový a doprovodný zpěv...

Myšlenka požádat některé známé lidi přišla spontánně, když objevil roku 2010 Garyho Wehrkampa z SHADOW GALLERY na Facebooku a on jej potvrdil jako přítele. Tak vznikly všechny kontakty. Ať už Billy Sherwood, Jimmy Keegan nebo Ali Neander. Hudba byla velmi přínosná, nebylo těžké přesvědčit je, aby se projektu zúčastnili. To mě naprosto poctilo, že jsem se mnou měl své vlastní vzory. Požádal pak Gary Wehrkampa a Brendta Allmana, aby se připojili s některými dalšími kytarovými a klávesovými sóly. Oba dva si hudbu zamilovali a do měsíce opřinesli další velkou várku nahrávek pro FLAMING ROW. Wehrkamp navíc také udělal spoustu vokálu a zaujal v příběhu roli jedné postavy. Spolu s Brendtem Allmanem přinesli mnoho doprovodných vokálů, podobně také Billy Sherwood (Circa, Yoso, ex-Yes) nazpíval nějaká sóla i doprovodné hlasy. Německý kytarista Ali Neander (zakládající člen RODGAU MONOTONES, studiový kytarista pro Xaviera Naidoo a Sabrinu Setlur) také přidal několik kytarových sól. Pro obsazení role jedné postavy příběhu se připojil také Jimmy Keegan, který byl koncertním bubeníkem a doprovodným zpěvákem u SPOCK’S BEARD (také Kenny Loggins, Santana) a nahrál některé vokály. Schnella byl velmi hrdý, protože všichni tito hudebníci byli jeho idoly od dětství. Tak vznikla kapela FLAMING ROW jako mezinárodní projekt.

První koncepční album "Elinoire" bylo dokončeno a vyšlo pak v létě 2011.

Příběh "Elinoire":
Děj "Elinoire" je o mladé britské rodině. Lea a Adam Baltwin jsou ve svých nejlepších letech, mají skvělé pracovní příležitosti a žijí v blahobytu. Lea otěhotněla. Ale během narození jejich dcery Elinoire, Lea zemřela kvůli zdravotním problémům. Adam nikdy překonal náhlou smrt své milované manželky a kladl to za vinu Elinoire. Během let si nedokázal vybudovat obyčejný vztaj k Elinoire. Adamův otec Cyrus Baltwin se ujal role jejího otce. Ale po nějakém roce byly odhaleny některé skutečné údaje o předchozím životě Lea. Byl smrt Ley mrtvý opravdu náhoda? Příběh je vyprávěn pomocí reálných postav, jejich emocí (láska, nenávist...) a některých virtuálních podstatí (čas, osud, smrt, duch apod.). K dispozici je 15 různých zpěváků, muži a ženy, kteří představují jednotlivé postavy příběhu.

Druhá deska projektu "Mirage - A Portrayal Of Figures" vyšla 28. února 2014 u Progressive Promotion Records. Obdobně jako u první nahrávky byla k jádru projektu přizvána řada hudebních osobností, současné a bývalé členy Shadow Gallery, Pain of Salvation a Neala Morse, stejně jako Arjen Lucassen.

Příběh, který slouží jako základ pro "Mirage", je přizpůsoben příběhu, který předtím napsal Geile, je stejně velkolepý v pojetí hudby, která mu dává život. Dystopický příběh mimozemské invaze s prvky příběhů spiknutí a vyprávění o zajetí, zdá se, čerpá z různých kultovních televizních pořadů a filmů - jsou zde náznaky "Blake’s 7", "V" a "Terminator" v kombinaci s prvky příběhu osamoceného dobrého muže utiskovaného ze všech stran, když cestuje po postapokalyptické pustině, která je inspirována kapelou Shadow Gallery a jejich "Tyranny" a "Room V" z těch nejviditelnějších hudebních inspirací Flaming Row. "Mirage" se odehrává ve vzdálené budoucnosti po téměř úplném zániku lidstva v rukou mimozemšťanů, kteří jsou kolektivně známí jako The Minders, a kteří jsou považovány za preventivní akci v reakci na potenciální hrozbu, kterou lidstvo představuje pro zbytek vesmíru. Příběh sleduje vojáka jménem Johna, součásti ragtag skupiny lidských spasitelů, kteří přísahali, že porazí The Minders. Příběh je ale v textech vyjádřen pouze hlasy desítek postav identifikovaných pouze podle jména, bez prostředků k určení jejich vzájemných vztahů a situací.

Album "Mirage..." je jedním z těch alb, která potvrzují étos progresivního metalu a nabízejí enormní variantu tapisérií textur, žánrů a emocí, které se objevují spíše jako pohlcující a fascinující než sebevědomá.

Jádro Flaming Row v roce 2018 tvořili Martin Schnella, Melanie Mau, Marek Arnold a Niklas Kahl. Spolupracují i nadále s dlouhým seznamem hostujících muzikantů jako jsou Gary Wehrkamp, Brendt Allman, Jimmy Keegan, Leo Margarit, Max Dietzmann, Lars Lehmann, Dave Meros, Arjen Anthony Lucassen, Diego Tejeida, Nathan Brenton, Eric Brenton, Jens Kommnick, Rolf Wagels, Johan Hallgren, Maggy Luyten, Ted Leonard, Brian Ashland, Billy Sherwood a mnoho dalších...

V posledním období kapela pracuje na svém třetím albu...

Progresivní metalová skupina Flaming Row vydala lyrické video svého nového alba "The Pure Shine" s názvem "Jake's Destiny". Je to po "Elinoire" (2011) a "Mirage - Portrayal of Figures" (2015) třetí album kvarteta z Göttingenu. "The Pure Shine" je opět koncepčním albem založeným na sáze "The Dark Tower" (Temná věž) od Stephena Kinga a obsahuje kresby Darie Kotys. Album bylo produkováno a masterováno Martinem Schnellou v Overlodge Recording Studio. Album "The Pure Shine" vyšlo 9. prosince 2019 prostřednictvím Gray Matters a Progressive Promotion Records. Na albu se, jak je zvykem u tohoto projektu, objevila i řada hostů jako jsou Jimmy Keegan (Ex-Spock's Beard, Pattern Seeking Animals), Dave Meros (Spock's Beard), Johan Hallgren (Pain Of Salvation), Glynn Morgan (Threshold), Lars Lehmann (Ignore The Sign), Jens Kommnick (Iontach), Eric Brenton (Neal Morse), Nathan Brenton (Neal Morse), Siobhán Kennedy (Iontach), Alexander Weyland (Traumhaus), Mathias Ruck, Ossy Pfeiffer (Ignore The Sign), Fabian Gödecke (Melanie Mau & Martin Schnella) a José Pepe Jimenez (Carlos Santana).

Zpět
Členové:
Martin Schnella - Guitars, Keyboards, Vocals
Melanie Mau - Vocals
Marek Arnold - Keyboards
Niklas Kahl - Drums
Hosté:
Kiri Geile - Vocals
Kai Kleinewig - Bass
Ali Neander - Guitars
Andreas Schock - Guitars
Jost Schlüter - Guitars

Členové Martin Schnella
(narozen ***)
Lead & Rhythm Guitars, 6 & 12 String Acoustic Guitars, Mandoline, Bass Guitar, Banjo, Mellotron, Keyboards, Lead- & Backing Vocals


Martin je německý skladatel, hudebník, kytarista, baskytarista a textař. Je zakladatelem projektu Flaming Row.

Dnes pracuje jako nezávislý učitel kytary a hudby a řídí vlastní nahrávací studio, hraje v různých kapelách, a proto je nepřetržitě zaměstnán hudbou.

Než se začal plně věnovat hudbě, dokončil své vzdělání jako průmyslový úředník poté, co dokončil svou kvalifikaci na vysoké škole technické a pracoval v této profesi téměř 5 let. Pro sdružení Rock und Kultur am Harz e.V. pracoval 8 let, kde zastával různé pozice ve správní radě.

Martin získal své první mezinárodní úspěchy se svou kapelou Flaming Row, pro kterou již složil tři koncepční alba, na nichž se podíleli i známí hostující hudebníci z progresivního rockového/metalového žánru. Již několik let pracuje také jako studiový kytarista a koncertní hudebník. Ve svém rodném městě Osterode dohlíží na školní kapelu střední školy Tilman-Riemenschneider a na různé finanční projekty pro rostoucí hudebníky.

Během své kariéry hudebníka hrál v různých kapelách a organizoval koncerty. Kromě Flaming Row se Martin v současné době zaměřuje na další kapely jako Seven Steps To The Green Door, Only Pretending and Nothing Left….

Od roku 2016 je také členem kapely Frequency Drift, se kterou nahrál album "Last". Již předtím hostoval na jejich předchozím albu "Over". Kapelu opustil v roce 2018.

V současné době spolupracuje s Martinem Schnellem ve folk rockovém duu Martin Schnella & Melanie Mau.
Členové Melanie Mau
(narozena ***)
Lyrical Concept and Lyricist, Lead & Backing Vocals


Melanie Mau je německá zpěvačka. Hostovala na nahrávkách kapely Kambrium - "Dark Reveries" (2013, Vocals, track 10) a "The Elders' Realm" (2016, Vocals, track 1, Choirs Vocals, tracks 01,04,05). Od roku 2016 je také zpěvačkou kapely Frequency Drift, se kterou nahrála album "Last". Kapelu opustila v roce 2018.

V současné době spolupracuje s Martinem Schnellem ve folk rockovém duu Martin Schnella & Melanie Mau.


Členové Marek Arnold
(narozen ***)
Keyboards, Piano, Organ, Mellotron, Loops, Sopran Saxophone


Je německý saxofonista, klarinetista a klávesista. Je členem kapel:
Toxic Smile (Prog Metal, keys, sax)
SEVEN STEPS TO THE GREEN DOOR (Progressive crossover, keys, sax)
Flaming Row (Progressive Metal, keys, sax)
United Progressive Fraternity (Progressive Rock, sax, clarinet, keys
) CYRIL (Progr. Melodic rock, keys, sax)
MANNING (Melodic (prog) / songwriter rock)
Bluance (Swing / Latin, sax)
Stern Combo Meissen

Pro hudební kariéru se rozhodl již v útlém věku 4 let - tak už v 5 hrál na zobcovou flétnu, od 8 roků se trápil na klarinet. Konstantní self-interpretace starých mistrů mohl hádat, že ode mě nikdy adaptabilní orchestr hudebníků by-logicky doplněna 15 let saxofon a o něco později jako samouk pronikl i do klávesových nástrojů. Skutečný obrat u něj nastal při objevení syntezátorů, staré dobré Atari a sekvencery, kdy za dlouhých nocí vznikaly písně, z nichž některé našly cestu do jeho prvních nahrávek.

Po ukončení studia populární hudby a výuky saxofonu, hrál v několika kapelách hrajících jazz, hip hop, pop, progresivní rock/metal a vyučuje i hru na saxofon a klávesové nástroje na evropských gymnáziích. Marek Arnold je zbývající zakládající člen německé progresivní rockové kapely "Toxic Smile", která již vydala 5 alb, z nichž první bylo velmi úspěšné na labelu Asia, jedno orchestrální DVD a EP.

Také hraje a pracuje jako producent, skladatel a aranžér pro progresivní crossover kapelu "Seven steps to the green door", která v současné době pracuje na svém čtvrtém albu. Marek byl členem legendární východoněmecké artrockové kapely "Stern Combo Meissen" v letech 2010-2012.

Také založil melodickou prog kapelu "Cyril" a přidal svůj talent i do progmetalové kapely "Flaming Row". Od založení studia "b'side-music již pro ně realizoval několik nahrávek, produkcí, skladeb a CD. Marek samozřejmě také významně přispěl k řadě pozdějších vystoupení projektu Manning, kde je jeho výkon získal hodně chvály v recenzích!
Členové Niklas "Nik" Kahl
(Narozen 14. května 1988, Osterode am Harz, Germany)
Drums & Percussion


Niklas "Nik" Kahl je německý rockový a metalový bubeník. Působil také v kapelách My Inner Burning, Cast In Silence.

Kahl začínal svoji hudební kariéru ve věku pěti let jako syn v rodině hudebníků. Po mnoha letech působení v různých formacích svého akordeonového orchestru se začal ve věku čtrnácti let orientovat se na pop, rock a metal. Už v 19 letech hrál na svém prvním 14-koncertním evropském turné. Poté následovaly další koncerty, festivaly a turné s různými umělci, především jako předskokani kapel jako Unheilig nebo Scorpions, ale také jako náhradní bubeník např. v německé kapele Oomph...

Od roku 2011 do roku 2015 byl Kahl živým a studiovým bubeníkem pro německou gothic/NDH kapelu Stahlmann, se kterou pravidelně hrál na mezinárodních headliningových turné a festivalech, stejně jako hrál v mezinárodní progresivní rockové kapele Flaming Row. V roce 2015 založil s Neillem Freiwaldem kapelu Erdling, se kterou vydal již dvě alba, která se dostala do německých hitparád.

Od července 2017 hrál Kahl jako dočasná vypomoc s dark rockovou kapelou Lord Of The Lost. V prosinci 2017 opustil Erdling a stal se novým bubeníkem Lord of the Lost.
Členové Kiri Geile
(narozena ***)
Lead- & Backing Vocals, Accordion


Kiri je německá zpěvačka, textařka a skladatelka. Je členkou kapely Steel Protector. Byla spoluzakladatelkou kapely Flaming Row, odkud odešla v roce 2016.


Členové Kai Kleinewig
(narozen ***)
Bass Guitar


Kai je německý hudebník a baskytarista, který působil v kapelách Tubeless a Voice2Bass.Členové Ali Neander
(narozen ***)
Guitars


Ali je německý hudebník a kytarista, který působil v kapele Rodgau Monotones.Členové Andreas Schock
(narozen ***)
Guitars


Andreas je německý hudebník a kytarista, který působil v kapelách Heavy Traffic a Acoustic Schock.Členové Jost Schlüter
(narozen ***)
Guitars


Jost je německý hudebník a kytarista, působil v kapelách Heavy Traffic, Dogs On Lead.Členové Gary Wehrkamp (Shadow Gallery)
Členové Brendt Allman (Shadow Gallery)


Zpět
Studiové desky:
2020 The Pure Shine
2014 Mirage - A Portrayal Of Figures
2011 Elinoire
Ostatní nahrávky:


Skupina:
Martin Schnella - Guitars, Vocals
Niklas Kahl - Drums
Melanie Mau - Vocals
Marek Arnold - Keyboards, Saxophone
Hosté:
Glynn Morgan - Vocals (Threshold)
Johan Hallgren - Vocals (Pain Of Salvation)
Alexander Weyland - Vocals (Traumhaus)
Ossy Pfeiffer - Vocals (Ignore The Sign)
Siobhán Kennedy - Vocals (Iontach)
Mathias Ruck - Vocals
Jimmy Keegan - Drums (Spocks Beard, Pattern Seeking Animals)
Dave Meros - Bass (Spock's Beard)
Jens Kommnick - Celtic instruments (Iontach)
Eric Brenton - Violin, Viola (Neal Morse)
Nathan Brenton - cello & orchestration (Neal Morse)
José Pepe Jimenez - percussion (Carlos Santana)
Lars Lehmann - Bass (Ignore The Sign)
Fabian Gödecke - Percussion (Melanie Mau & Martin Schnella)
Diskografie The Pure Shine
2CD, vyšlo 10. prosince 2019, Progressive Promotion Records, PPRCD076

Seznam skladeb:
01. A Tower In The Clouds ()
02. The Last Living Member
      I. A Mystical Structure ()
     II. Roland Of Gilead ()
    III. Maerlyn's Rainbow ()
03. Jake's Destiny
      I. The Painted Pictures ()
     II. Relentless Pursuit ()
    III. 1919 Midworld ()
04. The Sorcerer
      I. Evil Forces Of The Dark Side ()
     II. Distracting Illusions ()
    III. Arra ()
05. The Final Attempt ()
06. The Gunslinger's Creed
      I. Roland's Revenge ()
     II. The Sorcerer – Reign Of Darkness ()
    III. The Secret Place Of No Return ()
     IV. Our Savior ()
Total Time: (00:00)

Music: Martin Schnella
Lyrics: Martin Schnella, Melanie Mau
Progresivní rocková opera Melanie Mau a Martina Schnella podle románu "The Dark Tower" (Temná věž) od Stephena Kinga. "The Pure Shine" vyjde jako 2CD včetně instrumentální směsi celého alba.


Skupina:
Niklas Kahl - Drums
Marek Arnold - Keyboards, Saxophone
Kiri Geile - Vocals
Martin Schnella - Guitars, Keyboards, Vocals
Hosté:
Jimmy Keegan (Spock's Beard, Santana)
Leo Margarit (Pain Of Salvation)
Kristoffer Gildenlöw (Ex-Pain Of Salvation, Rust)
Ted Leonard (Spock's Beard, Enchant)
Magali Luyten (Ayreon, Beautiful Sin)
Diego Tejeida - Vocals (Haken)
Johan Hallgren (Ex-Pain Of Salvation)
Dave Meros (Spock's Beard)
Eric & Nathan Brenton (Neal Morse)
Arjen Anthony Lucassen (Ayreon, Star One)
Gary Wehrkamp & Brendt Allman (Shadow Gallery)
Diskografie Mirage - A Portrayal Of Figures
Vyšlo 28. února 2014, Progressive Promotion Records, PPRCD020

Seznam skladeb:
CD1
01. Mirage - A Portrayal Of Figures (Pt.1) (16:15)
02. Aim L45 (7:05)
03. Burning Sky (6:23)
04. Journey To The Afterlife (12:04)
05. Alcatraz (4:04)
06. Memento Mori (5:49)
07. Pictures (9:28)
08. In Appearance - A Portrayal Of Figures (Pt.2) (18:44)

CD2 (Instrumental)
01. Mirage - A Portrayal Of Figures (Pt.1)
02. Aim L45
03. Burning Sky
04. Journey To The Afterlife
05. Alcatraz
06. Memento Mori
07. Pictures
08. In Appearance - A Portrayal Of Figures (Pt.2)
Total Time: (79:52)Skupina:
Niklas Kahl - Drums
Marek Arnold - Keyboards, Saxophone
Kiri Geile - Vocals
Martin Schnella - Guitars, Keyboards, Vocals
Hosté:
Brendt Allman, Gary Wehrkamp - Vocals, Guitars
Kai Kleinewig - Bass
Chrissy Müller, Ali Neander, Andreas Schock, Jost Schl?ter, Gerrit Schwerthelm - Guitars
Lars Begerow, Michaela Auer, Jessica Schmalle, Sascha Habich, Denis "Iron Ivan" Brosowski - Vocals
Billy Sherwood, Jimmy Keegan, Michael Lowin - Vocals
Verena Klauke - Flute
Anne Trautmann, Kim Spillner, Sandra Thielemann, Markus Funke - Vocals
Rick Fischer, Jim Roberti, Stephan Wegner, Anja Hampe - Backing Vocals
Diskografie Elinoire
Vyšlo 11. července 2011, Progressive Promotion Records, PPRCD005

Seznam skladeb:
01. Intro (1:35)
02. Initiation Fugato (2:04)
03. Overture (3:04)
04. First Day (4:09)
05. Nightingales Chirp (4:01)
06. Do You Like Country Grandpa? (2:38)
07. Lea's Delivery (7:54)
08. Elinoire (5:34)
09. Rage of Despair (5:51)
10. Adam's Theme (4:23)
11. Neglected Garden (3:01)
12. Time Mirror (5:46)
13. Watershed (1:52)
14. Review (5:23)
15. Unearth the Truth (6:04)
16. Father's Theme (0:29)
17. Farewell (2:29)
18. A Place to Review Your Soul (13:28)
Total Time: (79:45)

Progressive Promotion CD, 2011
Mixed and engineered: Martin Schnella
Mastered: Martin Schnella and Jost Schlüter
Lyrics: Kiri Geile, Gary Wehrkamp, Billy Sherwood, Martin Schnella
Mixing, Engineering, Mastering: Martin Schnella
Mastering: Jost Schlüter

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
http://www.flamingrow.de/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  28.6.2014 
Menu Poslední aktualizace: 30.12.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!