POVERTY'S NO CRIME


 Zpět
Poverty's No Crime je progresivní metalová kapela, kterou založili v roce 1991 Volker Walsemann (zpěv a kytara), Marco Ahrens (kytara), Christian Scheele (basa), Marcello Maniscalco (klávesy) a Andreas Tegeler (bicí) ve městě Twistringen.

V začátcích kapely nahráli a vydali dema jako "My Favourite Delusion" a "Perfect Wings". Jejich první a do budoucna povzbuzující úspěch přichází v roce 1992, když vyhráli Newcomer Rockfestival organizovaný severoněmeckou rozhlasovou stanici "FFN".

Krátce poté, co se kapela objevila veřejně i naživo jako koncertní doprovod kapel jako jsou Depressive Age a Waltari, chopili se příležitosti, aby zdůraznili jejich neobvyklý talent. V polovině 90. let se kapela podepsala smlouvu s berlínskou nahrávací společností Noise Records, která byla v osmdesátých letech známá z podpory takových německých metalových obrů jako Helloween a Gamma Ray.

Jejich debutové album "Symbiosis" zaznamenané v T&T-Studios v Gelsenkirchenu a pod produkcí Johna McGowana (Headhunter aj.), vyšlo na jaře 1995 a bylo vřele uvítáno hudebním tiskem. "S tímto homogenním, hlubokým a přesvědčivým CD debutem Poverty's No Crime plnou měrou splnily svůj vlastní slib a vytvořily pevný základ pro jejich budoucnost," chválil je magazín Rock Hard, jeden ze dvou mega-metalových magazínu v Německu.

Combo pak začalo s přípravou a natáčením druhého alba "The Autumn Years" opět pod Noise Records, které se následně objevilo na jaře 1996 a znovu stránky magazínů metalového tisku nešetřily chválou. Tentokrát recenzent ROCK HARD jmenoval CD i svým albem měsíce, zatímco magazín EMP ve svém katalogu prohlašoval nadšeně, že "Proggeři všech druhů, barev a velikostí si prostě musí koupit album této naprosto jedinečné kapely".

Album "The Autumn Years" bylo přijato s pozitivními reakcemi nejen v Německu, ale také v zahraničí. BURRN, japonská Heavy Metal-Bible, ohodnotila album 88 body z celkových 100 bodů a posluchači v Německu poslali album až do Top 20 albového žebříčku.

Sotva bylo album vydáno, hudebníci - navzdory výraznému nedostatku vhodné finanční podpory ze strany jejich nahrávací společnosti - vyrazili na turné s Victory a potíé absolvovali i speciálním vystoupení na Virgin Steele/Angra Tour, které obsáhlo bezmála z poloviny celý Evropský kontinent v roce 1996. Obrovské chvála se snesla na kapelu po jejich živých vystoupeních ve Španělsku, Portugalsku, Itálii, Řecku a ve Švýcarsku. Přes to všechno Noise Records překvapivě ukončil svoji smlouvu s kapelou, ale kluci byli odhodlanější, než kdykoliv předtím a vyrazili na další živá vystoupení, jedno z nich i se Skyclad.

Po velkorysé přestávce konsolidovali své řady, pět hudebníků i nadále sledovalo svůj sen a od ledna 1997 začali psát písně pro nové album. Poverty’s No Crime ale našli brzy novou firmu (a navíc spřízněnou), a to rovnou doma v Německu v Inside Out Music, který je v současné době německým nejdůležitějším prog-metalovým vydavatelstvím, pod který patří i takové skvělé kapely jako SPOCKS BEARD, SYMPHONY X, VANDEN PLAS a PLATYPUS. Inside Out jsou známy podpisem smluv pouze s určitým a pečlivě vybíraným kontingentem kapel, u kterých vědí, že je mohou podporovat s velkým nadšením. Vzhledem k tomu, smlouva mezi Poverty's No Crime a Inside Out se zdá být pod šťastnou hvězdou.

Album "Slave To The Mind" je prvním výsledkem tohoto nadějného vztahu, "(Hardrock & Metal) Hammer", v Německu č. 1 v rockových hudebních časopisech, napsal ve svém srpnovém vydání v roce 1999, "Tady je všechno, co dělá progmetal příjemným - žádná dlouhá egoistická sóla, žádné rušivé přestávky, žádné nekonečné I-love-me árie, ale pouze - i přes bohaté instrumentace - přímé uspořádání, nezapomenutelné riffy a melodické refrény ... Některé z materiálu připomínají slavné dny Marillion (“Wind And Light”), některé z raných Fates Warning (“The Senses Go Blind”), a přesto album "Slave To The Mind" nikdy neztrácí svůj osobitý nádech. Skvělé album od velké kapely!"

Koncem roku 1999 Poverty’s No Crime čelí první velké změně v sestavě, když klávesista Marcello Maniscalco a baskytarista Christian Scheele opustili kapelu kvůli jiným projektům. Navzdory této ztrátě nový materiál napsali tři zbývající. Aniž by se jich tato ztráta nějak dotkla, nový hudební materiál napsali zbývající tři hudebníci. Přesto těsně před vstupem do studia k nahrávání alba "One in a Million" byl nalezen ten pravý pro uvolněné místo u kláves - Jörg Springub se ukázal jako jeho perfektní volba a že že perfektně zapadá do konceptu skupiny s imponujícím výkonem při nahrávání.

"One In A Million" vyšla v červnu 2001 a mezinárodní hudební tisk znovu zaznamenal pozoruhodně pozitivní reakce. Ihned poté, co album vyšlo, a baskytarista Heiko Spaarmann doplnil sestavu opět na combo, odehráli několik úspěšných vystoupení spolu s kapelami jako Vanden Plas, Zero Hour, Pain of Salvation a Anathema.

Od té doby uplynuly dva roky, než se Poverty’s No Crime zhluboka nadechli k čerstvé kreativitě. Opět strávili dva měsíce v Soundgarten Studio a výsledkem byl hit rekordních podzimních prodejů v roceč 2003. Na konci října "The Chemical Chaos" páté album kapely vyšlo v Evropě, stejně jako v Severní Americe přes Inside Out Music. Počáteční plány na turné se daly do pohybu a v zimě 2003 bylo již možno spatřit kapelu na podiích při různých výstoupeních.

Po vydání desky "The Chemical Chaos" se ale kapela rozhodla udělat si pauzu v činnosti. Hlavním důvodem byly zdravotní problémy uvnitř skupiny. Hned po vydání posledního alba musel Volker opustit kapelu na více než rok. Navíc v kapele nastaly i některé pozitivní změny. Marco, Andreas a Volker se oženili a narodily se jim mezitím i ratolesti. V březnu 2007 skupina vstoupila do Area 51 (studio kapel Guano Apes, Helloween, Gamma Ray apod.) v Celle, Německo, s producentem a kytaristou Victory Tommy Newtonem a s novým očekáváním se vrhli na další album. Devět zbrusu nových skladeb reflektující stylovou rozmanitost Poverty’s No Crime se objevilo v srpnu 2007 pod názvem "Save My Soul" a přineslo skladby promyšlené a vypracované do co nejvíce možného detailu tak, aby se nestaly ani po několikátém poslechu nudnými či stereotypními. Album bylo velmi ceněno mezinárodním rockovým a metalovým tiskem, např. 8 bodů z 10 obdrželo od německého časopisu Rock Hard. Progresivních prvků sice na albu o něco ubylo, ale o to více si je člověk užije a ten, kdo jim příliš neholduje, tak alespoň nemá příliš narušený dojem z hezkých melodií. Oproti mnohým prog melodickým formacím se Poverty’s No Crime pyšní tím, že se nenechali strhnout současným trendem – obsazení kláves do role nejvyšší a nejdůležitější. Klávesy sice v některých skladbách hlavní roli odehrají, ale z většiny jsou písně na desce pod taktovkou elektrických kytar, které mnohdy balancují na hranici metalu a rocku.

Album produkovali společně s Tommym Newtonem, kytaristou Victory, který pracoval jako producent se skupinami jako Angra, Ark, Redemption, Helloween, U.F.O. nebo Gamma Ray. Reakce na album byly opět ohromující. Kapela dokonce dostávala osobní e-maily od novinářů, kteří o kapele v průběhu několika posledních let psali, jak moc se jim album líbí. Zejména z USA získali velmi pozitivní recenze a prohlášení. Je zajímavé, že ve Spojených státech jsou neustále srovnáváni s kapelou Dream Theater. Po vydání alba následovalo koncertování a podporovali kapeli Treshold na společném turné.

Pak si skupina vzala tvůrčí pauzu, aby pracovala na nových písních. Tato přestávka, jak se ukázalo, se protáhla až na dobu devíti let. Nicméně, kapela se nikdy nepřestala scházet na zkouškách nebo pracovat na novém materiálu. Jejich aktivity prostě nevedly k nahrávání nového záznamu, neboť pro většinu z nich se rodina a děti členů kapely staly první prioritou v jejich životě. Kromě "reunion show" pro 500 fanoušků v roce 2014, kde uvedli některé hosty a původní sestavu v některých písních, odehráli jen pár lokálních vystoupení v Německu. Koncertní aktivity byly téměř ukončeny během tohoto období. Jiné hudební exkurze byly také časově náročné. Marco a Theo dali dohromady projekt LEVEL FIELDS se zpěvákem Alanem Tecchio (Watchtower, Hades, Non-Fiction). Heiko se připojil k power metalové kapele Assignment s argentinským zpěvákem Diego Valdezem (Helker, Necronomicon).

Přesto kousek po kousku kapela nahrávala v různých studiích (například ve Jörg Uken je Soundlodge Studio) v posledních třech letech. Poverty’s No Crime nakonec dokončil jejich sedmé album, které pod názvem "Spiral Of Fear" vyšlo 29. dubna 2016 na německém labelu Metalville, se kterým v březnu 2016 nově podepsala smlopuvu. Mixáže a masteringu se ujal Simone Mularoni (DGM, Empyrios) v jeho Domination Studio v San Marinu. Nahrávka přináší možná nejzraleji znějící hudební skladby kapely, které kdy nahrála. S intuicí pro melodie, které přinášejí skrytě obdivuhodné skladby pod pokličkou "progress", která není ale nucená či dotěrná, ale působí zcela přirozeně. To představuje kompletní hudební záběr kapely od opojných těžkých kytarových riffů a inspirující melodie k intenzivním instrumentálním pasážím a chytlavým refrénům. Vydání alba doprovodí i živá vystoupení v průběhu příštích měsíců.

Dne 6. května 2016 se v klubu Meisenfrei Blues na Hankenstraße 18, Bremen, uskutečnila party k vydávání alba na jeho podporu. Pak skupina vyjela v letech 1016 a 2017 na turné. Vystupovala mimo jiné 14. ledna 2017 na Unbroken Metal Weekend Part II, Bambi Galore, Hamburg. Koncerty si odehrála v Německu a Holandsku.

Zpět

Členové:
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Marco Ahrens - Guitars
Andreas Tegeler - Drums
Jörg Springub - Keyboards
Heiko Spaarmaan - Bass

Bývalí členové:
Christian Scheele - Bass
Marcello Maniscalco - Keyboards

Členové(narozen 8. října 1973)
Vocals, Guitars


Hudební vlivy: Pink Floyd, Davod Gilmour, Iron maiden, Rush

Oblíbené filmy: The Wall, Star Wars

Oblíbené TV pořady: Futurama, The Simpsons, Harald-Schmidt Show

Další zájmy: architektura, fotografování
Členové
 


(narozen 26. března 1971)
Guitars


Hudební vlivy: Ritchie Blackmore, Dave Murray, Fritz Knipper, King's X

Oblíbené filmy: Donnie Brasco

Oblíbené TV pořady: The Simpsons, Twin Peaks

Další zájmy: filmy
Členové
 


(narozen 18. července 1972)
Drums


Hudební vlivy: Nicko McBrain, Mike Portnoy, Neal Peart, Mark Zonder, Simon Phillips, Trödel

Oblíbené filmy: The Lord Of The Rings I+II, The Doors, Shine, Koyaanisquatsi

Oblíbené TV pořady:

Další zájmy: čtení, počítače, internet, kosmologie
Členové
 


(narozen 16. dubna 1969)
Keyboards


Hudební vlivy: MAGMA, Frank Zappa, Pink Floyd, Gong, Carl Orff, Bella Bartok

Oblíbené filmy: Easy Rider, 2001 - Odysse im Weltraum

Oblíbené TV pořady: Lindenstrasse

Další zájmy: kopaná, filmy, pěší túry, pivo
Členové(narozen 23. června 1976)
Bass


Hudební vlivy: Fates Warning, Queensryche, Dream Theater, Watchtower, Sieges Even, Jamiroquai

Oblíbené filmy: Ghost In The Shell, Chicken Run, Wallace & Gromit, Planet Of The Apes, Matrix

Oblíbené TV pořady: žádný oblíbený

Další zájmy: sport, počítače
V roce 1996 nahrál album "Apogee" se skupinou Thorn (Osnabrück, Niedersachsen, Německo)
Členové
 


(narozen ***)
Bass


Hudební vlivy:

Oblíbené filmy:

Oblíbené TV pořady:

Další zájmy:
Členové(narozen ***)
Keyboards


Hudební vlivy:

Oblíbené filmy:

Oblíbené TV pořady:

Další zájmy:


  Zpět
Studiová alba:
2016 Spiral Of Fear (InsideOut)
2007 Save My Soul (InsideOut)
2003 The Chemical Chaos (InsideOut)
2001 One In A Million (InsideOut)
1999 Slave To The Mind (InsideOut)
1996 The Autumn Years (Noise Records)
1995 Symbiosis (Noise Records)


Skupina:
Jörg Springub - Keyboards
Marco Ahrens - Guitars
Heiko Spaarmann - Bass
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Andreas "Theo" Tegeler - Drums
Diskografie Spiral Of Fear
Vyšlo 29. dubna 2016 (EU), 3. června 2016 (US), Metalville

Seznam skladeb:
01. The Longest Day (6:50)
02. Spiral Of Fear (6:44)
03. Fatamorgana (5:07)
04. A Serious Dream (7:21)
05. The Fifth Element (5:46)
06. The Ballad Of 91 (7:11)
07. Dying Hopes (7:05)
08. Wounded (9:51)
Total Time: (55:55)

Produced: Poverty's No Crime

Skupina:
Jörg Springub - Keyboards
Marco Ahrens - Guitars
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Heiko Spaarmann - Bass
Andreas "Theo" Tegeler - Drums
Diskografie Save My Soul
Vyšlo 2007, InsideOut (EUR)/SPV (USA)

Seznam skladeb:
01. Intro (0:37)
02. Open Your Eyes (4:50)
03. Save My Soul (6:27)
04. End In Sight (3:55)
05. The Key To Creativity (5:33)
06. In The Wait Loop (6:47)
07. The Torture (3:59)
08. Spellbound (6:06)
09. From A Distance (5:56)
10. Break The Spell (9:24)
Total Time: (53:34)

Recorded at Area51/Celle
Produced: Poverty's No Crime

Skupina:
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Marco Ahrens - Guitars
Jörg Springup - Keyboards
Heiko Spaarmann - Bass
Andreas Tegeler - Drums
Diskografie The Chemical Chaos
Vyšlo 2003, InsideOut (Euro)/SPV (USA)

Seznam skladeb:
01. Walk Into Nowhere (6:03)
02. Every Kind Of Life (6:15)
03. All Minds In One (6:37)
04. A World Without Me (5:26)
05. Terminal Trip (6:53)
06. Pact With The Past (8:58)
07. Left To Chance (4:43)
08. Moving Target (6:16)
09. Do What You Feel (7:17)
Bonus track
10. Access Denied (unplugged version) (4:41)
Total Time: (63:39)

Recorded at Soundgarten Tonstudio/Oldenburg
Produced: Poverty's No Crime
Není to koncepční album, ale spíše se jedná o lyrické koncepční album. Všechny písně jsou o stejném tématu, v každé písni je ukryt motiv, který je spojen s tímto tématem. Je to opravdu o osudu a o tom, že každý detail ovlivňuje průběh věcí. Všichni musí dělat rozhodnutí a tato rozhodnutí ovlivňují osud a osud všech ostatních lidí stejně, chemikálie v našich mozcích nutí činit rozhodnutí a většinu času tam je tak mnoho procesů, které se odehrávají, že nastává chemický chaos v naší mysli.

Skupina:
Marco Ahrens - Guitars
Heiko Spaarmann - Bass
Jörg Springub - Keyboards
Andreas Tegeler - Drums
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Host:
Christian Scheele - Bass
Diskografie One In A Million
Vyšlo 2001, InsideOut Music IOMCD 078 / SPV 085-41612

Seznam skladeb:
01. The Stolen Eye (1:16)
02. Ancient Lies (5:13)
03. Incognito (7:24)
04. Just A Dream (5:30)
05. The Stranger Within (10:50)
06. Logan 5 (4:23)
07. Open To Attack (7:17)
08. Point Of View (4:00)
09. Dare To Fly (8:34)
Bonus track:
10. Distant Early Warning (Rush) (4:52)
Total Time: (59:19)

Recorded at Soundgarten Studio/Oldenburg
Produced: Poverty's No Crime

Skupina:
Marco Ahrens - Guitars
Marcello Maniscalco - Keyboards
Christian Scheele - Bass
Andreas Tegeler - Drums
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Diskografie Slave To The Mind
Vyšlo 1999, InsideOut Music IOMCD 039/SPV 085-31662

Seznam skladeb:
01. Access Denied (5:19)
02. The Distant Call (5:21)
03. A Matter Of Mind (7:24)
04. The Senses Go Blind (6:41)
05. Wind And Light (5:32)
06. Manic (2:16)
07. Electronic Eyes (5:00)
08. Now And Again (7:48)
09. Live In The Light (6:12)
Total Time: (51:33)

Recorded at Soundgarten Tonstudio/Oldenburg
Produced: Poverty's No Crime

Skupina:
Marco Ahrens - Guitars
Marcello Maniscalco - Keyboards
Christian Scheele - Bass
Andreas Tegeler - Drums
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Diskografie The Autumn Years
Vyšlo 1996, Darkwings - T&T TT 024/Sanctuary (1999)

Seznam skladeb:
01. Ghost Of a Stone (6:02)
02. Future In My Hands (6:16)
03. Rain Of Gods (6:20)
04. Beat It When It Hurts (7:00)
05. The Autumn Years (5:26)
06. Seconds (8:10)
07. Lead Me To The Door (7:28)
08. Enter Nowhere (6:01)
09. The Heroes Return (6:41)
Total Time: (59:24)

Recorded at Studio M/Celle
Produced: John McGowan

Skupina:
Marco Ahrens - Guitars
Marcello Maniscalco - Keyboards
Christian Scheele - Bass
Andreas Tegeler - Drums
Volker Walsemann - Vocals, Guitars
Diskografie Symbiosis
Vyšlo 1995, Noise NO 220/Sanctuary (1997)

Seznam skladeb:
01. Symbiosis: The Sinner's Dream (1:18)
02. Moral Dilemma (5:53)
03. My Favourite Delusion (6:20)
04. The A And The O (6:15)
05. Remember (8:44)
06. Perfect Wings (7:26)
7. Meet Me At The Sky (6:20)
08. State Of Greed (7:41)
09. A World Without End (7:42)
Total Time: (57:39)

Recorded at T&T Studio/Gelsenkirchen
Produced: John McGowan

 Zpět
  

   Marco Ahrens

   Zpět
Oficiální web:

www.povertys-no-crime.de
https://www.facebook.com/povertysnocrime/

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  21.3.2014 
Menu Poslení aktualizace: 19.5.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!