Time Grid


   Zpět
Time Grid je švýcarsko - francouzská progresivní metalová kapela. Kapela se skládá z profesionálních hudebníků z různých prostředí, jako je jazz, klasika, experimentální, pop a metal. Nadšeni všemi stylu hudby dali své zkušenosti dohromady a vytvořili open minded progresivní metal mimo běžné hranice!

Vše začalo v roce 2001, když Steve Huber, Rémi Poussier a Yves Marguet začali spolu hrát spolu v metalové dílně Christophe Mattheyho na Ecole des technologies musicales (ETM) v Ženevě. Alchymie účastníků zafungovala i přes jejich různý hudební vkus! Na konci roku se pak rozhodli vytvořit kapelu, která se později pojmenovala Time Grid. Steve požádal Mathiase Reusera, svého nejlepšího přítele, s nímž skládal již několik let, aby se také připojil ke kapele. Kapela hledala ještě klávesistu, ale po mnoha pokusech a neúspěšných konkursech se této role ujal Mathias, který je také klávesistou, navíc se ujal i úlohy zpěváka.

V letech 2001 a 2004 kapela napsala víceméně všechno, co se dostalo na první album Time Grid. Různorodé vlivy kapely, jako například Dream Theater, Queen, Simon Phillips, Sergej Rachmaninova, John Williams, umožnily skupině Time Grid vytvořit neobvyklý progresivní metal smíchaný s jazzem, klasikou a populární hudbou.

V roce 2004 Yves Marguet, pohybující se v různých hudebních stylech, opouští kapelu, aby se věnoval jinému žánru. V tomto obtížném období Time Grid několik let přešlapují na místě. Ale nevzdávají se tak snadno... Steve a Mathias se dali na skládání a ukládání hudebních nápadů.

V roce 2006 Mathias potkává Raphaela Sudana, který jej překvapil, když odehrál skladbu Dream Theater na klavír během koncertu na klasické hudební škole, kde oba dva studovali. Raphael následně souhlasil, že se připojí ke kapele na klávesy! Tento nový přírůstek zvýšil motivaci kapely a Pierre Sottas, který hrál na basu s Mathiasem v jeho první kapele, se připojuje k Time Grid. S ním přišla i Laetitia Fontannaz, která zpívala na svatbě, kde si Mathias všiml jejího nádherného hlasu.

V příštích dvou letech skupina zapracovala na tom, aby mohla hrát naživo. V lednu 2009 Time Grid hráli živě poprvé na 25. výročí založení ETM v Ženevě. Na představení Tim, který miluje koncerty a a navíc vlastní profesionální nahrávací studio, nabídl členům Time Grid, aby nahráli své první album zdarma v jeho studiu! Steve a Mathias se naučili používat nahrávací software v Timově Studiu a začli v červenci 2009 nahrávat album "Life". Tim jim pak pomohl s mixováním alba.

Uběhl rok a půl a Tim, který se potřeboval soustředit na svoji práci, se vzdal úlohy namixovat album. Steve se pak domluvil s Remim, který právě dokončil budování svého vlastního domácího studia, zda by album mixoval. Rémi tento úkol přijal, ale některé kytarové party byly ztraceny během rozkouskovaného nahrávání. Steve je pak musel nahrát znovu, ale už s jiným kytarovým zvukem, takže mixování alba bylo ještě obtížnější. Rémi pak provedl mix alba ve svém volném čase v letech 2011 až 2012. Album je pak masteroval Christophe Matthey v Royal studiu v Lausanne.

Po letech plného frustrace, zdržování, ale i radosti, frustrace, zábavy a vášně, kapela Time Grid konečně vydala své první album "Life" 21. ledna 2013.

V kapele mají skoro všichni hudební vzdělní, všichni jsou profesionálové. Raphaël Sudan mistrem jako klasický piánista z Conservatoire de Fribourg ve Švýcarsku, Pierre Sottas je mistrem na basu z Bern Swiss Jazz Music School, Remi Poussier a Steve Huber získali titul mistr na ETM Ženeva a Mathias Reusser má diplom pro výuku zpěvu z Conservatoire de Fribourg. Také profesionálně studoval klasický klavír a dva roky jazz na Jazz de Montreux.


   Zpět
Členové:
Steve Huber - Guitars (2001-present)
Mathias Reusser - vocals and keyboards (2001-2006), Vocals (2001-present)
Laetitia Fontannaz - Vocals (2006-present)
Rémy Poussier - Drums (2001-present)
Pierre Sottas - Bass (2006-present)
Andreas Renggli Keyboards (2009-present)
Raphaël Sudan - Keyboards
Yves Marguet - Bass (2001-2004)

Steve Huber
Guitars   Zpět

Skupina:
Mathias Reusser - Vocals and Keyboards
Laetitia Fontannaz - Vocals
Rémi Poussier - Drums
Pierre Sottas - Bass
Raphaël Sudan - Keyboards
Steve Huber - Guitars
Hosté:
Life
Vyšlo 21. ledna 2013

Seznam skladeb:
01. Deceit (8:20)
02. Emptiness (10:25)
03. Me (5:51)
04. Premices (5:50)
05. Blind (6:12)
06. Zephir (5:36)
07. Forsaken (6:17)
08. Escape (9:52)
Total Time: (58:23)

Mixing: Rémi Poussier
Mastering: Christophe Matthey v Royal studiu v Lausanne

   Zpět


   Zpět
Oficiální Web:
http://timegrid.bandcamp.com/
Facebook:
https://www.facebook.com/timegrid

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  21.6.2014 
Menu
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!