Phideaux


Zpět
Phideaux je crossover prog/progressive rocková kapela ze Spojených států vedená Phideauxem Xavierem. Je často považovaná za sólový projekt, ačkoliv Xavier se sám hovoří o tomto projektu jako o kapele. Svoji hudbu popisuje jako "psychedelický progresivní gotic rock". Své nahrávky vydává pod jménem projektu Phideaux, ve kterém stabilně spolupracuje s několika stále se vracejícímim hudebníky. První desku vydal pouze pod svým jménem, ale všechny další už pod hlavičkou projektu.

Phideaux Xavier je americký televizní režisér a skladatel moderní technologické hudby, vyrůstající poblíž New Yorku, ale nyní žijící v Los Angeles. Xavier se narodil a vyrůstal poblíž New York City v Hastings-on-Hudson, jako jedno ze tří dětí. S hudbou začínal na střední škole, když hrával v několika kapelách jako Sally Dick & Jane, Neck Tie Party, SunMachine a Satyricon.

Xavier nejdříve hrál s Molly Ruttan (bicí) a Lindou Ruttan-Moldawsky (basa) v progresivní rockové kapele Mirkwood, která se později proměnila v punk/popovou kapelu Sally Dick & Jane, když se připojila zpěváčka a klávesistka Valerie Greicius. Vystupovali od počátku do poloviny 80. let v různých legendárních NYC klubech, včetně Max's Kansas City a CBGB, ale nepodařilo se jim nic nahrát a zůstali na okraji zájmu.

Když Sally Dick & Jane ukončili činnost, Phideaux skládal hudbu samotný pouze jako jednočlenný nahrávací projekt. Navštěvoval školu na univerzitě v New Yorku pro filmovou a televizní produkci. Po absolvování vysoké školy se Phideaux rozhodl vrátit ke společnému aspektu hudby a vytvořil akustickou tématickou skupinu The SunMachine se svoji dětskou přítelkyní Ariel Farber (housle a vokály) a různými dalšími hudebníky. Hráli převážně akustickou progresivní rockovou hudbu s nástrojovým obsazením jako flétny, housle, klávesy, perkuse, 12-strunná kytara a elektrické baskytara. Během té doby bylo také nahráno první "oficiální". Vyrobil několik nahrávek na kazety pro své přátele, v roce 1992 pak produkoval menší počet CD kopií s názvem "Friction". "Friction" se sice týkalo The SunMachine, ale obsahovalo také spolupráci s jinými hudebníky, včetně bývalých členů Sally Dick & Jane. Bylo tam i několik skladeb, které složil sám Phideaux, a v mnoha písních byl použit syntezátor a hudbu MIDI. Ačkoli nahrávka nebyla nijak zvlášť široce distribuována, několik hudebních recenzentů si ji přesto poslechlo. Pro vlažnou reakcí publika bylo od té doby vymazáno a byl mu připsán pouze status "ambiciózní demo".

Po několika neuskutečněných nahrávání skupina The SunMachine v roce 1994 skončila, když se Phideaux setkal s bývalým bubeníkem kapely Live Skull Richem Hutchinsem. Začali hrát hudbu společně a oba působili v kapele s názvem Satyricon (neměli by být zaměňováni s norskou black metalovou kapelou stejného jména). Během tohoto ondobí začali zkoušet skladby, které by se později dostaly na "Ghost Story", a rozvinuli s sebou přínosný pracovní vztah. Nicméně nevznikly žádné vhodné nahrávky na "Ghost Story" a Phideaux opustil NYC kvůli práci v Los Angeles.

V roce 2002 začal Phideaux spolupracovat s Gabrielem Moffatem, manželem Molly Ruttan, na řadě nových demonahrávek. Později v roce 2002 Xavier začal vážně masterovat své hudební skladby. Vrátil se spolu s Rich Hutchinsem a natočili album "Fiendish", které vyšlo v roce 2003 poprvé u významnější společnosti, které představilo folkovější, psychadelický zvuk PHIDEAUX. Do producentského křesla zasedl Mark Kramer, Phideauxův známý z práce s Bongwater, Brainville (s Daevid Allen, Pip Pyle a Hugh Hopper) a Danielson Family. "Fiendish" přineslo "progresivní space folk" podle Phideaux a obsahovalo 11 středně dlouhých písní. Nejdelší skladba "Soundblast" převzala text z letáku, který byl rozhazován na Japonsko krátce po výbuchu atomové bomby Little Boy v Hirošimě. Toto album vyšlo v roce 2003 navzdory copyrightu 2004 na obálce.

Po dokončení "Fiendish" byl Xavier přesvědčen, že je nyní připraven nahrát své skladby z odloženého alba "Ghost Story". Phiddeaux a Hutchins se rychle sešli, aby album předělali a dokončili. Gabriel Moffat je produkoval a mixoval. Album "Ghost Story" pak vyšlo v roce 2004 a ukázalo Phideaux těžší rockovou stránku jejich hudby. Výraznou skladbou je "Beyond The Shadow Of Doubt", která byla nejdelší skladbou a představil se na ní se sólem klávesista Mark Sherkus, který se v té době připojil k projektu. Sam Fenster, který hrál na baskytaru v The SunMachine, se ujal basových partů i na tomto albu.

Již při nahrávání "Fiendish" v roce 2002 začali pracovat na epické skladbě "Chupacabras". Tato píseň nebyla dokončena včas pro zařazení na Fiendish, a místo toho vytvořila základ pro desku Chupacabras, která vyšla v roce 2005. Toto album bylo tvořeno skladbami, které byly započaty pro předchozí dvě alba, ale nikdy nebyly dokončeny. Phideaux přijal další postup progresivního rockového stylu s vícedílnými eposy "Ruffian On The Stairs" a "Chupacabras" a vzkřísili i píseň "Titan" z předchozí skupiny Satyricon Phideauxe a Hutchinse.

Další album se Phideaux rozhodli vytvořit jako "album během dne". Dne 13. března 2004 se hudebníci Phideaux shromáždili v Los Angeles na nereprodukované nahrávání. Během toho jednoho dne složili a nahráli 13 písní, ale jejich vydání bylo odloženo do doby, než vyšlo předchozí album "Chupacabras". V roce 2005 Phideaux a Gabriel Moffat dokončili nahrávky a 13. března 2006 vydali album "313" (pojmenované podle data, kdy bylo nahráno). Přebal tohoto alba vytvořila Margie Schnibbe, další přítelkyně z dětství od Phideauxe.

V srpnu 2005 se Phideaux a jeho kamarádi vrátili znovu do studia, aby nahráli první dvě části projektované "Trilogie" alb zabývající se autoritářstvím a ekologickou krizí "Velkého bratra", týkající se "života v dystopickém ekologicky se rozpadajícím světě". První část pod názvem "The Great Leap" byla vydána v září 2006 a druhá část "Doomsday Afternoon" byla vydána v roce 2007. První část obsahuje kratší skladby a představuje o něco více návrat k jednodušší sktruktuře skladeb jako na "Ghost Story", druhé se pak přiklonilo k albu "Chupakabras" v jeho šíři, připomínajícímu ve větší míře symfonický prog. Jeho zastřešující ekologická téma nutí člověka čelit globálnímu oteplování spolu s jeho opakujícími se hudebními tématy a dává tomuto albu symfonickou prog strukturu a měřítko.

Nenechte se odradit tématem, neboť hudba Phideaux je i zde hřejivá a návyková, zábavná, hluboká a působivá ve všech ohledech, s nezapomenutelnými melodiemi a jemně vyladěnými aranžmá, které přinášejí nejlepší skladby. Současné jsou zde využívány některé prog rockové prvky jako použití synthezátorů, varhan Hammond, melotronu a další zajímavé nástroje a instrumentální příspěvky, stejně jako vícedílné pasáže, měnící se hudební skladba... ale spíše než předhazování progových klišé nebo zacílení na technickou akrobacii, hudba Phideaux skutečně nabízí něco kreativního a osvěžujícího. Phideaux Xavier a mnoho fanoušků považují "Doomsday Afternight" za své mistrovské dílo. Pravidelné hudebníky v sestavě na albu doplnili členové Los Angeles Symphony Orchestra. V roce 2007 koncertovali Phideaux v USA a vystoupili i na festivalu Crescendo ve St.Palais-sur-Mer ve Francii.


Po téměř dvouletém čekání vydali Phideaux v roce 2009 své sedmé album "Number Seven". Třebaže je "Number Seven" následníkem akba "Doomsday Afternight", není třetí části a ani součástí "Trilogie". "Number Seven" představuje pokračování delších písňových struktur ve srovnání s "Doomsday Afternoon" a "Chupacabras". Phideaux plánovali vydání ještě následníka "Seven And 1/2" ke konci roku 2010, což skupina uváděla jako doplněk k albu "Number Seven". Phideaux oznámili, že by chtěl vydat "Seven And 1/2", remake "Doomsday Afternight" a vytvořit živé DVD z vystoupení předtím, než začnou pracovat na albu "Infernal", závěreřné části jejich trilogie.

Kapela začala pracovat na souvisejícím albu "Seven and 1/2", ale toto pokračování bylo zrušeno ve prospěch nového alba s názvem "Snowtorch", což opět nebyla poslední část trilogie, a které bylo plánováno k vydání na konci roku 2010. Datum vydání však bylo však nakonec odloženo až na 21. březen 2011.

Album "Infernal" z roku 2018 je devátým studiovým albem amerického hudebníka Phideauxa Xaviera a jeho kapely, a konečně se jedná o třetí a poslední část jejich plánované "Trilogie" alb. Prvotně bylo oznáměno, že má být připraveno už v roce 2013. V roce 2015 ale Phideaux publikovali oznámení na své facebookové stránce a oznámili, že celé album je v post-produkční fázi a očekávají, že vyjde v roce 2016. V květnu 2018 pak Phideaux uvedli na progresivním rockovém fóru Prog Archives, že album bylo dokončeno a je v procesu masterování i s přebalem alba připraveným k tisku. Pět dní před plánovaným vydáním bylo ale oznámeno, že album bylo posunuto k vydání až na 9. září 2018. Digitální verze alba byla k dispozici již 9 dní předem, a to 31. srpna 2018.

Všechna jejich alba jsou trvale skvělá a jsou velmi doporučována těm, kteří milují jemnou, folkovější, psychadelickou stránku prog rocku s důrazem na melodické skladby. Tato hudba má nekonečnou magii, která se příliš často neobjevuje.

Phideaux je skupina, která je založena na několika celoživotních přátelství a vzájemném uznávání progresivní rockové hudby. Jsme uprchlíci z doby, kdy rock and roll byl protikulturní a spojili jsme se s temnou žilou hudby ponořené do melotronů, houslí a vinobraní klávesnic. Milujeme mocné akordy, složité časové podpisy a komplikované harmonie, ale vždy existují melodie, které mají být hlučné a riffy, které napadají vaši mysl.

Zpět
Současná koncertní sestava:
Phideaux Xavier - Vocals, Piano, Various Guitars
"Bloody" Rich Hutchins - Drums
Mathew Kennedy - Bass Guitar
Ariel Farber - Vocals, Violin
Mark Sherkus - Keyboards
Valerie Greicius - Vocals, Piano
Johnny Unicorn - Vocals, Keyboards
Gabriel Moffat - Electric Guitar
Molly Ruttan - Vocals, Percussion
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals

Členové

(Narozen 14. ledna 1963, Hastings-on-Hudson, New York, USA)
(znám také jako Phideaux)
Vocals, Piano, Various Guitars


Phideaux je americký multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel, který spolupracuje s bubeníkem Rich Hutchinsem a producentem Gabrielem Moffatem a dalšími průběžně se měnícími hudebníky. Jeho první a nejranější vzor byl Alice Cooper (možná před tím i John Lennon...). Pobuřující psychedelická hudba byla tím, na čem vyrůstaly jeho tužby a hledání. Nyní o mnoho let později Phideaux skládá alba, která je vracejí zpět k "cokoliv-jde" přístupu z konce 60. a počátku 70. let - k hudbě, která vyžaduje i zapojení posluchače. Od roku 2003 vydal několik progressive/psychadelic inspirovaných alb, které byly ovlivněny hudbou Jethro Tull, Davida Bowie, Pink Floyd, Van Der Graaf Generator a ranými Genesis (mezi mnoha dalšími).

Phideaux, který vyrůstal mimo NYC, hrával a skládal hudbu již od raného dětství a během několika let se objevil v různých kapelách jako Mirkwood, Sally Dick & Jane, The SunMachine a Satryicon - NYC postpunková rocková kapela, kde hrál na baskytaru a seznámil se v ní s bubeníkem "Bloody" Rich Hutchinsem. Produkoval také alba dalších umělců jako třeba R. Weis "Mystery Of The Egg".

Během dospívání byl posedlý experimentováním s magnetofonem a pro své kamarády vytvořil několik kazet hudby. To vyvrcholilo v roce 1992 vydání CD s názvem "Friction". Ačkoli je nepovažuje za "průkopníka", lze na něm spatřit zárodky jeho budoucího hudebního úsilí.

Od roku 1996 spolupracoval Phideaux a "Bloody" Rich na vytváření těžkých melodických art rockových nahrávek. Oddělený přs celý kontinent (Rich je v NYC, Phideaux je L.A.), zkoušeli a nahrávali ve vzplanutích a obvykle komunikovali přes e-mail a telepatii. Mnoho muzikantů, kteří vyplnili Phideauxův hudební vesmír, jsou lidé, se kterými vyrůstal a s nimiž vystupoval v jiných kapelách. Phideaux usiluje o vytvoření vážných alb do sluchátek a rád si představuje, že prostřednictvím nahrávek skutečně komunikuje s lidmi.

Bezprostředně po "Friction" začali Phideaux a "Bloody" Rich Hutchins spolupracovat a vytvořili album "Ghost Story". Tento projekt ale zůstal několik let nedokončen, dokud se Phideaux nespojil s Gabrielem Moffatem, aby zaznamenal nějaké demo, z něhož se nakonec stalo první album "Fiendish", které představilo fokovější psychadelický zvuk PHIDEAUX. Po něm teprve v roce 2003 namixovali a dokončili dlouho opožděný materiál "Ghost Story" skládající se většinou z materiálu předchozí hudební spolupráce s Rich Hutchinsem v 90. letech nazvané Satyricon. Po něm v roce 2005 rychle následovalo třetí album "Chupacabras", na němž se objevily nevyužité skladby z "Ghost Story" a z nahrávání "Fiendish".

Album "313" byl projekt alba "jednoho dne", které vzniklo během jednoho dne od napsání až po nahrání, ale bylo namixováno a dokončeno až v průběhu příštího roku. Pravděpodobně nejvýznamnější hudebním úspěchem bylo "The Great Leap" z roku 2006, první album třídílné trilogie týkající se "života v dystopickém ekologicky se rozpadajícím světě"... Druhé album trilogie vyšlo v roce 2007 pod názvem "Doomsday Afternoon".

Poté následovaly dvě další alba "Number Seven" (2009), první album nahráno výhradně s koncertními členy kapely, a "Snowtorch" (2011), které přineslo splynutí všech věcí, které Phideaux objevil v art rocku. Třetí část trilogie nakonec vyšla až v roce 2018 na 2CD kompletu pod názvem "Infernal".
Členové

(také "Bloody" Rich Hutchins)
Drums, Percussion


Bloody Rich je bubeník a perkusista z Bushwicku, části Brooklynu. Jeho prvním nástrojem byly housle, na které hrál více než 4 roky jako člen jejich školního orchestru. Studoval hru na housle, klavír a nahrávání na Settlement Music School ve Philadelphii a po dobu 10 let absolvoval i soukromé hodiny na housle a teorii.

Okolo 12 let se začal zajímat o skládání vlastní hudby. Richard si vzal kytarové lekce a pak několik lekcí na basu a strávil celý svůj volný čas s přáteli. Na jednom jammování se Richard posadil za bubenickou sestavu, která patřila bratrovi zpěváka, a začal hrát rytmy a jednoduché přechody. Od té chvíle Richard věděl, že jeho životním údělem je hrát na bubny.

Richard hrál s mnoha kapelami za posledních 40 let, včetně Ruin..., Live Skull, Digitalis, Of Cabbages and Kings, Lubricated Goat, Sugartime a The Hungry March Band. Vedle kapely PHIDEAUX působí Richard současně s projekty The Art Gray Noizz Quintet, Shilpa Ray a dalšími kapelami z oblasti New Yorku.
Členové
Bass Guitar

Mathew již od útlého věku miloval hudbu, kdy se začal učit hrát na nástroje až do pozdějšího věku dospívání. Navzdory narážkám od svého nejlepšího přítele (a mnoha, mnoha hodin, kdy se prostě pokoušel zvládnout kytaru), Mat rychle našel svůj svatý grál. Když mu jeho přítel dal basovou kytaru a řekl mu: "Ty jsi basový hráč",, Mat našel svou cestu v životě...

Jako basista je nesmírně šťastný, že mohl hrát ve třech úplně odlišných skupinách, a to Discipline, Eyestrings a nyní Phideaux. Je šťasten, že jsem mohl vystupovat po celém světě, a že dostal příležitost nahrát 7 nebo 8 alb.

A především je rád, že měl štěstí, když potkal některé opravdu cool hudebníky a kapely. Mezi jeho hudební vlivy patří Beatles, Peter Gabriel, VDGG, Anekdoten (zabijácký basový tón), Stevie Wonder, Beethoven, Stravinský a další.
Členové
Vocals, Violin

Ariel začala hrát na housle ve 4 letech. V 9 letech už hrála v irské dudácké skupině. Vyučovala na Irish Arts Center a hrála ve své skupině Ceili a produkovala "Siamsa". Ariel zpívala ve sborech od čtvrté třídy až do současnosti. O mnoho let (a mnoho sborů) později zformovala kapelu s Phideauxem Xavierem nazvanou The SunMachine. Přednášela na NYU, Columbia University a Pratt Institute, vše jen je kousek od místa svého narození co by kamenem dohodil.

Ariel je učitelkou umění v New Yorku a žije v malém městě na řece Hudson, kde vyrůstala s Phideauxem. Má dvě hudební děti, jednu oblíbenou starou kočku a jednu želvu. Když nepomáhá malým a velkým dětem realizovat jejich umělecký a hudební potenciál, Ariel a její kočka poslouchají zpěv ptáků a sní o klidnějším světě.
Členové
Keyboards

O Markovi není mnoho údajů, kromě toho, že je členem kapely Phideaux a je narozen ve znamení "štíra".
Členové
Vocals, Piano

Valerie je pianistka, hráčka na klávesy a zpěvačka. Je kamarádkou Phideauxe z dětství a působila s ním ve skupině Sally Dick & Jane.
Členové
Vocals, Keyboards

Johnny Unicorn je multi-instrumentalista a studiový hudebník a producent pocházející ze Seattle. Johnny Unicorn žije v Seattlu a hraje progresivní rock a quirky pop. Jako Johnny Unicorn vydal od roku 2006 devět eklektických alb ve vlastní produkci. V roce 2016 zahájil samostatný rozsáhlý nahrávací projekt nazvaný Zorznijor, který vydal přibližně 1500 písní na desítkách alb. Johnny od roku 2007 natáčí a koncertuje s kapelou Phideaux.

Johnny Unicorn chce vytvořit tolik různých druhů hudby kolik zvládne. Jeho vydaná alba zahrnují žánry jako pop, rock, folk, hip hop, progresivní rock, fussion a minimalismus. Nahrávky jsou optimistické, bláznivé a zábavné.

https://johnnyunicorn.bandcamp.com/
Členové
Electric Guitar, Recording Engineer, Mixer and Producer

Ačkoli Gabriel Moffat byl vychován mimo hudební branži, dostal se k jazyku hudby přes mluvené slovo. Na Cape Breton Island ve věku patnácti let objevil svoji zálibu ke kytaře. Od té chvíle se vydal ovládnout, a to jak tím, že se naučil hrát, s tím, že si zavedl vlastní výuku s Rex Bogue (příručka pro lidi jako John McLaughlin a Frank Zappa).

Studium na Berklee College of Music a Musicians Institute v Los Angeles mělo jen malý negativní vliv na jeho vývoj jako hráče, a jeho zkušenosti ve studiu jej přivedly ke kariéře na obou stranách skla studia. Pracoval jako nahrávací inženýr, mixažní technik a producent, jeho intuitivní muzikálnost z něj činí oblíbeného kreativního spolupracovníka mezi špičkovými hudebníky a skladateli v Los Angeles. Podílel se na dílech od Loreeny McKennitt až po účasti na dvou nejnovějších filmech Ridleyho Scotta. Když není právě v ateliéru, Gabe má v oblibě vaření a pobyt v přírodě. Má zvláštní zálibu pro tenis, motorsporty, děti a psy.
Členové
Vocals, Percussion

Molly Ruttanová vyrůstala v New Yorku, nicméně ona a její dvojče sestra Linda strávily většinu svého dětství ve svém vlastním světě, kreslily, zpívaly, tančili a tvořily věci. Nyní žije v Los Angeles se svým manželem Gabrielem Moffatem a její babičkou, stejně jako se třemi psy, králíky, kočkou a někaými rybičkami...

Během svého dětství prožila Molly krátkou epizodu s houslemi a trumpetou, ale vždy toužila po bicích. Na střední škole zpívala Molly v několika sborech, ale uvědomila si svou vášeň, až když se stala bubenicí vysoce energické punk-pop kapely Sally Dick & Jane, v níž působil Phideauxa a dva dvě členky budoucích Phideaux. Vystupovali v mnoha klubech v New Yorku, včetně CBGB a Max’s Kansas City. Po přestěhování do Los Angeles se Molly stala bubenicí rockové kapely nazvané Planet of Toys. Po temto krátkodobě trvajícím projektu následovalo mnoho let, kdy působila jako bubeník a doprovodná zpěvačka psychedelické folk rockové kapely Garden Variety, se kterou vydala několik alb.

Mezitím Molly pokračovala ve své umělecké dráze, když navštěvovala Cooper Union School of Art v New Yorku a absolvovala studium grafického designu. Přestěhovala se do Los Angeles a založila kariéru jako grafická designérka, umělkyně a autorka a ilustrátorka dětských knih. Jedněmi z jejích velkých úspěchů jsou i přebaly trilogie Phideaux "The Great Leap", "Doomsday Afternoon" a "Infernal". Kromě toho má dvě dětské knížky připravené k vydání. "I am a Thief" napsal Abigil Rayner a vyjde na podzim roku 2019. "The Stray", kterou napsala a ilustrovala vyjde v létě 2020.

V pokračující hudební historii Molly hraje příležitostně s Garden Variety (nyní pojmenované New Garden), zpívá v komunálním sboru, a velmi těší, že je součástí pokračující dobrodružné a hudební scény Phideaux.
Členové
Vocals

Linda Ruttan-Moldawsky vyrůstala v Hastings-on-Hudson, New York. Ona a její sestra dvojče mělz od raného věku známky uměleckého a hudebního talentu a strávila většinu svého dětství vytvářením a užívžním si umění. V 16 letech začala Linda hrát na baskytaru a společně se svoji sestrou a dvěma blízkými přáteli Phideaux a Valerie Gracious vytvořili skupinu. Skupina se jmenovala Sally Dick & Jane a Vystupovali v mnoha klubech v New Yorku, včetně CBGB a Max’s Kansas City. To byl počátek pro příštích několik let Lindina hraní a zpívání v různých LA a D.C kapelách, nejvíce však v pozoruhodné kapele Garden Variety z Los Angeles.

Linda navštěvovala The Cooper Union School of Arts na Manhattanu, kterou absolvovala ve dvou hlavních oborech Tvorba filmů a Výtvarné umění. Poté, co strávila nějaký čas na duchovní cestě, která sleduje nespatřitelné jevy, se ocitla v Los Angeles, kde se začala její kariéra grafičky a kolážistky a retušistky fotografií. Seznámila se a provdala se za svoji spřízněnou duši, leadera kapely Garden Variety a skladatele Douga Moldawského. V současné době žijí v Boulderu, CO se svými dvěma hudebními dětmi. Linda se i nadále realizuje jak muzikálně, tak umělecky.

Zpět
Studiové desky:
2018 Infernal
2011 Snowtorch
2010 Seven and 1/2
2009 Number Seven
2007 Doomsday Afternoon
2006 The Great Leap
2006 313
2005 Chupacabras
2004 Ghost Story
2003 Fiendish
1993 Friction
Singly:
2018 The Doctrine Of Eternal Ice (Part Two) (SP)
2018 You And Me Against A World Of Pain (SP)
2018 We Only Have Eyes for You (EP)
2012 Phideaux & Mogon Promotional Issue (EP)
2010 Strange Cloud (SP)
2010 Tempest Of Mutiny (SP)


Skupina:
Phideaux Xavier - Vocals, Piano, Guitars
Mark Sherkus - Keyboards
Rich Hutchins - Drums
Johnny Unicorn - Keyboards, Saxes, Vocals
Matthew Kennedy - Bass Guitar
Gabriel Moffat - Electric Guitar, Dobro
Valerie Gracious - Vocals
Molly Ruttan - Vocals
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals
Ariel Farber - Violin, Vocals
Hosté:
Andy Camou - Trumpet
Stefanie Fife - Cello
Frank Valentini - Handclaps
Doug Moldawsky - Backing Vocals
Nina Moldawsky - Backing Vocals
Caroline Oster - Backing Vocals
Mary Kelly Weir - Backing Vocals
Diskografie Infernal
Vyšlo 31. srpna 2018 digital,
2CD, 9.září 2018, Bloodfish Music, 8 26677 90688 5 (US)

Seznam skladeb:
CD 1 (42:12)
01. Cast Out And Cold (5:33)
02. The Error Lives On (7:15)
03. Crumble (0:58)
04. Inquisitor (8:22)
05. We Only Have Eyes For You (4:00)
06. Sourdome (1:31)
07. The Walker (4:39)
08. Wake The Sleeper (1:30)
09. C99 (3:25)
10. Tumbleweed (4:59)
CD 2 (46:52)
11. The Order Of Protection (One) (4:35)
12. Metro Deathfire (4:58)
13. Transit (Instrumental) (1:14)
14. In Dissonance We Play (2:49)
15. The Sleepers Wake (5:22)
16. The Order Of Protection (Two) (4:34)
17. From Hydrogen To Love (14:04)
18. Eternal (5:46)
19. Endgame - An End (3:30)
Total Time: (89:04)

Produced and Engineered: Gabriel Moffat at Firehouse Recording Studios
Second Engineer: Aaron Field
Additional Vocals Recorded: Paul Roessler at Kitten Robot Studios
Paintings: Molly Ruttan
Third chapter to the trilogy which began with "Great Leap" followed by "Doomsday Afternoon"

Skupina:
Phideaux Xavier - Acoustic Guitars, Piano, Vocals
Mark Sherkus - Keyboards, Piano
Johnn Unicorn - Keyboards, Saxophone, Vocals
Molly Ruttan - Vocals, Metal Percussion
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals
Gabriel Moffat - Electric Guitars
Mathew Kennedy - Bass Guitar
'Bloody' Richard Hutchins - Drums
Ariel Farber - Vocals, Violin
Valerie Gracious - Vocals
Hosté:
Stephanie Fife - Cello
Chris Bleth - Flute, Soprano Saxophone
Diskografie Snowtorch
Vyšlo 21. března 2011, LP Bloodfish Music, 826677904591 (US)
CD Bloodfish Music, 8 26677 00459 8 (US)

Seznam skladeb:
01. Snowtorch - Part One (19:39)43
     a) Star Of Light
     b) Retrograde
     c) Fox On The Rocks
     d) Celestine
02. Helix (5:54)
03. Snowtorch - Part Two (16:11)10
     a) Blowtorch Snowjob
     b) Fox Rock 2
     c) Coronal Mass Ejection
04. . (hidden, uncredited) (2:34)
Total Time: (44:08)

Artwork: Molly Ruttan with Dirk Schoenau and Yorgos Nikas


Skupina:
Phideaux Xavier - Acoustic Guitars, Electric 12-string Guitar, Piano, Vocals
Gabriel Moffat - Lap Steel & Electric Guitars
Ariel Farber - Vocals, Violin
Rich Hutchins - Drums
Valerie Gracious - Vocals
Mathew Kennedy - Electric Bass
Johnny Unicorn - Keyboards, Saxophone, Vocals
Mark Sherkus - Keyboards
Linda Ruttan - Vocals
Molly Ruttan - Vocals, Percussion
Hosté:
Diskografie Seven and 1/2
Vyšlo 2010, Bloodfish Music,

Seznam skladeb:
01. Tempest Of Mutiny (8:12)
02. Strange Cloud (7:32)
03. Star Of Light ()
04. Have No Fear ()
05. Out Of The Angry Planet (7:38)
06. Remember Venus ()

Total Time: (00:00)

Technicky nevydané skladby z odloženého a/nebo opuštěného alba..., z nichž některé jsou k dispozici pro streamování a stahování z webových stránek kapely. Skladby "Tempest Of Mutiny" a "Strange Cloud" jsou fantastické, vynikající moderní (... znějící jako vintage...) Prog písně, dvě nejlepší skladby, které tato kapela kdy udělala. Bylo by skvělé, kdyby je vydali. V červnu 2012 vyšlo na CD, ale pouze jako Promo, v roce 2005 byly vydány na kompilaci "Phideaux & Mogon Promotional Issue" skladby "Tempest Of Mutiny" a "Strange Cloud", "Thank You For The Evil" (nezveřejněné orchestrální úpravy) a "Out Of The Angry Planet" (živá verze).

Skupina:
Phideaux Xavier - Acoustic Guitars, Electric 12-string Guitar, Piano, Vocals
Gabriel Moffat - Lap Steel & Electric Guitars
Ariel Farber - Vocals, Violin
Rich Hutchins - Drums
Valerie Gracious - Vocals
Mathew Kennedy - Electric Bass
Johnny Unicorn - Keyboards, Saxophone, Vocals
Mark Sherkus - Keyboards
Linda Ruttan - Vocals
Molly Ruttan - Vocals, Percussion
Hosté:
Diskografie Number Seven
vyšlo 29. května 2009, Bloodfish Music, ZYZ-007 (US)
Bloodfish Music, ZYZ-007 (US)
Remastered with several tracks recombined into longer ones

Seznam skladeb:
ONE: DORMOUSE ENSNARED01. Dormouse - A Theme (1:08)
02. Waiting For The Axe To Fall (6:14)
03. Hive Mind (4:00)
04. The Claws Of A Crayfish (5:41)
05. My Sleeping Slave (3:26)
TWO: DORMOUSE ESCAPES
06. Darkness At Noon (1:50)
07. Prequiem (1:53)
08. Gift Of The Flame (6:08)
09. Interview With A Dormouse (1:17)
10. Thermonuclear Cheese (1:54)
11. The Search For Terrestrial Life (5:33)
12. A Fistful Of Fortitude (2:41)
THREE: DORMOUSE ENLIGHTENED
13. Love Theme From "Number Seven" (7:06)
14. Storia Senti (6:42)
15. Infinite Supply (4:57)
16. Dormouse - An End (2:05)
Total Time: (62:35)

Producer: Gabriel Moffat
Mixed: Gabriel Moffat
Graphic Production: Molly Ruttan
Artwork: Linda Ruttan-Moldawsky


Skupina:
Phideaux Xavier - Piano, Fender Rhodes, Moog Voyager, 6- & 12-string Guitars, Vocals (03,10)
Gabriel Moffat - Lead & Lap Steel Guitars, Fx
Mark Sherkus - Hammond B3, MiniMoog, ARP String Ensemble, Korg Karma, Sampler
Mathew Kennedy - Bass Guitar
Valerie Gracious - Piano, Vocals
Rich Hutchins - Drums
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals
Molly Ruttan - Vocals
Ariel Farber - Vocals, Violin
Hosté:
Matthew Parmenter - Vocals (01,06,09,10), Violin
Joel Weinstein - Lead Guitars (05,10)
Johnny Unicorn - Hammond B3, Moog Voyager, Handclaps, Vocals (03,10)
Martin Orford - Synth Solo (09)
Patti Amelotte - Hammered Dulcimer (01,06)
Stephen Dundon - Flute (09)
Rob Martino - Flute (03)
Orchestral sections:
Paul Rudolph - Orchestration & Conducting
Mark Baranov - Violin
Bing Wang - Violin
Richard Elegino - Viola
Jerry Epstein - Viola
Dale Silverman - Viola
Elizabeth Wilson - Viola
Stefanie Fife - Cello
Barry Gold - Cello
Valerie Gracious - Piano, Vocals
Jason Lippman - Cello
Dennis Trembly - Bass
Brian Drake - French Horn
Ariel Farber - Vocals, Handclaps
Bruce Hudson - French Horn
Boyde Hood - Trumpet
James Wilt - Trumpet
Chris Bleth - Flute, Oboe, Clarinet
Diskografie Doomsday Afternoon
Vyšlo 21. června 2007, Bloodfish Music, ZYZ-666 (US)

Seznam skladeb:
Act One:
01. Micro Softdeathstar (11:17)
02. The Doctrine Of Eternal Ice (Part One) (3:01)
03. Candybrain (4:06)
04. Crumble (2:55)
05. The Doctrine Of Eternal Ice (Part Two) (8:08)
Act Two:
06. Thank You For The Evil (9:18)
07. A Wasteland Of Memories (2:22)
08. Crumble (2:55)
09. Formaldehyde (8:17)
10. Microdeath Softstar (14:40)
Total Time: (66:59)57

Recorded at Firehouse Recording Studios, at Phideaux's Lair, at Treehouse Mixing
Producer, Mixed: Gabriel Moffat
Engineer [Second]: Ed Woolley, Milton G. Ruezga
Artwork: Molly Ruttan



Skupina:
Phideaux Xavier - Vocals, Electric Sitar, Guitars, Nord Electro 2, Fender Rhodes, Autoharp, Bass
Gabriel Moffat - Guitar, Horns Arrangements (02)
Richard Hutchins - Drums, Percussion
Ariel Farber - Vocals, Violin
Valerie Gracious - Vocals
Molly Ruttan - Vocals
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals

Hosté:
Arlan Shierbaum - Hammond Organ, Wurlitzer Piano, Clavinet, MiniMoog, Piano, Synthesizer
Probyn Gregory - Theremin, Trumpet, Flügelhorn, French Horn, Trombone, Horns Arrangements (02)
Biker Helfrostt - Flute, Recorder, Zurna
Stefanie Fife - Cello
Scott Brannon - Dulcimer
Joe Pusiteri - Snare Drum
Derek Leininger - Fx
Diskografie The Great Leap
Vyšlo 2006, Bloodfish Music, ZYZ-665 (US)

Seznam skladeb:
01. Wake Up (4:06)
02. You And Me Against A World Of Pain (5:35)
03. The Waiting (3:33)
04. Abducted (6:10)
05. Rainboy (6:15)
06. I Was Thinking (4:24)
07. Long And Lonely Way (4:18)
08. They Hunt You Down (3:54)
09. Tannisroot (4:52)
10. One Star (5:14)
11. Last (5:40)
Total Time: (54:01)

Produced and mixed August, 2005 throuogh [sic] June, 2006
Recorded at Firehouse Recording Studios (Pasadena, CA), Phideaux's Lair, & Treehouse Mixing
Producer, Mixed: Gabriel Moffat
Engineer [Second Engineer]: Ed Woolley, Milton G. Ruezga
Painting, Design, Artwork [Production]: Molly Ruttan
Podtitulek v bookletu: A Celebration of Lemmings

Skupina:
Phideaux Xavier - Piano, Guitar, Bass, Electric Sitar, Vocoder, Ensoniq Sampler
Mark Sherkus - Keyboards, Synths, Piano, Electric Guitars & Sitar
Ariel Farber - Vocals
Linda Ruttan - Vocals
Valerie Gracious - Vocals
Gabriel Moffat - Guitars, Bass, Noise
Richard Hutchins - Drums
Julie Hair - Bass, Voice, Percussion
Molly Ruttan-Moffat - Drums, Vocals
Hosté:
Diskografie 313
Vyšlo 13. března 2006, Bloodfish Music, ZYZ-0313 (US)

Seznam skladeb:
01. Railyard (3:32)
02. Have You Hugged Your Robot? (3:08)
03. A Storm of Cats (2:34)
04. Never Gonna Go (3:43)
05. Pyramid (4:13)
06. There's Only One of You (2:37)
07. Orangutan (2:57)
08. Sick of Me (5:41)
09. In Search of Bitter Ore (4:03)
10. Body to Space (5:33)
11. Watching Machine (2:27)
12. Run Singing Tiger (3:37)
13. Benediction (4:05)
Total Time: (48:10)

Recorded at Firehouse Studios (Pasadena, California)
Producer: Gabriel Moffat
Artwork: Margie Schnibbe


Skupina:
Phideaux Xavier - Piano, Acoustic Guitars, Vocals
Mark Sherkus - Keyboards
Gabriel Moffat - Electric & Lap Steel Guitars
Mathew Kennedy - Bass
Richard Hutchins - Drums, Percussion
Johnny Unicorn - Keyboards, Saxophone, Vocals
Molly Ruttan - Vocals, Percussion
Ariel Farber - Vocals, Violin
Valerie Gracious - Vocals
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals
Hosté:
Stefanie Fife - Cello
Devon Moffat - Vocals, Voice of Youth
Sydney Moffat - Vocals, Voice of Youth
Kelci Moffat - Voice of Youth
Diskografie Chupacabras
Vyšlo 11. listopadu 2005, Bloodfish Music, ZYZ-1777 (US)

Seznam skladeb:
01. Okay (2:06)
02. Chupacabras (20:41)
     a) Supper's Calling
     b) The Shepherdess
     c) A Brief History Of Truth And Beauty
     d) Chupacabras Stomp
     e) Get My Goat
     f) Study & Review
     g) The Gift
03. Party (5:17)
04. Fortress Of Sand (5:05)
05. Ruffian On The Stairs (2:59)
06. Sunburnt (2:50)
07. Return Of the Ruffian (4:17)
08. Titan (5:14)
Total Time: (48:29)

Producer: Gabriel Moffat
Artwork: Linda Ruttan


Skupina:
Phideaux Xavier - Vocals, Guitars (Acoustic, Volume, Lead, Fuzz), Bass
Mark Sherkus - Organ, Piano, Synths (MiniMoog), Guitars
Rich Hutchins - Acoustic & Electric Drums, Gongs
Gabriel Moffat - Drum Distressments, Textures, Decay, Lead Guitar Cut (03) & Paste, Ambient Loops, Noise Pollution
Hosté:
Sam Fenster - Bass (02-04,06,08,09)
Naomi Uman - "maniacal laugh" (07)
Diskografie Ghost Story
Vyšlo 4. února 2004, Bloodfish, ZYZ-1618 (US)

Seznam skladeb:
01. Everynight (5:14)
02. Feel The Radiation (4:02)
03. A Curse Of Miracles (6:25)
04. Kiteman (4:30)
05. Wily Creilly (5:24)
06. Beyond The Shadow Of Doubt (7:45)
07. Ghostforest (5:45)
08. Universally (5:45)
09. Come Out Tonight (5:52)
Total Time: (50:47)

Producer: Gabriel Moffat
Co-producer: Phideaux Xavier, Rich Hutchins
Mixing: Gabriel Moffat


Skupina:
Phideaux Xavier - Vocals, Piano, Guitar, Mellotron, Synthesizer, Autoharp, Organ
Gabriel Moffat - Funeral Water, Sonar, Space Guitar, Funeral Voices, Space Beeps
Ariel Farber - Vocals
Richard J. Hutchins - Drums, Percussion
Valerie Gracious - Vocals
Hosté:
Neil Citron - Fretless Bass, Backwards Messages (05)
David Gervai - Digital Stretching Treatments, Harmonizer
Armen Ra - Theremin
Will Guterman - Vocals
Tess Kramer - Vocals, Narration
Mizue Kido - Vocals (05,10)
Sydney Moffat - Vocals
Julie Hair - Bass (02-04,07)
Stephanie Fife - Cello
Chris Bleth - Oboe, English Horn
DJ Demigod - Sound Design & Samples (02-04)
Catherine Nance - "Hello?"
Kelci Moffat - "One"
Kramer - Bass & Fuzz Bass, Guitars (baritone), Electric Piano, Organ, Harpsichord, Vocals
Diskografie Fiendish
Vyšlo 25. listopadu 2003, Bloodfish Music, XYZ1001 (US)

Seznam skladeb:
01. Fragment (4:12)
02. Animal Games (3:30)
03. 100 Mg (3:12)
04. 100 Coda (2:24)
05. Hellphone (2:10)
06. Little Monster (5:12)
07. Headstones (4:15)
08. Fiendish (2:59)
09. Vultures And Mosquitoes (4:18)
10. Soundblast (7:17)
11. Space Brother (5:23)
Total Time: (44:52)

Recorded at NYC & LA
Producer: Mark Kramer (01-10), Gabriel Moffat (11)
Mixing: Gabriel Moffat


Skupina:
Phideaux Xavier - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals
Hosté:
David Lewis - Keyboards
Will Guterman - Keyboards, Vocals
Sam Fenster - Bass, Vocals
Linda Ruttan - Bass, Vocals
Molly Ruttan - Drums
Michael Newman - Drums
David Doris - Soprano Sax
Dawn Buckholz - Cello
Ariel Farber - Violin, Vocals
Anne DeWann - Flute, Vocals
Patrick Arena - Vocals
Rob Costin - Vocals
Valerie Gracious - Vocals
Grant King - Vocals
Dan Martin - Vocals
Rick Robertson - Vocals
R. Weis - Samples
Diskografie Friction
vyšlo 1993, Bloodfish Music, ZYZ-777 (US)

Seznam skladeb:
One: Invocation To The East
01. Arise (1:33)
02. Love Of A Million Doves (5:30)
03. Secret (4:16)
04. The Odyssey (4:36)
05. Lights Camera Friction (5:13)
Two: Ode To The South
06. Ashes (0:34)
07. The Life (3:55)
08. Resurrection Pact (3:43)
09. Inspecting The Spoils (4:00)
Three: Canticle To The West
10. Aquamarine (4:05)
11. Zarathustra 2000 (2:25)
12. Living (on The Petals) (4:22)
13. All Seeing Eye (3:58)
14. Claw The Land (5:31)
Four: Hymn To The North
15. Azrael (2:18)
16. Bridge (0:55)
17. If We Will (3:51)
18. Menace (0:42)
19. Letters To The Tiger (2:53)
20. Tell Me (5:04)
21. Wake Up Little Beauties (4:50)
22. Believe (2:19)
Total Time: (76:33)

Recorded at The Lair and Context Studios, NYC
Producer: Phideaux Xavier
Artwork: Molly Ruttan
Solo first recording by the man himself


Skupina:
Phideaux Xavier - Vocals, Piano [Detuned Piano]
Ariel Farber - Violin, Vocals
Valerie Gracious - Vocals
Hosté:
Diskografie The Doctrine Of Eternal Ice (Part Two)
SP, vyšlo 3. září 2018, Bloodfish Music

Seznam skladeb:
01. The Doctrine Of Eternal Ice (Part Two) [Live] (7:11)
Total Time: (7:11)

Photography: Esa Ahola Photography
Officially released audience recording of a live performance from 2012.

Skupina:
Phideaux Xavier - Acoustic Guitar, Vocals
Valerie Gracious - Piano, Vocals
Ariel Farber - Violin, Vocals
Hosté:
Diskografie You And Me Against A World Of Pain
SP, vyšlo 3. srpna 2018, Bloodfish Music

Seznam skladeb:
01. You And Me Against A World Of Pain (Live) (5:00)
Total Time: (5:00)

Photography: Esa Ahola Photography


Skupina:
Phideaux Xavier - Piano, Guitar, Vocals
Mary Kelly Weir - Backing Vocals
Matthew Kennedy - Bass Guitar
Stefanie Fife - Cello
Bloody Rich Hutchins - Drums
Gabriel Moffat - Electric Guitar, Guitar [Solo Guitar]
Frank Valentini - Handclaps
Mark Sherkus - Keyboards
Johnny Unicorn - Keyboards, Vocals
Hosté:
Probyn Gregory - Theremin
Ariel Farber - Violin, Vocals
Caroline Oster - Vocals
Linda Ruttan Moldawsky - Vocals
Valerie Gracious - Vocals
Diskografie We Only Have Eyes for You
EP, vyšlo květen 2018, Bloodfish Music

Seznam skladeb:
01. We Only Have Eyes For You (Single Version) (3:37)
02. Sourdome (Live) (1:47)
03. In Dissonance We Play (2:48)
04. The Sleepers Wake (Early Version) (5:17)
05. Protect The Order (1:45)
06. Through The Clouds Again (4:39)
07. We Only Have Eyes For You (Stripped Version) (3:20)
Total Time (20:13)

Written [Songs Discovered]: Johnny Unicorn (05), Linda Ruttan-Moldawsky (05), Mark Sherkus (05), Molly Ruttan (05), Phideaux Xavier, Phideaux Xavier (05)
Producer [Produced]: Gabriel Moffat
Artwork: Molly Ruttan


Skupina:
Hosté:
Diskografie Phideaux & Mogon Promotional Issue
EP, vyšlo 2012, Bloodfish Music

Seznam skladeb:
01. Thank You for the Evil (4:37)
02. Tempest of Mutiny (8:12)
03. Strange Cloud (7:32)
04. Out of the Angry Planet (7:38)
05. MOGON - Chupacabras (20:51)
06. MOGON - Snuff (10:52)
07. The Chairs (7:21)
08. The Wind Never Dies (2:57)
Total Time: (70:00)
Promoční nahrávka dvou kapel, skladby od kapely Phideaux jsou z připravovaného a nikdy nevydaného alba "Seven And 1/2". Kapela Mogon je pak zlomek kapely Phideaux, který obsahuje stejné členy, ale v menších uskupeních. Mogon vult ad furtum animo (Mogon mysl chce ti ukrást).

Skupina:
Phideaux Xavier - Piano, Acoustic Guitar, Vocals
Rich Hutchins - Drums
Mathew Kennedy - Bass Guitar
Gabriel Moffat - Lap Steel Guitar, Solo & Electric Guitar
Mark Sherkus - Keyboards
Johnny Unicorn - Keyboards, Saxophone, Vocals
Hosté:
Diskografie Strange Cloud
SP, vyšlo srpen 2010,

Seznam skladeb:
01. Strange Cloud (7:31)
Total Time: (7:31)

Vyšlo digitalně na iTunes a Bandcamp v srpnu 2010. Rocková píseň, která podrobně popisuje něco z příběhu z Danteho "Purgatory". Původně vznikla jako projekt Musea/Colossus Purgatorio. je zde použitý pěkný basový syntezátor.

Skupina:
Phideaux Xavier - Piano, Acoustic Guitar, Vocals
Ariel Farber - Vocals, Violin
Valerie Gracious - Vocals
Rich Hutchins - Drums
Mathew Kennedy - Bass Guitar
Gabriel Moffat - Lap Steel Guitar, Solo & Electric Guitar
Linda Ruttan-Moldawsky - Vocals
Molly Ruttan - Vocals & Percussion
Mark Sherkus - Keyboards
Johnny Unicorn - Keyboards, Saxophone, Vocals
Hosté:
Diskografie Tempest Of Mutiny
SP, vyšlo srpen 2010, digital

Seznam skladeb:
01. Tempest of Mutiny (8:18)
Total Time: (8:18)



Zpět



Sally Dick and Jane (1981) - Linda Armsky, Phideaux Xavier, Valerie Gracious a Molly Ruttan v Max's Kansas City.






Dámské osazenstvo kapely - Molly Ruttan, Ariel Farber, Linda Ruttan-Moldawsky, Valerie Gracious


Kompletní složení kapely...

Zpět
Oficiální stránky:
https://phideaux.bandcamp.com/
https://bloodfish.com/
https://www.facebook.com/PhideauxPage/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  21.12.2018 
Menu Poslední aktualizace: 21.12.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©