GALAHAD     
    
     
             

Zpět
         Britští progresivní dinosauři GALAHAD vznikli v roce 1985
         v hrabství Dorset jako typický produkt nové vlny
  britského prog rocku počátkem a poloviny 80. let.
       Jejich souputníky v té době byly prog-rockové kapely
             jako Marillion, Pallas, IQ, Twelfth Night, Pendragon
         a další. Skupina byla založena původně jen tak pro zábavu,
                 aby mohli hrát alespoň polovinu cover skladeb
               (Genesis, Zeppelin, Rush, Black Sabbath, Focus, Marillion apod.)
       a zbytek repertoáru z vlastního materiálu.

Podle Artušovské legendy byl Sir Galahad synem Sira Lancelota a Elaine D'Corbenic. Sir Lancelot si myslel, že spí s Guinever, ale byl Morganou podveden. Sir Galahad byl nejodvážnější, nejčistší a nejvznešenější rytíř ze všech. Byl také jedním ze tří rytířů, kteří skutečně dosáhli svatého grálu (podle populární legendy).
Přesto Sir Galahad nemá naprosto nic společného s tím, proč se Galahad nazývá právě Galahad! Spíše Roy Keyworth pracoval pro obchod s ovocem a zeleninou v Christchurchu v Dorsetu v polovině 80. let, kde si všiml dodavatelské faktury s nadpisem "Galahad Produce". Roy tím byl natolik ohromen, že se rozhodl nazvat takhle svoji novou kapelu.

Kapelu zformovali v polovině roku 1985 bývalý klávesový hráč SOLARIS Nick Hodgson, bývalý zpěvák SIDEWINDER Stuart Nicholson, ex-Sekvence kytarista Roy Keyworth, druhý klávesový hráč Mike Hooker, baskytarista John O'Callaghan a bubeník Paddy O'Callaghan. Rytmická sekce Galahad byla ale časem pozměněna, když se v sestavě objevili basista Nick Simon a bubeník Pete Hibbit, dříve členy kapely s názvem MANITOU hrající ve stylu NWOBHM (=Nová vlna britského heavy metalu (zkratka z anglického New Wave Of British Heavy Metal). Galahad pak doprovázeli několik poměrně dobře známých progresivních kapel, vystupujících v té době, včetně IQ, Pendragon, Haze a později i Pallas či Magnum. Své první vystoupení kapela odehrála 31.srpna 1985 v kulturním středisku v Somerford, v blízkosti Christchurch, Dorset, Anglie.

Galahad 1985 V roce 1986 se složení GALAHAD ustálilo v sestavě, ve které se nacházeli Stu Nicholson, Roy Keyworth, Mike Hooker, Nick Hodgson, Paddy O'Callaghan a nový basista Paul Watts. Přesto ještě v březnu 1987 řady kapely opustil O'Callaghan a místo něj se stal dočasný zástupce Spencer Luckman členem na plný úvazek. Hodgson odešel také a do sestavy GALAHAD přišel klávesista Mike Hewetson. Další potíže se ale objevily, když se Hookerovi nepodařilo dorazit jednou na koncertní představení a byl vyloučen z kapely.

Po stovce odehraných koncertů po celé zemi vydali v 500 kopiích singl "From The Inside/The Opiate" v roce 1987, krátce nato následovala živě nahraná kazeta "One Knight At Mr C's". Problémy se sestavou provázely Galahad i nadále. V prosinci 1988 se zpěvák Stuart Nicholson zúčastnil konkurzu na uvolněný post zpěváka u Marillion, zatímco skupina pokračovala koncertováním, když doprovázela kapely IQ, Pendragon a HAZE. Naštěstí pro kapelu konkurz pro zpěváka Stuarta Nicholsona byl neúspěšný. Kapela začala nahrávat první pořádné demo debutové album, ale bylo stále zřejmější, že Paul Watts na postu basisty není tím pravým mužem. Naštěsté získali basistu Pata McCanna, který jej nahradil. Pat McCann spolu s novým klávesistou Markem Andrewsem přinesli čerstvý vítr do sestavy. Členství McCanna netrvalo ale dlouho, neboť Pat nemohl pracovat se skupinou na plný úvazek, a tak se od roku 1990 se v sestavě nakonec objevil basista Tim Ashton, který hrál s kapelou až do roku 1992 a odjel i na turné do Japonska. Následujícího roku však do sestavy Galahad přibyl další nový člen, ex-ESPRIT klávesista Karla Garret, který se ke kapele připojil pro její první evropský koncert v Paříži.

Mezitím v roce 1989 vydali další kazetu "In A Moment Of Madness". V té době již ale začali skupinu brát vážněji a začali hrát jen původní materiál. V roce 1990 pak vstoupili do Room For a View studia, aby nahráli svůj albový debut "Nothing Is Written". V lednu 1991 se Galahad poprvé představili ve slavném Marquee Club v Londýně a v létě pak vyšel jejich debut u Avalon Records, kterého se prodalo několik tisíc kopií.

Skladba "Room 801" na albu nese název podle údajného pokoje v hotelu v Londýně, který byl zřízen "Ministerstvem obrany" Velké Británie v roce 1950, aby tam bylo možné ukládat záznamy a informace týkající se všech různých pozorování UFO a záhad, které se britské vojenské rozvědcea podařilo získat. Píseň "Room 801" byla inspirována knihou o UFO s názvem "Above Top Secret" od Tima Goode, který napsal několik knih na toto téma.

Úspěch alba "Nothing Is Written" také napomohl tomu, že kapela získala značnou podporu ve vysílání na BBC Radio One, a to zejména v "Radio One Rock Show", kterou uváděl pozdě večer známý Tommy Vance. Kapela pak odehrála vícero představení ve Velké Británii, Japonsku a Německu.

Na počátku roku 1990 se dva bratři a velmi nadšení koncertní hudební fanoušci Dave a Pete Martin rozhodli uspořádat občasnou rockovou show v malé, tiché, ale idylické vesnici Whitchurch v Hampshire. Velmi uctivě se zeptali, zda-li by Galahad nezahrál na některém z těchto koncertů, když kapelu viděli hrát v londýnské Astorii spolu s Pendragon v roce 1991. Galahad souhlasili a odehráli několik koncertů v tomto malém hnízdečku. Tyto koncerty byly zvláštní, velmi zvláštní... byly malé s publikem namačkaným jako sardinky, pivo volně tekoucí, horký pot stékající po stěnách, atmosféra byla elektrická, podivně připomínající některé opojné časy v Marquee Club v Londýně, což bylo podivné vzhledem k tomu, že hráli v nejnepravděpodobnějších místech zastrčených hluboko v krajině Hampshire.

V roce 1995 se objevila nahrávka kapely "Galahad Acoustic Quintet", která je experimentální a lehce vybočuje z řad studiových alb kapely. Vznikla v době, kdy se zpěváku Stuartu Nicholsonovi nedařilo realizovat projekt nazvaný Sleepers. Nahrávání této desky se účastnili Sarah Quilter, dlouholetá kamarádka od školních let Stua, která hraje na flétnu, saxofon a klarinet, Mark Andrews, jeden z předchozích klávesistů kapely - Karl byl příliš zaneprázdněn a neměl velký zájem na projektu. Neil Pepper vypomohl s pořízením alba stejně jako nahral pár skladeb. Roy Spence a Stuart dokončili sestavu. Album bylo napsáno a nahráno během léta 1994 naživo velmi rychle s použitím ADATs v novém místním studiu, které vlastnilo tuto tehdy zcela novou technologii.

Galahad také přispěli coververzí skladby skupiny TWELFTH NIGHT "The Ceiling Speaks" na tributní album GEOFFA MANNA a názvem "Mannerisms". Do sestavy Galahad v toce 1996 nastoupil i nový basista Neil Pepper.

V roce 1998 Galahad vydali album "Following Ghosts", po jehož vydání v roce 1998 opustil skupinu kytarista a člen kapely od samých začátků Roy Keyworth. Jako důvod se uvádí, že ztratil zájem o dění v kapele, už neměl nadšení a nápady, které míval a nemohl věnovat dostatek času a energie kapele. Lidé se mění a Roy už Galahad nepovažoval za prioritu, tak nakonec udělal slušnou věc a nabídl se, že odejde. Kapela se odhodlala nalézt náhradu a po několika pohovorech a konkurzu se šesti kytaristy konečně našli náhradu, o které si mysleli, že by se mohl stát plnohodnotným členem kapely. Byl jim Craig Wilson pocházející z blízkého okolí, který již dříve hrával v několika místních kapelách v Bournemouth, ale ani jedna nebyla příliš známá. Samotné album se námětově pohybuje v rovině popisu života, smrti a vším mezi tím... Například skladba "Bug Eye" je o samotném pojetí života v lůně ještě před narozením. Závěrečná skladba "Shine" je píseň o lidském duchu a odhodlání uspět v životě navzdory všemu. Jedná se konkrétně o krásnou a světlou slečnu, která se setkala s revmatoidní artritidou ještě jako teenager, a nyní se snaží statečně žít normální život, jak jen to jde navzdory všem jejím problémům. Nahrávání alba se poprvé zúčastnil nový člen klávesista Dean Baker, který se ke kapele připojil v roce 1996.

Další album vyšlo v roce 1999 pod názvem "De-constructing Ghosts", ve skutečnosti se sle jedná o experimentální re-mixové album, které vyšlo pod názvem kapely "Galahad Electric Company". Všechny samply kytary, kláves, bicích, baskytary a vokálních partů byly převzaty z mixu nahrávek alba "Following Ghosts" a předány různým dalším hudebníkům a DJ, kteří pak konstruovali své verze skladeb z "Following Ghosts" nebo v některých případech vytvořili zcela nové skladby pomocí vzorků, které byly dané, odtud je i název alba.

V roce 2002 Galahad vydali album "Year Zero", na kterém hostoval zpěvák a basista John Wetton (Asia, UK, King Crimson, Family aj.).

V roce 2002 opustil Galahad baskytarista Neil Pepper. Nahradil je teprve 18 letý student Peter Wallbridge, který se objevil u kapely, když zkoušeli na své nadcházející koncerty. Stu Nicholson popsal, že nový chlapec je "úžasný", i když neřekl v jakém kontextu.

V září 2006 kapele Galahad vyšlo jejich debutové DVD "Resonance", které bylo nahráno živě v Katowicích, Polsko, v květnu 2006.

Jejich další studiové album "Empires Never Last", které produkoval a řídil při nahrávání Karl Groom (Threshold) v jeho vlastním studiu, přineslo od skupiny více těžší, robustnější a kytarově orientované album. Tento více moderní a metalový přístup na albu "Empires..." z alba nakonec udělal nejúspěšnější album vůbec, a to jak komerčně, tak i v recenzích, což se odrazilo k jejich vítězství v ocenění "album roku" od Classic Rock Society pro rok 2007. "Empires..." se dostalo do "Top Ten" pro rok 2007 i na mnoha hudebních portálech.

Krátce po zveřejnění knihy Andrew Wilda v prosinci 2009 "Play On - The Authorised Biography of Twelfth Night", se autor kniky zeptal zpěváka kapely Stuarta Nicholson, aby zvážili sepsání historie kapely, která brzy oslaví 25. výročí svého trvání. Galahad koncertně vypomohli Twelfth Night na 10. Tiana Festival v roce 2008 v Barceloně ve Španělsku, a jejich cesty se zkřížily i po celý rok 2010, když Roy Keyworth a Dean Baker z Galahad se připojili k Twelfth Night pro sérii koncertních vystoupení.

Rok 2012 přinesl kapele opět vydání rovnou dvou nových studiových alb "Battle Scars", které vyšlo v dubnu a "Beyond The Realms Of Euphoria", které se objevilo až v září, včetně live CD/DVD "Whitchurch 92/93 - Live Archives Vol. 2". Album "Battle Scars" obsahuje nepřeberné množství stylů od rocku a prog-rocku až po techno, ambient a taneční hudbu až ke klasickým aranžmá. Celé album je moderní a bez poskvrnky, obsahující silné, úderné kytarové riffy, svěží instrumentaci kláves a příležitostné klidnější pasáže jemné krásy, které splývají a společně vytvžřejí často masivní epický zvuk. "Battle Scars" je hudba Galahad pro 21. století.

V roce 2011 se ukázalo, že koncerty z roku 1992 a 1993 v malé vesnici Whitchurch byly zaznamenány v audio i ve video formátu. Lidé z Oskar Productions z Polska se zeptali, jestli by mohli vydat tyto 'historické' hudební dokumenty, se kterými oni souhlasili. Takže se v roce 2012 objevila nahrávka "Whitchurch Live 92/93" Live Archives Vol. 2. Na nahrávce se objevuje Neil na basovou kytaru, který byl tehdy ve skvělé formě, stejně jako zbytek kapely v té době a jsou to v podstatě archívní nahrávky z historie kapely.

K dovršení aktivit skupiny se objevila i oficiální autorizovaná biografie kapely pod názvem "One For Record" z pera publicisty Andrew Wilda. K jeho dalším pracím patří i biografie "Play On" kapely Twelfth Night, který je příběhem o likvidaci jedné kapely díky ignoraci ze strany hudebního průmyslu. "One For The Record", první oficiální biografie Galahad hodnotí první čtvrt století existence této kapely z Dorsetu založené na vzestupech a pádech, výzvách a úspěších, jak čelili velmi četným změnám v sestavě (Yes nemají v tomto ohledu na Galahad ani nárok!), včetně šesti klávesových hráčů a osmi basistů, občas šílenství na turné, o skládání, nahrávání, zkoušení a koncertování. Andrew Wild absolvoval množství rozhovorů se současnými členy kapely, stejně jako s minulými jedenácti členy a mnoha přáteli, spolupracovníky a příznivci, aby poskytl podrobnou knihu, která potěší všechny fanoušky. Kniha obsahuje kompletní diskografii, časovou osu vývoje skupiny, úplný seznam představení Galahad a mnoho barevných i černobílých fotografií. Publikaci doprovízí i DVD video archív, který obsahuje vzácné a dosud neznámé živé a studiové záběry kapely od roku 1986 až do roku 2010.

Členové Galahad Roy a Dean se spojili s Brianem Devoilem, Andy Searsem a Andy Faulknerem v další inkarnaci kapely Twelfth Night na představení v The Peel, Kingston-Upon-Thames v neděli 3. června 2012 před jejich vystoupením na červnovém NEARfest v Zoellner Arts Center, Bethlehem, PA USA v sobotu 23.června. mezi dalšími kapelami se objevily Anglagard, Renaissance, Van Der Graf Generator a Eloy.

V roce 2014 vydala skupina sérii EP desek "Seize The Day", "Guardian Angel" a "Mein Hertz Brennt", které obsahovaly několik odlišných verzí klasiky od kapely Rammstein. V září 2014 se do sestavy Galahad po 22 leté pauze !!! vrátil basista Tim Ashton a připojil se k jejich turné na počest 30. výročí vzniku kapely. Nahradil tak Marka Spencera. Zpěvák Stuart Nicholson prohlásil: "Tim hrál na basu v kapele koncem 80. let a počátkem 90. let. Jeho poslední vystoupení s dřívější sestavou bylo v londýnské Astorii v roce 1992 a pak strávil mnoho let v Japonsku a na Filipínách, vždycky ale zůstal s námi v kontaktu. Vrátil se zpátky uznovu o 22 let později, a tím jako kdyby se kruh uzavřel."

Rok 2015 byl 30. výročím od založení kapely, který skupina slavila po celý rok s různými vydáními a speciálními výročními koncerty, které vyvrcholily na Mr Kyps v Poole v sobotu 4. července 2015. Výkop v tomto výročním roku obstarala remixovaná verze "Empires Never Last", která vyšla v lednu a obsahovala také několik dalších skladeb na CD verzi, stejně jako doprovodné album "Empires: A Curious Companion" - ke stažení pouze z webových stránek kapely, obsahující demo skladby, z nichž některé byly a některé pak nebyly použity na výsledném albu. V létě 2015 vyšlo EP "30" v limitované edici obsahující čtyři skladby, které by se později objevily na 30. výročím albu "When Worlds Collide". Navrátivší se Ashton se objevil ve studiu na konci roku 2014 při nahrávání 2CD alba k 30. výročí nazvaném "When Worlds Collide", retrospektivní kompilační album, na kterém se objevilo 10 zcela nových verzí starých skladeb, z nichž některé pocházejí z roku 1985 a jedna skladba "City Of Freedom", která ještě nikdy nebyla zaznamenána, stejně jako výběr skladeb z posledních tří studiových alb a nedávných EP. Tato nahrávka také obsahuje brožurku s 12 stránkami a celkem 2 hodiny a 36 minut hudby.

Rok 2016 kapela věnovala především psaní nového materiálu pro další studiové album Galahad, které se objevilo pod hlavičkou polského labelu Oskar. Jmenuje se "Quiet Strorms", vyšlo 26. května a přináší hudbu nahranou v pokojném klimatu. Jak již název napovídá, "Quiet Storms" ukazuje mírnější a někdy pastorální stránku tvorby kapely, která téměř neobsahuje pompéznost a intenzitu předchozích tří studiových alb, místo toho většina písní a jejich instrumentace vyvolávají spíše klid, rozevlátou a introspektivní atmosféru. Nacházejí se na něm dosud nepublikované a nové rarity nebo baladické verze některých nahrávek z posledních studiových desek. Netradičně se něm nachází také obsahuje několik coverů, z nichž jedna je zbavená klavíru, houslí a vokální verze "Mein Herz Brennt" od Rammstein, stejně jako přepracování skladby John Granta "Marz" doplněné dalšími texty od Stua, který z ní ironicky dělá hluboce osobní skladbu. Jako hosté se na albu objevili zpěvačka Christina Booth (Magenta), Karl Groom (Threshold) nebo Louise Curtis na hopusle a Sarah Bolter na flétnu, klarinet a soprán saxophon. Skladby byly opět nahrávány ve studiích Thin Ice Studios v Surrey a dopracovány v Dorsetu pod vedením Deana Bakera a Karla Grooma, který jako obvykle album smíchal. Artwork navrhl a vytvořil pravidelný fanoušek Galahad Paul Tippett a představil na něm některé krásné snímky pořízené Rogerem Holmanem, Martinem Reijmanem a Stuartem Nicholsonem z ikonických památek v Dorsetu "Horton Tower" a "Knowlton Church".

Téměř po 32 letech od založení kapely se v březnu 2017 potvrdilo, že Roy Keyworth už není součástí kapely Galahad. Od listopadu 2015, kdy kapela neměla žádný smysluplný kontakt s Royem, byli prostřednictvím spolehlivého zdroje třetí strany informováni, že Roy odešel z kapely a hudby obecně vůbec. Samozřejmě pro kapelu je to smutná a nešťastná situace, zbylí členové jsou stejně vášniví, jak dělat a hrát hudbu Galahad, jako kdy předtím. Kapela je odhodlána soustředit se na pozitiva a pokračovat v práci na dvaceti zvláštních skladbách, které v současné době máme v naší písňové "bance". Kapela stále zvažuje možnosti, pokud jde o náhradního kytaristu, a Karl Groom z Threshold se velmi laskavě ujal toho, že zvládne kytarové party na připravovaném albu "Quiet Storms", stejně jako na následujícím novém albu "Seas Of Change", které vyjde počátkem roku 2018.

Dne 23. října 2017 kapela oznámila, že jejich novým kytaristou se stal vlastně jejich dřívější baskytarista Lee Abraham, který opustil Galahad v roce 2009, aby se mohl věnovat sólové kariéře. Dne 27. listopadu 2017 mu vyjde jeho další sólová deska "Colours". Všichni v kspele jsou velice nadšeni, že Lee je opět plnohodnotným členem Galahad. Už nahrál všechny kytary na nové brzy vydané album "Seas of Change". Kapela ví, že Lee je velmi úspěšným kytaristou, ale také věří, že Lee jim dá mnohem více možností, pokud jde o skládání a obecný tvůrčí výstup, a navíc je také velmi vášnivý, pokud jde o psaní, nahrávání a hudbu obecně.

Galahad také oznamili pár vystoupení na jařo roku 2018, jsou to jejich první živá vystoupení po více než dvou letech. Skupina bude hrát hudbu z připravovaného nového studiového alba "Seas of Change", stejně jako spoustu starých favoritů z jejich rozsáhlého katalogu.

Po 4-leté přestávce britští progrockoví veteráni Galahad oznámili, že 24. října 2022 vydají své zbrusu nové studiové album "The Last Great Adventurer", přičemž verze pro digitální stahování/streaming bude následovat 7. listopadu 2022. Vinylová deska vyjde začátkem roku 2023. Album vychází u Avalon a OSKAR Records a skládá se z pěti skladeb a dvou bonusových skladeb dostupných pouze na CD. Album je nyní k dispozici na IndependentMusicMarket.com. Nové album je 11. studiovým albem kapely a bylo nahráno na několika místech během posledních několika let různými členy kapely a nakonec bylo sestříháno, mixováno a masterováno jako obvykle, inženýrem a producentem Karl Groomem (Threshold). "The Last Great Adventurer" je první studiové album Galahad, na kterém hraje Mark Spencer (Twelfth Night/Alan Reed) na baskytaru, který se připojil k dlouho zavedenému jádru Stu Nicholson (zpěv), Dean Baker (klávesy), Spencer Luckman (bicí) a Lee Abraham (kytara).

"Hudebně má album ostrý současný zvuk, ale také stále obsahuje spoustu odkazů progresivnímu dědictví kapely, zejména v závěrečné titulní skladbě, která je velmi osobní poctou Stuartovu otci Bobovi," říká kapela.

Britští progrockoví veteráni Galahad oznámili, že v říjnu 2023 vydají své zbrusu nové studiové album nazvané "The Long Goodbye". Dvanácté studiové album kapely bylo z velké části nahráno během stejných sessions pro minulou desku "The Last Great Adventurer", kde se objevila stejná sestava Stu Nicholson (zpěv), Dean Baker (klávesy), Spencer Luckman (bicí), Lee Abraham (kytara) a Mark Spencer (Twelfth Night/Alan Reed) na basu. "Stejně jako v případě "The Last Great Adventurer" má The Long Goodbye ostrý a jasný současný zvuk, ale hudebně stále obsahuje řadu vlivů, včetně několika přikývnutí k progresivnímu dědictví kapely, zejména epické závěrečné titulní skladbě, ve které proces stárnutí a obtížné a záludné téma raného nástupu demence je řešeno, doufejme, že s jistou mírou palčivosti," říká kapela o nadcházejícím albu.

"The Long Goodbye" vyjde na CD se dvěma bonusovými skladbami v říjnu 2023, po něm bude následovat digitální vydání v listopadu s gatefold vinylovou verzí, která bude později k dispozici jak na standardním černém vinylu, tak na dvou barevných splatter vinylech.

Zpět
Současní členové:
Stuart Nicholson - Vocals (1985-dosud)
Spencer Luckman - Drums (1987-dosud)
Dean Baker - Keyboards (1997-dosud)
Lee Abraham - Bass (2005-2009,2017-dosud)
Mark Spencer - Bass, Guitars (2012-2014,2022-dosud)

Bývalí členové:
Tim Ashton - Bass (1989-1992, 2014-dosud)
Roy Keyworth - Guitars (1985-1998, 1999-2017)
Neil 'Big One' Pepper - Bass (1992-2002, 2009- †2011)
Mike Kneller - Bass (2004-2005)
Peter Wallbridge - Bass (2002-2004)
Craig Wilson - Guitars (1998-1999)
Karl Garrett - Keyboards (1991-1997)
Mark Andrews - Keyboards (1988-1991)
Patrick (Pat) McCann - Bass (1989)
Paul Watts - Bass (1985-1989)
Mike Hewetson - Keyboards (1987-1988)
Steve Pearson - Drums (1987)
Mike Hooker - Keyboards (1985-1987)
Nick Hodgson - Keyboards (1985-1987)
Paddy O’Callaghan - Drums (1985-1987)
John O’Callaghan - Guitars (1985)

Členové Stuart Nicholson
(narozen 18. ledna 1964, United Kingdom)
Vocals (1985-dosud)


Stuart je nejdéle sloužícím členem kapely. Od jejích počátků zastává post sólového zpěváka.

Stuart byl kvalifikovaným účetním u výrobce nátěrových hmot ve městě, kde bydlí.Členové Spencer Luckman
(narozen 9. ledna 1971)
Drums (1987-dosud)


Spence se připojil ke Galahad ve věku pouhých 16 let, když před tím hrával jen v několika málo mládežnických kapelách. Během konkurzu Galahad vyzkoušeli šest bubeníků současně, a to tak, že je všechny nechali hrát najednou v Rock and Roll Medley, která, jak si dovedete představit, zněla dost hrozné, stejně jako velmi hlučně. Netřeba dodávat, že Spence byl nejlepší a připojil se k souboru. Při své první zkoušce neměl žádnou dopravu a musel táhnout svoji bicí soupravu v přívěsu na zkoušku až z domu !!!

Hudební vlivy: Phil Collins, Vinnie Colaiuta
Oblíbené knihy/filmy: Viz, Alive, Lock Stock and Two Smoking Barrels, Snatch
Oblíbení hudebníci: Genesis, Yes, Rush, Anyone's Daughter, Phil Collins, Gary Husband, Alanis Morisette, Sting, Seal
Koníčky: Golf
Oblíbené jídlo a pití: Mexican, Indian, Chinese & Stella
Nejlepší představení Galahad: Barcelona '99
Další oblíbené koncerty: Anderson Bruford Wakeman Howe, Wembley, 1989
Oblíbená alba: Genesis - Seconds Out, Marillion - Season's End, Seal - Seal, Alanis Morisette - Jagged Little Pill
Další zaměstnání: Royal Mail Manager (poštmistr)
Členové Dean Baker
(narozen 10. června 1967)
Keyboards (1997-dosud)


Dean se narodil v roce 1967 a vyrostl poslechem Davida Bowie, The Beatles, The Police, Madness, Duran Duran a Howarda Jonese. Jeho rané vysedávání u klavíru jeho babičky se pro něj stalo vášni a na počátku 80. let, když se objevil syntezátor a udělal obrovský třesk na hudební scéně, Dean si koupil svůj první syntezátor (Korg Poly 800). Zakládání a spojování místních kapel byl další krok, a když se "synth popová scéna 80. let začala vytrácet, vrátil se k učení hry na klavír a varhany Hammond - zejména pak jazz. Po většinu z jeho raného hudebního života, který si prožil, docela zapomínal na to, že tam byla scéna s názvem progresivní rock, a neobjevil by ji, pokud by nehrál v mnoha kapelách v místní oblasti Bournemouth a Poole, kde se dozvěděl o kapele Galahad. Udělali si jméno v rámci progresivní rockové scény a v roce 1996 hledali nového hráče na klávesy. Po úspěšném pohovoru s kapelou šli rovnou do studia a pracovali na albu "Following Ghosts".

Před připojením ke Galahad Dean založil kapely Sequoia, The Consortium, Rumour Has It a Rainmen nebo hrával také jako studiový hráč.

Dostaneme se až do května 2008, kdy Galahad hráli na Tiana Festival v Barceloně, Španělsko. Headlinery toho večera byla kapela, o které Dean opravdu hodně slyšel - Twelfth Night. Kluci se všichni dobře poznali a noční párty s Andy Searsem vedla k jeho velkému přátelství s ním. Oba dva Dean i Andy byli pak neustále v kontaktu, a jednou Andy telefonoval na konci roku 2009 s dotazem na Deana, jestli by neměl zájem o hraní na klávesy pro nadcházející turné Twelfth Night, a na druhém konci dratu se ozvalo horlivé "ano". Dean od té doby vystupoval ve všech představeních Twelfth Night/Cryptic Clues od roku 2010.

Hudební vlivy: Howard Jones, the Beatles
Oblíbené knihy/filmy: Pulp Fiction, any James Bond
Oblíbení hudebníci: Howard Jones, the Beatles, Lenny Kravitz, Rammstein, Pink Floyd
Koníčky: Music, Football, Sex (well, that one's pretty obvious!!!)
Oblíbené jídlo a pití: Any pasta, chocolate, John Smith Bitter, Jack Daniels
Nejlepší představení Galahad: Barcelona '99
Oblíbená alba: Revolver & Abbey Road - The Beatles, Sensucht - Rammstein, Wish You Were Here - Pink Floyd
Dean také pracuje jako fotograf a provozuje fotografování pro rozvíjející firmy.
Členové Lee Abraham
(narozen ***, Southampton, England)
Bass (2005-2009)


Lee Abraham je hudebník a hudební producent z jižní Anglie, je také vlastníkem a provozovatelem Dockside Studio v jižní Anglii. Začal hrát na kytaru a basovou kytaru v roce 1989 ve věku 15 let, kdy začal napodobovat své oblíbené kapely Iron Maiden a Metallica. Lee hrával v řadě místních hospodských a klubových kapel po celou dobu jeho dospívání až do jeho 20 let a vždy pokoušel psát psát vlastní skladby, stejně jako se učil umění zvukového záznamu. Nakonec kvůli frustraci z malé lokální scény Lee obrátil svoji pozornost jen na skládání hudby a vstoupil do světa hudebních nahrávek a jejich produkce. Po několika nevýznamných albech vydaných v průběhu 1990 let Lee vydal v roce 2002 album "Pictures In The Hall", které si získalo značnou podporu na on-line komunitách.

V roce 2004 se Lee vydal album "View From The Bridge", opět ve vlastní režii, na němž se objevily i příspěvky od Karl Grooma (Threshold, Shadowland) a Martina Orford (IQ, Jadis, Big Big Train). Alba se prodalo téměř 1000 kopií a přineslo mu popularitu širšímu publiku.

V roce 2005 se Lee připojil k UK prog rockové kapele Galahad a hrál na basu na jejich albu "Empires Never Last" z roku 2007. Evropské turné, které následovalo, zahrnovalo i natáčení live DVD "Resonance - Live in Poland". Vystupoval i na uznávaném RoSfest Prog festivalu v Philadelphii, USA, který byl také zaznamenán a později vydán a smíchán Leeem. Vyšel pod názvem "Sleepless in Pheonixville". Pak následovalo i mnoho dalších festivalů v Kanadě, Německu, Švýcarsku a několik turné v Polsku. V roce 2008 vyšlo album "Idle Noise", společné napsané s bubeníkem a skladatelem Stevem Kingman. Album "Idle Noise" vyšlo u Oskar Records v Polsku a dobře se prodávalo. V roce 2009 Lee opustil Galahad a soustředil se na obnovení své sólové kariéry.

Hned poté vydal desku "Black And White". Na albu se objevilo mnoho hostů, John Mitchell (Arena, Frost*, It Bites, The Urbane, Kino), Sean Filkins (Big Big Train, Solo), Simon Godfrey (Tinyfish, Shineback, Solo), Jem Godfrey (Frost*), Gary Chandler (Jadis) a Steve Thorne (Solo). Album bylo také distrubuováno labelem F2 Music pro celosvětové vydání. Album zaznamenalo takový úspěch, že byl Lee pozván, aby hrál na britském Prog Rock Festivalu "Winters End". Bubeník Gerald Mulligan (Credo), který hrál s Leeem na všech jeho sólových nahrávkách pomohl vytvořit koncertní sestavu a přivedl klávesisty Roba Arnolda a baskytaristu Alistaira Begga. Dlouholetý přítel Chris Harrison se připojil jako kytarista a Lee hrál druhou kytaru a zpíval na živých vystoupeních. Sean Filkins pak pčišel jako doprovodný zpěvák. Hráli na 3 festivalech v létě roku 2010 a měli obrovský úspěch a nadšené kritiky.

Roky 2010 a 2011 spolupracoval s dalšími umělci, když vystupoval, produkoval a mixoval album Seana Filkinse "War & Peace and Other Short Stories", mixoval ohromující debut kapely THE ANABASIS "Back From Being Gone" a kapele Cosmograf vydal desky "When Age Has Done its Duty" a "The Man Left in Space".

V roce 2011 Lee napsal skladby s více rockovějčím zaměřením. Aby album nebylo řazeno k progresivním rockovým albům, spojil se Lee s basistou a kytarista James Durandem a bubeníkem Kyle Fentonem. Za vzájemné spolupráce poskládali album hodnotných skladeb. Mezi jinými projekty konečně na konci roku 2013 dokončili nahrávání. Jejich debutové album projektu nazvaného Arrival s názvem "Light From a Dying Star" vyšlo na jaře 2014. Několik písní přesto zbylo z důvodu malého rozsahu projektu a Lee je pak využil v projektu Raised on Radio s Geraldem Mulliganem na bicí, Richardem Cahillem na kytaru a zpěvákem Marc Atkinsonem (Riversea, Mandalaband, Nine Stones Close).

V průběhu 2012 a 2013 Lee pracoval na svém novém progresivním rockovém albu "Distant Days", které nahrávali s Leeem jako vždy Gerald Mulligan na bicí, vrátil se Rob Arnold, Alistair Begg a Chris Harrison přidali klávesy, bass/Chapman Stick a kytary, rovněž tak přivítal jako hosty Karla Groom, Steve Thorna, Dec Burkeho (Darwins Radio, Frost*, Brave New Sky, Solo), Johna Younga (The John Young Band, Lifesigns), Marca Atkinsona spolu s příspěvky od Jona Barryho (dříve hostoval s Big Big Train) a Simona Nixona. Album "Distant Days" je Leeova nejúplnější dosavadní dílo, fúze progresivní složitosti s melodiemi, pocitové a silné, ale plně organické.

V roce 2016 vyšlo nejnovější jeho album "The Seasons Turn", na kterém se představila jeho kapela a opět mnoho hostů jako Marc Atkinson, Dec Burke, Simon Godfrey, Mark Colton a Martin Orford z těch hlavních.
WWW stránky: http://www.leeabraham.co.uk/
Členové Mark Spencer
(narozen 29.října 1966, Hillingdon, Middlesex, celým jménem Mark Robert Patrick Spencer)
Bass, Guitars (2012-2014, ex-Twelfth Night)


Mark Spencer se narodil v Hillingdon Hospital v Middlesexu a je nejznámější pro neo-prog fanoušky jako zpěvák kapely LaHost. "V šestnácti jsem pracoval jako bedňák pro bicí u Norfolkské cover kapely Axia. Začal jsem poslouchat některé zajímavé nové kapely v té době a moje sestra mě upozornila na inzerát v Sounds. Airbridge - kteří podporovali Marillion v Norwichi - se poohlíželipo novém zpěvákovi a bubeníkovi. Podařilo se mi přesvědčit bubeníka z Axie Fudge, aby mě dovezl až do Norwiche, abych se setkal s tou kapelou. Nikdy jsem s nikým předtím nezpíval, ale neviděl jsem to až příliš špatně. Basissta Sean Godfrey a klávesista Stephen Bennett mi poslal nabídku s kopií skladby "Words and Pictures", od Airbridge, abych se ji naučil. Patřičně jsem se připravil na konkurs, odezpíval (nebo možná "odeřval") od srdce a dostal jsem angažmá. Naštěstí stejně tak i Fudge. Sean a Steve se rozhodli, že název Airbridge skončí, a tak se kapela přejmenovala na LaHost."

Mark se účastnil v různých kapelách a hudebních podnicích po celé roky, nahrávala a vystupoval s celou řadou hudebníků. Jako jeden ze spoluzakladatelů s Clive Mitten nahrávacího studia Animal House na konci 80. let, Mark byl inženýrem a programátorem na poslední nahrávce Twelfth Night, na které se představil Geoff Mann, které vyústilo ve skladby "Collector" a "Love Song" pro album "Collector’s Item". Mark v hudebním byznysu je zaměstnán jako zvukař, programátor, studiový hudebník a aranžér. Zpívá, hraje na kytaru, baskytaru, klávesy a bicí a v současné době se pokouší naučit hrát na violoncello (což, jak Mark prohlašuje, postupuje velmi pomalu).

Mark byl také spolubydlící Andy Searse po nějakou dobu, takže bylo přirozenou volbou, aby nahradil Ricka Battersbyho, když se objevila možnost na reunion Twelfth Night.

Mark V současné době žije v Hertfordshire, provozuje skromnou multimediální společnost a tráví svůj volný čas hraním a snaží se zvládnout mistrovsky výrobu kytar.

Členové Tim Ashton
(narozen ***)
Bass (1989-1992, 2014-dosud)


Basista Tim Ashton se vrátil v září 2014 do sestavy Galahad po 22 leté pauze !!! a připojil se k jejich turné na počest 30. výročí vzniku kapely.

Tim hrál na basu koncem 80. a počátkem 90. let. Jeho poslední koncert byl poprvé v Londýně Astoria v roce 1992. Strávil mnoho let v Japonsku a na Filipínách, ale vždy zůstal s kapelou v kontaktu. Znovu se vrátil o 22 let později a zdá se, že kruh se úzavřel.
Členové Roy Keyworth
(narozen 22. březen 1962)
Guitars (1985-1998, 1999-dosud)


Roy založil kapelu s názvem Sequences, která existovala v letech 1983-1985 a byla skoro přímou předchůdkyní Galahad. Skladbu "Ghost of Durtal" doopravdy nahrála a hrávala kapela jako kompletní instrumentálku ještě před Galahad.

"Moje hudební vášeň naplno propukla, když mi bylo asi 10, když jsem uslyšel WALTERA Carlose."

To jej pak dovedlo k Ricku Wakemanovi, pak nevyhnutelně k Yes a GENESIS.

"Prog mi pak koloval v žilách. Chtěl jsem se naučit hrát na klávesy, ale nemohl jsem si je dovolit, tak jsem si koupil kytaru. O mnoho, mnoho let později, poté, když jsem sledoval Andy Revella a Twelfth Night, vytvořil jsem kapelu Galahad. Tak bizarní (a jaká pocta) pak byla hrát hrát s Twelfth Night po všech těch letech. GALAHAD jsou stále silní." Roy hraje s kapelou GALAHAD v podstatě skoro od jejích začátků až dodnes jen s jednoroční pauzou v letech 1998-1999.
Roy také pracuje ještě jako pošťák.

Hudební vlivy: Walter Carlos, Rick Wakeman, Queen, Genesis
Oblíbené knihy/filmy: Billy Liar, Railfreight Through the 80's, Lawrence Of Arabia, The Burbs, all Bond movies
Oblíbení hudebníci: Anyone's Daughter, Yes (pre-1984)
Oblíbené jídlo a pití: Indian, Tea, Rose wine, Tiramisu, Creme Brulee, Pasta, Abbey Crunch and more Tea
Nejlepší koncert Galagad: Karlsruhe, Germany, September 1992, Tramonti, Italy, August 1992
Další oblíbené koncerty: Magnum support at Poole Arts Centre, September 1991, Genesis - circa 1977 (Gaumont Theatre, Southampton), Twelfth Night, Marquee, London
Oblíbená alba: Genesis - Trick Of The Tail, Anyone's Daughter - Neure Sterne, In Blau, Live, Yes - Relayer, Tales From Topographic Oceans
Koníčky: Motocyklový sport (vlastní KTM ADVENTURE), modelářství, airbrushing, modelové železnice, abstraktní umění, v poslední době se vrhl i do RC vrtulníků.
Další záliby: Vodní lyžování, wakeboard, kneeboard, kite-surf, windsurf a nafukovací člun s plachtami.
O sobě říká: "Nemám televizi. Nejdůležitější věc pro mě...? Abych se setkával s milými lidmi...!"
Členové Neil Pepper
(Narozen ***, zemřel 2. září 2011)
Bass (1992-2002, 2009- †2011)


Neil měl zřízeno komerční nahrávací studio ve městě Salisbury.

Neil Pepper, důvěrně známý také jako "Big One" v kapele prohrál svůj boj s rakovinou jícnu a zemřel v roce 2011. Nemoc mu byla diagnostikována v srpnu 2010 a podstoupil operaci v nemocnici v Bristolu ve čtvrtek 20. ledna 2011.

Ironií osudu je, že v posledních několika letech Neil přinesl obnovenou vitalitu a ducha kapely, což byl velmi produktivní a pozitivní čas v historii kapely z hlediska skládání a nahrávání. I když mu to doopravdy činilo velké potíže , ještě stihl nahrát všechny své basové stopy na obou nadcházejících nových albech Galahad "Battle Scars" a "Beyond the Realms of Euphoria". Neil byl a stále je nedílnou součástí rodiny "Galahad", ve které byl zapojen již mnoho let, a společně sdíleli tolik dobrých časů ve studiu a na turné, které ostatní členové nikdy nezapomenou.

Zemřel v pátek 2. září 2011 ve věku pouhých 44 let, přesně rok poté, co odehrál svůj poslední koncert s kapelou v Loreley v Německu, což jeden z nejpamátnějších koncertů, které kdy kapela zahrála. Opustil tak svoji milovanou manželku Jojo a tři malé děti Finnian, Poppy and Rosie.
Členové Mike Kneller
(Narozen 4. srpna 1972, Inverness, Scotland)
Bass (2004-2005)


Mike je multi-instrumentalista a skladatel z jižního pobřeží Anglie. Vystudoval hudbu a inženýrství.

Nejznámější je pro jeho spolupráci jako basista s kapelami DNA (UK), The Strange (UK), The Shapes (UK), Manitou (UK) a Galahad. Zformoval také goth/prog kapelu The Strange.

Nahrával a produkoval desky mnoha kapel - většinou používá své vlastní mobilní nahrávání zařízení. V poslední době vystupuje jako sólový umělec.

Hudební vlivy: The Cure, Pink Floyd, Weather Report, Frank Zappa, King Crimson, Yes
Oblíbená kniha/film: Any Science Fiction/Fantasy
Oblíbení hudebníci: Pink Floyd, Lennon, Zappa, Jaco, Zeppelin
Záliby: Philosophy, computing, writing/recording
oblíbené jídlo/pití: Pizza, Pinot Noir, Guinness
Nejlepší navšívený koncert: Floyd at Earls Court (Division Bell Tour)
Oblíbená alba: Roger Waters - Amused to Death, Yes - Tales of Topographic Oceans, Weather Report - Heavy Weather
Další zájmy: Software Developer, Part time Guru
Členové Peter Wallbridge
(Narozen 1984, ***)
Bass (2002-2004)


Působil ve skupinách The Floaters, Drums & Wires, Galahad

V roce 2002 opustil Galahad baskytarista Neil Pepper. Nahradil je teprve 18 letý student Peter Wallbridge, který se objevil u kapely, když zkoušeli na své nadcházející koncerty. Stu Nicholson popsal, že nový chlapec je "úžasný", i když neřekl v jakém kontextu.

Od roku 2004 je členem uskupení BAZUZU.
Členové Karl Garrett
(narozen ***)
Keyboards (1991-1997)


Narodil se a vyrostl v Anglii a po dokončení školní docházky strávil většinu svého časné profesionální nebo poloprofesionální kariérou hudebníka. Hrál na klávesy s různými kapelami a také pracovala jako studiový hudebník v Londýně. Patřily mezi ně živé relace pro CBS, Muff Winwood, Gus Dudgeon, Laurie Jay a kapelu Brasil. Také psal a nahrával znělky pro TBWA.

Po nějakém čase v Londýně se v roce 1991 připojil k britské kapele Galahad a strávil v ní příštích několik let skládaním a nahráváním, stejně jako pravidelným koncertováním po Evropě a Velké Británii. Kapelu opustil v roce 1997.

V roce 2000 se odstěhoval do Austrálie se svou ženou a dětmi. V té době jsem se rozhodl, že bude vyučovat hudbu a začal studovat na University of Queensland v pěti letém studiu. Školu ukončil s titulem Bachelor of Music a s bakalářským vzděláním s vyznamenáním. Po třech letech vyučování v Queenslandu přijal místo na International School of Tianjin.

Většinu svého volného času věnuje také hudbě. Oblíbil si hru na klavír a sborový zpěv a byl nadšen, když mohli zazpívat Mozartovo Requiem pod vedením sira Neville Marriner ve Velké Británii v poslední době. Také má rád aranžmá a dirigování a hodně radosti mu dělá i práce s IST orchestrem, Jazz Choir and Quintet.

Také rád hraje jazz na piano a irské housle. Učitelská kapela "Salt Mine Boys" mu umožňuje hrát na housle v místních koncertech v Tianjin.
Členové Mark Andrews
(narozen ***)
Keyboards (1988-1991)


Mark Andrews založil po odchodu z Galahad rock/pop/gospelovou kapelu Skywalkers (1994 - 1999) spolu s několika dalšími členy Galahad. V kapele hráli Mark Andrews (Vox/keys), Neil Pepper (Bass/Taurus Pedals), Spencer Luckman (Drums & Percussion) a Richard Selby (Guitars). Než se Richie připojil ke kapele, hrál v ní i Nik Butcher na saxofon a něco i sólové odzpíval.

Nahráli kazetové album "Walking in Dreams". Na jejich albu "Out Of The Darkness" jako hosté také zpívali Steve Darrell Smith, Steve Selby, Debbie Millar (The Time Frequency/MissDFied), Jazz Selby a Chris Reynolds.
Členové Craig Wilson
(narozen ***)
Guitars


Craig pracuje pro charitu, která se specializuje na rehabilitaci lidí s poraněním hlavy, jeho práce je i muzikoterapií a navíc vyučuje i hru na kytaru.

Zpět

2023 The Long Goodbye
2023 The Last Great Adventurer
2018 Seas Of Change
2017 Quiet Strorms
2012 Beyond The Realms Of Euphoria
2012 Battle Scars
2007 Empires Never Last
2002 Year Zero
1999 De-constructing Ghosts
1998 Following Ghosts
1995 Sleepers
1994 Not All There
1993 In A Moment Of Complete Madness
1991 Nothing Is Written
1989 In A Moment Of Madness


2014 Mein Herz Brennt
2014 Guardian Angel
2014 Seize The Day
1994 Voiceprint Radio Sessions

2015 Solidarity - Live In Konin
2012 Whitchurch Live 92/93
2009 Sleepless In Phoenixville
2008 Classic Rock Live: 1995
2006 Resonance-Live In Poland 2006
1993 The Christmas Lecture
1987 One Knight At Mr C's


2015 When Worlds Collide
2015 30 (limited EP)
2001 Other Crimes And Misdemeanours III
1997 Decade
1995 Other Crimes And Misdemeanours II
1992 Other Crimes And MisdemeanoursSkupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums, Percussion
Dean Baker - Keyboards, Programming
Lee Abraham - Electric & Acoustic Guitars
Mark Spencer - Bass, drugi trójkąt, Backing Vocals
Hosté:
The Long Goodbye
Vyšlo 20. října 2023, Oscar

Seznam skladeb:
01. Behind the Veil Of A Smile (6:19)
02. Everything’s Changed (7:39)
03. Shadow In The Corner (5:28)
04. The Righteous And The Damned (8:37)
05. The Long Goodbye (12:58)
Total Time: (39:01)

Edited, Mixed and Mastered: Karl Groom (Threshold, Dragonforce, Pendragon, Arena) at Thin Ice Studios, Surrey
Coverart: Paul Tippett

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums, Percussion
Dean Baker - Keyboards, Programming
Lee Abraham - Electric & Acoustic Guitars
Mark Spencer - Bass, drugi trójkąt, Backing Vocals
Hosté:
The Last Great Adventurer
Vyšlo 2023, Oscar

Seznam skladeb:
01. Alive (8:20)
02. Omega Lights (10:05)
      Part One: Α Alpha (Instrumental)
      Part Two: Ω Omega
03. Blood, Skin and Bone (8:17)
04. Enclosure 1764 (4:07)
05. The Last Great Adventurer (10:35)

Bonus:
06. Normality of Distance (5:50)
07. Another Life Not Lived (7:55)
Total Time: (55:43)

Producd, Mixing: Karl Groom (Threshold, Dragonforce, Pendragon, Arena) at Thin Ice Studios, Surrey
Coverart: Paul Tippett

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums
Dean Baker - Keyboards
Tim Ashton - Bass
Lee Abraham - Guitars
Hosté:
Christina Booth (Magenta) - Vocals
Sarah Bolter - Lute, Clarinet, Soprano Saxophone, Backing Vocals
Louise Curtis - Violin
Karl Groom (Threshold) - Guitars
Seas Of Change
Vyšlo 15. ledna 2018, Oscar

Seznam skladeb:
01. Seas of Change (42:43)
      I. Storms are a Comin'
     II. Lords, Ladies and Gentlemen
    III. The Great Unknown
     IV. Sea of Uncertainty
      V. Up in Smoke
     VI. A Sense of Revolution
    VII. Dust
   VIII. 'Tis but a Dream
     IX. As Time Fades
      X. Mare's Nest
     XI. The Greater Unknown
    XII. Storms are a Comin' (Reprise)
Bonus tracks:
02. Dust (Extended Edit) (5:57)
03. Smoke (Extended Edit) (7:14)
Total Time: (55:54)

Producd, Mixing: Karl Groom (Threshold, Dragonforce, Pendragon, Arena) at Thin Ice Studios, Surrey
Coverart: Paul Tippett

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Dean Baker - Keyboards
Tim Ashton - Bass
Hosté:
Christina Booth (Magenta) - Vocals
Karl Groom (Threshold) - Acoustic Guitars
Louise Curtis - Violin
Sarah Bolter - Lute, Clarinet, Soprano Saxophone, Backing Vocals
Quiet Strorms
Vyšlo 26. května 2017, Oscar, OSKAR 1071 / Avalon Records, GHCD13

Seznam skladeb:
01. Guardian Angel (3:54)
02. Iceberg (4:10)
03. Beyond The Barbed Wire (4:28)
04. Mein Herz Brennt (5:03)
05. Termination (5:17)
06. This Life Could Be My Last (5:50)
07. Pictures Of Bliss (2:11)
08. Willow Way (4:13)
09. Easier Said Than Done (4:18)
10. Melt (4:28)
11. Weightless (5:30)
12. Shine (9:15)
13. Don’t Lose Control (5:40)
14. Marz (And Beyond) (6:14)
15. Guardian Angel (Hybrid) (4:43)
Total Time: (75:14)

Recorded at Thin Ice Studios v Surrey, 2016
Produced: Galahad and Karl Groom
Engeneering: Dean Baker
Mixed: Karl Groom (Threshold)
Artwork and cover: Paul Tippett
Artwork navrhl a vytvořil pravidelný fanoušek Galahad Paul Tippett a představil na něm některé krásné snímky pořízené Rogerem Holmanem, Martinem Reijmanem a Stuartem Nicholsonem z ikonických památek v Dorsetu "Horton Tower" a "Knowlton Church".

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass
Dean Baker - Keyboards
Hosté:
Mark Andrews - Additional Keyboards (08)
Beyond The Realms Of Euphoria
Vyšlo 1. října 2012

Seznam skladeb:
01. Salvation I - Overture (4:11)
02. Salvation II - Judgement Day (6:08)
03. Guardian Angel (10:31)
04. Secret Kingdoms (5:31)
05. ..And Secret Worlds (7:26)
06. Waves (7:14)
07. Guardian Angel - Reprise (6:08)
08. Richelieu's Prayer 2012 (8:40)
Total Time: (55:49)

Produced: Galahad and Karl Groom

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass, Guitars & Keyboards
Dean Baker - Keyboards
Hosté:
Battle Scars
Vyšlo duben 2012

Seznam skladeb:
01. Battle Scars (7:04)
02. Reach For The Sun (3:54)
03. Singularity (7:32)
04. Bitter And Twisted (6:58)
05. Suspended Animation (4:05)
06. Beyond The Barbed Wire (5:30)
07. Seize The Day (8:34)
CD Version Bonus:
08. Sleepers 2012 (14:07)
Total Time: (56:24)

Produced: Galahad and Karl Groom
Recorded, Engineered And Mixed: Karl Groom At Thin Ice Studios

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckmann - Drums & Percussion
Lee Abraham - Bass, Backing Vocals
Dean Baker - Keyboards
Roy Keyworth - Guitars
Hosté:
Karl Groom - Additional Guitars
Empires Never Last
Vyšlo jaro 2007

Seznam skladeb:
01. De-Fi-Ance
   Part 1 (2:03)
   Part 2 (3:42)
02. Termination (7:14)
03. I Could Be God (13:58)
04. Sidewinder (11:00)
05. Memories From An African Twin (4:02)
06. Empires Never Last (9:05)
07. This Life Could Be My Last (10:23)
Total Time: (61:27)

Production: Karl Groom

Skupina:
Roy Keyworth - Electric & Acoustic Guitars, Bass (VI), Noisy Effects & Ding Dong
Stuart Nicholson - Vocals, Background Vocals, ethereal choiry stuff, all the words and a teeny weenie amount of keyboard mayhem
Spencer Luckman - Drums Percussions
Dean Baker - Fender Rhodes piano, Steam Driven Mellotron, Mini Moog, Taurus Bass Pedals, Digital Synthesizers & Rack Mounted Trickery, Sampling, Programming
Neil Pepper - Bass
Lord Lucan - Impersonation
Hosté:
Cantori featuring:
Jonathan Prentice - Baritone Voices
Lorraine Rowan - Soprano Voices
Nicki Clewlow - Alto Voices
John Wetton - Vocals, Back Up Vocals
Sarah Quilter - Flute, Saxophone, Clarinet, Vocals
Rob Booth - Trumpet
Sabino Andreotti, Wai Lim Kai, Yun Hwa Son - Various Atmospheric Voices
Year Zero
Vyšlo září 2002, CD Avalon Records GHCD8 (2002)

Seznam skladeb:
      I. Year Zeroverture (4:45)
     II. Belt up (3:47)
    III. Ever The Optimist (3:43)
    IV. The Charlotte Suite (1:06)
     V. Haunted (4:21)
    VI. Democracy (9:52)
   VII. Baroque And Roll Dementia (2:26)
  VIII. A Deep Understanding? (3:51)
    IX. The Jazz Suite (1:42)
     X. Take A Deep Breath And Hold On Tight (1:35)
   XIi. Hindsight 1 - Piano And Clarinet (2:14)
   XIi. Hindsight 2 - A Very Clever Guy Indeed (5:40)
   XII. The September Suite (3:45)
  XIII. World Watching (2:25)
  XIV. Deceptive Vistas/Postscript - Perspective (4:44)
Total Time: (56:03)

Bonusové skladby
10th Anniversary Expanded Ed. 2012, 2CD
MR KYPS - live on 19 October 2002
01. Year Zero Parts I-IV (13:33)
02. Year Zero Part V (4:28)
03. Year Zero Parts VI-X (14:59)
04. Year Zero Parts XIii-XIV (10:57)
05. Richelieu's Prayer (8:41)
Total Time: (52:38)
Produced: Galahad
Co-Produced: Jamie ’Jason’ King

Skupina:
Stuart Nicholson - Lead & Background Vocals
Spencer Luckman - Drums & Percussion
Neil Pepper - Bass & Pedals, Programming, Samples
Dean Baker - Keyboards, Programming, Samples
Roy Keyworth - Guitars & Effects here
de- and re-constructed and remixed by:
Dean Baker, Dub Rumble (Add. Bass)
Phil Manley, Neil Pepper, James Barnard (Add. Drums, Guitars)
Scott Zuki
Hosté:
De-constructing Ghosts
Vyšlo 1999, CD Avalon Records GECD1, 10. ledna 2011

Seznam skladeb:
01. Dusty Rhodes (5:31)
02. Imago Separation Mix (6:15)
03. Cheese Roll Rozwell (6:56)
04. Ultra Shine (3:26)
05. Holy Curry Land (3:14)
06. Ocean Black (3:56)
07. Karma Divine (4:40)
08. The Bliss Police (6:41)
09. Myopic Distortion (4:15)
10. Stu Goes to Morocco (5:14)
11. Enshillar Surf Punk Mix (3:33)
12. Great Portland Bleats (5:44)
13. Blind (5:38)
14. Sludge Flute Landing Zone (4:16)
15. (We Will Always) Remember the Good Times... (4:33)
Total Time: (71:12)

"De-constructing Ghosts" je experimentální re-mixové album, které vyšlo pod názvem kapely "Galahad Electric Company" v roce 1999, přičemž samply kytary, kláves, bicích, baskytary a vokální party byly převzaty z mixu nahrávek alba "Following Ghosts" a předány různým jiným hudebníkům a DJ, kteří pak konstruovali své verze skladeb z "Following Ghosts" nebo v některých případech vytvořili zcela nové skladby pomocí vzorků, které byly dané, odtud je i název alba.

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals, Back Vocals, Lyrics
Spencer Luckman - Drums, Percussion
Neil Pepper - Bass, Programming, Samples
Dean Baker - Keyboards, Programming, Samples
Roy Keyworth - Guitars
Sarah Quilter - Clarinet, Back Vocals, Flute
Hosté:
Following Ghosts
Vyšlo červen 1998, CD Avalon Records GHCD6 (1999)

Seznam skladeb:
01. Myopia (5:00)
02. Imago (5:53)
03. A Short Reflection On Two Past Lives - Part One (3:53)
04. Karma For One (6:23)
05. Perfection Personified (4:51)
06. Bug Eye (13:58)
07. A Short Reflection On Two Past Lives - Part Two (5:52)
08. Ocean Blue (7:13)
09. Rejuvenation (1:59)
10. Easier Said Than Done (4:31)
11. Shine (14:01)
Total Time: (73:34)


Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Karl Garrett - Keyboards
Mark Andrews - Keyboards
Neil Pepper - Bass
Tim Ashton - Bass
Hosté:
Sleepers
Vyšlo září 1995, CD Avalanche Records (1995)
CD Avalon Records GHCD4 (1995)
GHCD4 is RE-ISSUED on 13 Oct 2005

Seznam skladeb:
01. Sleepers (12:19)
02. Julie Anne (4:43)
03. Live And Learn (9:54)
04. Dentist Song (4:19)
05. Pictures Of Bliss (2:06)
06. Before, After And Beyond (6:08)
07. Exorcising Demons (9:15)
08. Middleground (6:03)
09. Amaranth (11:43)
Total Time: (66:30)
Nová verze obsahuje také extra 'skrytou' skladbu "Suffering In Silence", která byla předtím dostupná pouze na japonské verzi "Sleepers" vydané Canyon International v roce 1995.
Nahrávalo se v Herringthorpre Leisure Centre, Rotherham, Yorkshire dne 22. dubna 1995 na koncertě pro 'Classic Rock Live', ale nikdy nebyly využity předtím na CD. Následně se míchalo v Knighton Heath Sound Lab, Poole, Dorset v lednu 1997 a vyšlo jako součást desky "Decade" pro německou kompilaci "Best of Galahad" vydanou ve stejném roce.

Skupina:
Galahad Acoustic Quintet
Stuart Nicholson - Vocals, Chants and Tambourine
Mark Andrews - Keyboards, Backing Vocals
Roy Keyworth - Guitars, Hand Claps
Spencer Luckman - Drums, Percussion
Sarah Quilter - Flute, Clarinet, Saxophone
Hosté:
Not All There
Vyšlo 1994, CD Avalon Records, GAQ1CD

Seznam skladeb:
01. Sir Galahad (Scene 1) (3:03)
02. Mother Mercy (5:36)
03. Club 18-30 (2:30)
04. Dreaming From The Inside (4:13)
05. Melt (4:13)
06. White Lily (2:53)
07. Through The Looking Glass (4:29)
08. Looking Up At The Appletrees ()
09. Shrine (1:22)
10. Legless In Gaza (3:54)
11. Iceberg (3:36)
12. Where There's all of Nothing (5:00)
13. Sir Galahad (Scene 2) (3:41)
Total Time: (44:30)

Skupina:
Roy Keyworth - Guitars
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums
Mark Andrews - Keyboards (01-05)
Kark Garrett - Keyboards (06-08)
Paul Watts - Bass (01,02,05)
Pat McAnn - Bass (03,04)
Neil Pepper - Bass (07,08)
Hosté:
In a Moment of Complete Madness
Vyšlo duben 1993, CD Avalon Records GHCD2

Seznam skladeb:
01. One For The Record (4:48)
02. Second Life (4:09)
03. Parade (5:55)
04. Earth Rhythm (4:32)
05. Lady Messiah (9:38)
06. Painted Lady (1:44)
07. Ghost of Durtal (11:10)
08. Welcome To Paradise (8:13)
Total Time: (50:09)


Skupina:
Roy Keyworth - Guitars
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums
Kark Garrett - Keyboards
Neil Pepper - Bass
The Christmas Lecture
Vyšlo 1993, Avalon Records

Seznam skladeb:
01. Intro / I Believe In Father Christmas (4:20)
02. Fanfare For The Common Man (2:24)
03. Aqaba (6:34)
04. Dentist Song (4:20)
05. Lady Messiah (9:46)
06. Before, After And Beyond (6:36)
07. Welcome To Paradise (8:44)
08. Chamber Of Horrors (5:16)
09. Room 801 (7:16)
10. Clocks (4:23)
11. Sleepers (12:46)
12. Ghost of Durtal (11:20)
13. Richelieu's Prayer (8:33)
14. The Knife (2:13)
15. One For The Record (End Section) (2:47)
Total Time: (97:27)

Originally released on cassette, now available as a digital download on the band's website.

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Karl Garrett - Keyboards
Mark Andrews - Keyboards
Neil Pepper - Bass
Tim Ashton - Bass
Hosté:
Nothing Is Written
Vyšlo červen 1991, CD Avalon Records GHCD3 (1991), Pony Canyon Inc. PCCY-00357

Seznam skladeb:
01. Face To The Sun (7:58)
02. Chamber Of Horrors (5:23)
03. Evaporation (6:37)
04. Motherland (6:58)
05. Room 801 (7:00)
06. Aquaba (A Matter Of Going) (5:33)
07. Bark In D-Minor (0:45)
08. The Automaton (4:33)
09. Don't Lose Control (5:33)
10. Richelieus Prayer (8:23)
Total Time: (56:43)

Produced: Steve Darrell Smith, Neal Smith and Galahad

Skupina:
Paul Watts - Bass
Roy Keyworth - Lead Guitars
Mark Andrews - Keyboards
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums
Hosté:
In A Moment Of Madness
Tape (MC), vyšlo květen 1989, GLAD 1 AV1/ MOCM (CD)

Seznam skladeb:
A1. One For The Record (4:48)
A2. Second Life (4:09)
A3. Parade (5:55)
B1. Earth Rhythm (4:32)
B2. Lady Messiah (9:38)
Total Time: (29:02)

Recorded and Mixed at "Room With A View", Dorset, Spring 1989
All songs written, arranged and performed: Galahad
Produced: Steve Smith and GALAHAD
Engineered: Steve SmithSkupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass
Dean Baker - Keyboards
Hosté:
Louise Braunton-Curtis - Violin
Mein Herz Brennt
Vyšlo 6. října 2014, Avalon Records, GHCDEP3

Seznam skladeb:
01. Mein Herz Brennt (Piano & vocal version) (5:03)
02. Mein Herz Brennt (Fully loaded) (5:58)
03. Mein Herz Brennt (English version) (5:03)
04. Mein Herz Brennt (Instrumental version) (5:03)
Total Time: (21:07)

The tracks were recorded and mixed: Karl Groom at Thin Ice Studios in Surrey.
Tato nahrávka obsahuje čtyři různé a rozmanité verze klasiky od Rammstein.

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass
Dean Baker - Keyboards
Hosté:
Guardian Angel
Vyšlo 30. června 2014, CD & Digital (EP) (GHEP2)

Seznam skladeb:
01. Guardian Angel (Piano Version) (3:54)
02. Guardian Angel (Hybrid) (4:43)
03. Guardian Angel (Euphoria Version) (10:30)
04. Guardian Angel (Reprise Euphoria Version) (6:08)
05. Beyond the Barbed Wire (Piano Version) (4:28)
Total Time: (29:43)

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass
Dean Baker - Keyboards
Hosté:
Seize The Day
Vyšlo únor 2014/2013
Seznam skladeb:
01. Seize the Day (Single version)
02. Seize the Day (Full version)
03. 21st Century Painted Lady
04. 21st Century Painted Lady (Instrumental)
05. Bug Eye 2013
06. Bug Eye (Live)
Total Time: ()

V návaznosti na vydání dvou vysoce ceněných plných alb v roce 2012 (Battle Scars and Beyond the Realms of Euphoria), jsou Galahad opět zpázky s EP "Seize The Day", prvním z několika EP, které budou vydány v průběhu roku 2014. "Seize The Day" editoval, vylepšoval a remixoval Karl Groom a povedlo se mu uděla dokonalý singl. EP deska přepracované písně Galahad: "21st Century Painted Lady" je založena na "Painted Lady", která byla napsána a poprvé zaznamenána v polovině roku 1980, ale nyní je s významnou změnou, když obsahuje i druhou sloku, která by měla být, ale neobjevuje se na původní verzi! "Bug Eye" původně z alba 1998 "Following Ghosts" byla také přepracována a přichází v nové aktuální verzi 2013. Živá verze původního aranžmá je také zahrnuta na EP. "Seize the day" by měla apelovat na stávající fanoušky kapely, stejně jako na ty, kteří se zajímají a mají zájem o kapelu, ale ještě nestihli ponořit své prsty do kalného světa Galahad hudby.

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass
Karl Garrett - Keyboards
Hosté:
Voiceprint Radio Sessions
Vyšlo leden 1994, CD Voiceprint VPR018CD (1994)

Seznam skladeb:
01. Aries (10:28)
02. The Chase (4:21)
03. Learning Curve (Live & Learn Part 2) (4:25)
Total Time: (19:14)

Recorded at 'Room with a View', Dorset in Spring 1993Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Neil Pepper - Bass
Dean Baker - Keyboards
Hosté:
Featuring the much missed Neil Pepper’s bass and guitar backing tracks on 1/07 and 2/01
Solidarity - Live In Konin
CD/DVD, vyšlo 11. června 2015, Oskar Productions
Oskar 1064 2CD, Oskar 1007 DVD

Seznam skladeb:
CD1
01. Salvation I - Overture (4:15)
02. Salvation II - Judgement Day (6:06)
03. Guardian Angel (10:10)
04. Empires Never (9:58)
05. Secret Kingdoms.. (5:33)
06. ..And Secret Worlds (7:32)
07. Singularity (6:25)
CD2
01. Beyond The Barbed Wire (5:43)
02. This Life Could Be My Last (9:09)
03. Sleepers (13:26)
04. Guardian Angel - Reprise (6:57)
05. Painted Lady (1:35)
06. Seize The Day (6:30)
DVD
01. Salvation I - Overture
02. Salvation II - Judgement Day
03. Guardian Angel
04. Empires Never Last
05. Secret Kingdoms..
06. ..And Secret Worlds
07. Singularity
08. Beyond The Barbed Wire
09. This Life Could Be My Last
10. Sleepers
11. Guardian Angel - Reprise
12. Painted Lady
13. Seize the Day
Total Time: (1:33:30)

Recorded: Zbyszek Florek
Audio mixed and edited: Karl Groom at Thin Ice Studios, Surrey, England
"Solidarity - Live In Konin" byla zaznamenána a natáčena v Polsku 26. října 2013 v Centrum Kultury i Sztuki Oskard během "Battle Scars/Euphoria" turné a nyní byl záznam vydán jako 2CD/DVD k 20. výročí rozšíření a remasterování alba "Sleepers" z roku 1995. Toto obtížně sehnatelné a poněkud notoricky známé třetí album, které původně zaznamenal a mixoval Tony Arnold, který intenzivně pracoval s Robertem Fripp (King Crimson) koncem 80. a počátkem 90. let, nyní následně remasteroval Karl Groom v Thin Ice Studios v létě 2015.

Skupina:
Galahad 1992/1993:
Stewart Nicholson - Vocals, Tambourine
Roy Keyworth - Guitar
Spencer Luckman - Drums
Karl Garrett - Keyboards
Neil Pepper - Bass
Hosté:

All songs written and performed by Galahad except "Sylvia" written by Thijs Van Leer
Whitchurch Live 92/93
CD/DVD, vyšlo únor 2012, OSKAR, OSKAR 1053 CD/OSKAR 1006 DVD (Poland)

Seznam skladeb:
CD - Live at Whitchurch album - Friday 18 July 1992
01. Intro - Carmina Burana (1:34)
02. N.I.W (2:34)
03. Chamber of Horrors (5:17)
04. Dentist Song (4:19)
05. Face to the Sun (9:05)
06. Exorcising Demons (10:05)
07. Legacy (4:08)
08. The Automaton (4:40)
09. Room 801 (8:26)
10. Richelieu's Prayer (8:28)
11. Lady Messiah (12:16)
12. One For The Record (5:12)
Total Time: (76:04)

DVD - Whitchurch Musicians Convention - 16 July 1993
01. Intro - Carmina Burana
02. Sleepers
03. Chamber Of Horrors
04. Lady Messiah
05. Before, After & Beyond
06. Dentist Song
07. Ghost Of Durtal
08. The Automaton
09. The Chase
10. Learning Curve
11. Richelieu's Prayer
12. Sylvia
13. Room 801

CD recorded Live At Whitchurch 18th July 1992, DVD recorded at Whitchurch Musicians Convention 16th July 1993

Skupina:
Roy Keyworth - Guitars
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckmann - Drums
Dean Baker - Keyboards
Lee Abraham - Bass
Hosté:
Sleepless In Phoenixville
2CD, Vyšlo 2009

Seznam skladeb:
CD 1:
01. I could be God (13:40)
02. Year Zero (13:17)
  - Year Zeroverture
  - Belt up
  - Ever the Optimist
  - The Charlotte Suite
03. Bug Eye (12:07)
04. Sidewinder (10:01)
CD 2:
01. Lady Messiah (From Beyond the Sun) (10:03)
02. Exorcising Demons (10:42)
03. Sleepers (13:56)
04. Empires never Last (10:11)
05. This Life could be my Last (12:42)
Total Time: (106:38)


Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals, Tambourine & Lyrical Improvisation
Roy Keyworth - Guitars
Karl Garrett - Keyboards
Spencer Luckman - Drums & Percussion
Neil Pepper - Bass & Bass Pedals, Pedalboard
Hosté:
Classic Rock Live: 1995
Vyšlo 2008, CD Avalon Records GHCRS1 (1996)

Seznam skladeb:
01. Sleepers (12:55)
02. Aquaba (5:48)
03. Live And Learn (9:52)
04. The Chase (4:19)
05. Ghost Of Durtal (11:18)
06. The Automaton (4:56)
07. Richelieus Prayer (9:08)
08. Room 801 (8:12)
Total Time: (66:28)

Recorded: Andy Stone, Chris Thorpe (CD1)
Remastered: Radek Barczak
Producer, Mixed: Chris Thorpe (CD1), Stuart Nicholson (CD1)
Artwork: Wojciech Roliński
Cover [Cover Conception]: Witold Andree
CD1 Recorded live at Herringthorpe Leissure Centre, Rotherham on Saturday 22nd April 1995 by Chris Thorpe
CD2 Recorded by Andy Stone direct from the sound mixing desk on to a DAT tape at a packed Mister Smiths Piano Bar in Bournemouth, England on Friday 28 October 1994
Znovu vydáno jako "Two Classic Rock Lives" v roce 2008.

Skupina:
Roy Keyworth - Guitars
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckmann - Drums
Dean Baker - Keyboards, Backing Vocals
Lee Abraham - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Resonance-Live in Poland 2006
CD+DVD, vyšlo 2006

Seznam skladeb:
Intro: Montagues and Capulets (Prokofiev)
01. I Could Be God
02. Year Zero (Parts 1 to 4)
    I) Yearzeroverture
   II) Belt Up
  III) Ever the Optimist
   IV) The Charlotte Suite
03. Bug Eye
04. Sidewinder
05. Sleepers
06. Empires Never Last
07. Termination
08. This Life Could Be My Last..
Bonus audio:
01. Termination (Sequenced Instrumental Demo)
02. This Is Where I Come From (From ENL Sessions)
03. Empires Never Last - Part 2 (From ENL Sessions)
04. Wagging Tongues (From ENL Sessions)
05. Spineless (From ENL Sessions)
06. Sidewinder (Early Studio Demo)
07. The Pleasure House (Original Version)
Total Time: (91:00)
Standard Edition (DVD only): Metal Mind MMP DVD 084 (Poland) 2006
Deluxe Edition (DVD+CD): Metal Mind MMP DVD 088 (Poland) 2006

Skupina:
Roy Keyworth - Guitars
Stuart Nicholson - Vocals
Spencer Luckman - Drums
Kark Garrett - Keyboards
Neil Pepper - Bass
The Christmas Lecture
Vyšlo jaro 1993, Avalon Records

Seznam skladeb:
01. Intro / I Believe in Father Christmas (4:20)
02. Fanfare For The Common Man (2:24)
03. Aqaba (6:34)
04. Dentist Song (4:20)
05. Lady Messiah (9:46)
06. Before, After And Beyond (6:36)
07. Welcome To Paradise (8:44)
08. Chamber Of Horrors (5:16)
09. Room 801 (7:16)
10. Clocks (4:23)
11. Sleepers (12:46)
12. Ghost of Durtal (11:20)
13. Richelieu's Prayer (8:33)
14. The Knife (2:13)
15. One For The Record (End Section) (2:47)
Total Time: (97:27)
Originally released on cassette, now available as a digital download on the band's website.

Skupina:
Hosté:
One Knight At Mr C's
Tape (MC), vyšlo srpen 1987

Seznam skladeb:
01. Beethoven's 9th
02. The Opiate
03. Through The Looking Glass
04. Ghost of Durtal
05. Dreaming From The Inside
06. Welcome To Paradise
07. Angels On The Balcony
08. Spartacus ('Onedien Line' Theme)
09. Garden Party
10. Lady Messiah
11. Toccatta
12. Afterglow
13. Aries
14. Clocks
15. Whole Lotta Love
16. Brain Salad Surgery
17. Durtal
18. Beethoven's 9th (Reprise)
Total Time: ()Skupina:
When Worlds Collide
Vyšlo 12. prosince 2015, Avalon Records,GHCD12

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Lady Messiah (1995/2015)
02. The Chase (1988/2015)
03. City Of Freedom (1986/2015)
04. Chamber Of Horrors (1990/2015)
05. Dreaming From The Inside (1985/2015)
06. Room 801 (1990/2015)
07. Ocean Blue (1997/2015)
08. Don't Lose Control (1990/2015)
09. Karma For One (1997/2015)
10. Exorcising Demons (1992/2015)
Total Time: (79:32)

CD 2:
11. Empires Never Last (2006/2014)
12. Sleepers (1992/2012)
13. Richelieu's Prayer (1990/2012)
14. 21st Century Painted Lady (1985/2014)
15. Bug Eye (1997/2014)
16. Singularity (2012)
17. Guardian Angel (2012)
18. Seize The Day - Single Mix (2012)
19. This Life Could Be My Last (2006/2014)
Total Time: (120:36)
Pro oslavu 30. výročí kapely Galahad vydali historickou dvojitou CD retrospektivu s tím rozdílem, že deset skladeb obsahuje nové znovu nahrané verze starých písní Galahad, z nichž některé pocházejí z roku 1985, roku kdy skupina vznikla, včetně jedné třicetileté skladby "City Of Freedom", která ještě nikdy předtím nebyla zaznamenána!

Skupina:
30
Limited EP, vyšlo 4. července 2015, Avalon Records

Seznam skladeb:
01. The Chase (7:45)
02. Chamber Of Horrors (5:38)
03. Dreaming From The Inside (6:04)
04. Room 801 (10:54)
Total Time: (30:21)
Limitovaná edice (500 kopií) "ochutnávkové" EP obsahující čtyři nově zaznamenané verze starších písní které se objeví, možná v trochu jiné podobě, na jejich dvojitém retrospektivním CD "When Worlds Collide", které vyšlo v roce 2015.

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals, Tambourine
Spencer Luckman - Drums, Percussion
Neil Pepper - Bass
Tim Ashton - Bass
Karl Garrett - Keyboards, Backing Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Hosté:
Other Crimes and Misdemeanours III
Vyšlo září 2001, reissued 2009
CD Avalon Records GHCD7 (Limited Edition, Out of print)
CD Avalon Records GHPRCD9 (this is a simple white cover CD-R version)

Seznam skladeb:
01. Aries (10:25)
02. The Chase (4:18)
03. Learning Curve (live & Learn Part Two) (4:26)
04. Face To The Sun (live) (6:11)
05. One For The Record (live) (4:53)
06. Room 801 (live) (7:19)
07. Exorcising Demons (live) (9:36)
08. The Ceiling Speaks (6:08)
09. Lady Fantasy (11:40)
10. The Chamber Of 32 Doors (5:21)
Total Time: (70:17)

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckman - Drums
Karl Garrett - Keyboards
Mark Andrews - Keyboards
Neil Pepper - Bass
Tim Ashton - Bass
Hosté:
Decade
Vyšlo březen 1997, Cargo, pouze Německo, CD Semaphore / blueStone music #37747

Seznam skladeb:
01. Face to The Sun (6:11)
02. Don't Lose Control (5:29)
03. Ghost Of Durtal (11:10)
04. Room 801 (7:03)
05. Amaranth (11:48)
06. Dentist Song (live version) (3:57)
07. Exorcising Demons (9:15)
08. Middleground (6:02)
09. Richelieu's Prayer (9:08)
Total Time: (70:03)

Skupina:
OCMII was initially compiled by Stu [Nicholson] from various DATs, half- and quarter-inch tapes with the assistance of Max at Max's studios and Steve Smith at Room With a View in the summer of 1995. It was subsequently re-mastered by Chris Thorpe at Serendipity in February 1997. CD booklet design and layout by Stu and Printout. Original cassette design by Ross Andrews and Stu. Cover design by Karl [Garrett]. Dreaming from the Inside artwork by Pip Kenny.
Hosté:
Other Crimes and Misdemeanours II
Vyšlo srpen 1995, reissued 1997, 2009
CD Avalon Records GHCD5 (1997)
MC Avalon Records GFC801 (Fan-Club release)

Seznam skladeb:
Session 1 (1986):
01. Dreaming From The Inside (5:49)
02. The Opiate (4:54)
Session 2 (1990):
03. Reach In To The Flames (4:56)
04. Dreams Of Tomorrow (4:06)
05. GSX (3:20)
06. Truth Of You (6:27)
Session 3 (1991):
07. Aqua Nimue (2:34)
08. Painted Lady (1:19)
Session 4 (1991):
09. Pretty In The Sun (4:05)
10. There Must Be A Way (5:39)
11. Rollercoaster (2:58)
12. Suffering In Silence (4:26)
Total Time: (50:33)

Skupina:
Stuart Nicholson - Vocals
Roy Keyworth - Guitars
Spencer Luckmann - Drums
Mark Andrews - Keyboards
Tim Ashton - Bass
Hosté:
John O'Callaghan - Guitars (06)
Paul Watts - Bass (01,04,06,07,10,13)
Nick Hodgson - Keyboards (02,06)
Mike Hooker - Keyboards (06)
Mike Hewetson - Keyboards (01,04,07,10,13)
Paddy O'Callaghan - Drums (01,04,06)
Other Crimes and Misdemeanours
Type, vyšlo leden 1992, Oskar Records
Remastered & Released Oskar Records 10.10.2008

Seznam skladeb:
01. Through the Looking Glass (5:06)
02. Painted Lady (1:35)
03. GSX (Sore Throat Mix) (3:06)
04. The Chase (3:43)
05. Mother Mercy (6:09)
06. The Farandol (Instrumental - by Bizet) (3:55)
07. Welcome to Paradise (9:26)
08. Truth of You (6:01)
09. Where There's All of Nothing (5:09)
10. Looking Up At the Appletrees (4:43)
11. All Good Signs (4:44)
12. Angels on the Balcony (4:18)
13. Dreams of Tomorrow (3:49)
14. Aries (11:48)
Total Time: (61:48)

Zpět

Galahad 1985-1986: Paul, Nick, John, Mike, Stu, Roy, Paddy


Galahad 1988-1989: Paul, Spence, Roy,Mark, Stu


Galahad 1991-1992: Roy, Karl, Stu, Spence, Tim


10th anniversary: back - Nick, Paul, Neil, Roy, Karl, Tim, Mark / front - Mike, Spence, Stu


Galahad 1992-1996: Stu, Neil, Roy, Spence, Karl

  
Galahad 1996-1997: Roy, Neil, Stu, Spence                        Roy Keyworth v roce 1995


Galahad 2004-2005: Mike, Roy, Dean, Spence, Stu


Galahad 1997-1998, 1999-2002, 2009-2011: Neil, Dean, Roy, Stu, Spence


Pete Wallbridge (Bass), Spencer Luckman (Drums, Percussion), Stuart Nicholson (Vocals), Roy Keyworth (Guitars) a Dean Baker (Keyboards)


Galahad 2012: Dean Baker - Keybs, Backing Vocals, Roy Keyworth - Guitars, Spencer Luckman - Drums, Stuart Nicholson - Lead Vocals, Mark Spencer - Bass, Guitars, Backing Vocals


Galahad 2014: Tim, Roy, Stu, Dean, Spencer


Galahad 2017: Tim, Dean, Stu, Spencer, LeeZpět

        Oficiální stránky:
      http://www.galahadonline.com/home
     http://homepage.ntlworld.com/dean.baker7/Galahad/index.htm

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.10.2014 
Menu Poslední aktualizace: 17.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©