White Willow













Zpět
White Willow je přední norská kapela z 90. let minulého století, která vznikla v roce 1992 v Askeru, Akershus, Norway, z podnětu kytaristy Jacoba Holm-Lupo. White Willow byli založeni s hudebním vkladem založeným na melancholií, romantickém intimním stylu, temnými momenty, s vlivy skandinávského folku zabarveného do různých úhlů s jemnými ženskými vokály, flétnou, mellotronem a analogovým syntezátorem, s několika variantami ve vývoji tak, že každý záznam funguje jako forma hledání a evoluce. Kapela prošla několika inkarnacemi od počáteční sestavy, v níž byli Jacob Holm-Lupo (kytary), Jan Tariq Rahman (klávesy, basa, kytary, flétna), Audun Kjus (flétna), Sara Trondal (vokály), Eldrid Johansen (vokály), Alexander Engebretsen (5 strunná basa), Tirill Mohn (housle, klasická kytara), Peter Albers (basová kytara) a Henning Eidem (bubny) a nepojmenovaný bubeník, stejně jako sbírka hostujících hudebníků. Vydali doposud 7 alb v jejich historii, kdy seznam hudebníků se často měnil, někteří z nich jsou známi z progresivní kariéry paralelních kapel jako například Olson v Anglagard. Kapela se účastnila významných prog festivalů a je považována za jednu z nejvýznamnějších formací současné progrese.

Během dvou let od prosince 1992 do září 1994 skupina nahrála řadu skladeb, které se pak dostaly na jejich první album "Ignis Fatuus", které vyšlo v roce 1995 u The Lasers Edge a znamenalo začátek dlouhého partnerství s americkou značkou, a přiřadilo jim jednu z vedoucích skupin při oživení Progressive Rocku spolu s kapelami jako Anglagard a Anekdoten. Zvuk prvního alba je z velké části charakterizován středním tempem, akustickou kytarou a mellotronem a lze jej označit jako Folk Prog, který připomíná Gryphon, ale s důrazem na akustickou povahu rané tvorby Genesis a King Crimson stejně jako Mellow Candle. Dvě "epické" skladby, které uzavírají album, však ukazovaly plně elektrickou kapelu s mnohem ostřejším symfonickým přístupem. Jsou dvě slova, která mohou být použita k popisu hudby kapely, melancholická a krásná, ačkoliv tyto dvě vlastnosti vždy provázely kapelu a staly se jejich podpisem charakterizujícím jejich zvuk.

V následujících třech letech se kapela reformovala kolem jádra Jacob Holm-Lupo a Jan Tariq Rahmana, ke kterým se připojil na basu Frode Lia a Mattias Olsson (Anglagard) na bicí. Sylvia Erichsen se připojila jako zpěvačka a pro mnoho fanoušků se stala hlasem White Willow pro nadcházející roky. Druhé album "Ex Tenebris" bylo vydáno v roce 1998 a přineslo pozměněný zvuk ve srovnání s debutem, který lze označit jako minimalistický prog / post-rock. Střední, melancholická atmosféra zůstala, ale to znamenalo mnohem skromnější, vrstvený zvuk s trochu více dotyků symfonického rocku doplněného folkem.

Po tomto albu si kapela také získala větší uznání na turné a přitáhla široký ohlas pro svá vystoupení na nejrůznějších prog festivalech v Evropě. Po turné opět mnoho členů znovu opustilo skupinu, takže zbyli pouze Holm-Lupo a Erichsen. Do nové sestavy přišli Brynjar Dambo (klávesy, glockenspiel), Aage Molly Schou (bicí), Johannes Sæbøe (basa) a Ketil Vestrum Einarsen (Jagga Jazziist, Motorpsycho) a v ní skupina zaznamenala třetí album "Sacrament" vydané v roce 2000, které přineslo plnohodnotnou symfonic rock / pop nahrávku. Zvuk kapely pokračoval ve vývoji a na této nahrávce byl plně ve stylu kapel Symphonic Prog s jen málo folkovými motivy a mnohem větším zapojením elektrické kytary neř dříve, ale přesto s velkou pomocí akustického hraní. Tato sestava si také získala ocenění na živém koncertování, zejména na NEARFest v roce 2001, kdy ale museli hrát na sadě vypůjčených nástrojů kvůli letecké nehodě.

Jako by to byl již standard, po vydání alba došlo k další změně line-upu odchodem Brynjara Dambo a Ketil Einarsena. Johannes Sæbøe se přesunul z baskytary, aby hrál druhou kytaru. Bylo to jediné období v historii kapely se dvěma kytaristy na plný úvazek, zatímco se Martha Berger Walthinsen ujal volného postu basisty. Největší změnou však byl příchod vyzrálého klávesového mága Larse Fredrika Froislie (Wobbler, In Lingua Mortua), který rychle vytvořil silné partnerství s Holm-Lupo. Tato inkarnace skupiny strávila rok ve studiu, aby napsala a nahrála album "Storm Season" z roku 2004, které je všeobecně považovano za nejlepší album kapely.

Folkové aspekty, které byly tak běžné na prvních albech White Willow, jsou nyní pryč. Nyní je zde dominantní jedinečný styl Symphonic Prog, ve kterém dominuje growlující baskytarista Walthinsen, rozsáhlé klávesové vyhrávky a klávesová sóla od Froislia, těžké téměř metalové riffy Sæbøe téměř jako od Hacketta doprovázející sóla a melodie Holm-Lupa. Toto album také mohlo přinest zvýšení komerčního úspěchu kapely, možná i kvůli novému směru, který se líbil širšímu publiku než dříve, aniž by se vzdali svých kořenů. Bohužel tato inkarnace kapely opět vydala pouze jedno album, protože krátce po jeho vydání Sæbøe a Erichsen opustili kapelu. Sabeova pozice zůstala neobsazena, kapela se vrátila opět k sestavě s jediným kytaristou a opustila pseudo metal styl alba "Storm Season". Příchod Trude Eidtang nahradil Erichsena a do sestavy se vrátil Ketil Vestrum Einarsen. Koncem 90. let Jacob Holm-Lupo ukončil White Willow jako "skupinu" a pokračoval pod tímto názvem jako se sólovým projektem před tím, než znovu poskládal sestavu hudebníků pro páté album.

Následující album "Signal To Noise" přineslo další změnu hudebního směřování kapely. Ohlasy 70. let, které se objevily na všech jejich předchozích albech, byly z velké části vynechány kvůli modernějšímu zvuku a album bylo mnohem více orientované na kytaru než dříve, a to vše jako reakce na frustraci Holm-Lupa na Progressive Rock v té době, výsledkem je něco jako kříženec mezi styly Symphonic a Neo Prog. Jejich páté album opět natáčela změněná sestava, nejpozoruhodnější byla jejich nová zpěvačka Trude Eidtang, která se připojila k Larsovi Fredrickovi Froislie, Jacobu Holm-Lupovi, Ketilu Einarsenovi, Marthe Berger Walthinsenovi a Aage Moltke Schou. Album bylo prezentováno na britském festivalu Summers End na podzim roku 2006, kde vystupovali jako hlavní hvězda večera. Po tomto albu si Holm-Lupo a White Willow dali dočasnou pauzu, aby si dali čas soustředit se na další hudební zájmy. V roce 2008 přestala kapela vystupovat naživo a stala se čistě studiovým projektem.

Mezi ně patřilo i založení labelu Termo Records s Larsem Fredrikem Froisliem a pomoc Froisliemu při produkci druhého a třetího alba kapely Wobbler, stejně jako zformování Froslieho experimentální black metalové kapely In Lingua Mortua a vlastní nové kapely The Opium Cartel.

Až v roce 2010 se Holm-Lupo rozhodl aktivovat White Willow a reformovat skupinu s Froisliem a další pozměněnou sestavou, v níž se objevila staronová zpěvačka Sylvia Skjellestad (rozená Erichsen) jako náhrada za Eidtang, Mattias Olsson na bicí (Anglagard) a mladý talentovaný hráč Ellen Andrea Wang jako basista (Synkoke). Vzhledem k jejich zkušenostem z posledních let se Holm-Lupo a Froislie rozhodli vyhnout se velkostudiové produkci a jeho nákladům a skromně zaznamenali nové album v jejich domácích studiích. Výsledkem je syrově znějící album "Terminál Twilight" s hrubším zvukem než dříve, přineslo návrat ke klasickému zvuku 70. let a folk prog zvuku, kterému dominují historické klávesy, ale s moderním soundem a vysokou hráčskou zručností. Album vyšlo 17. října 2011 pod The Lasers Edge (USA) a Termo Records (zbytek světa).

"Terminál Twilight" bylo dobře přijato kritiky. Horor/rocková stránka Bloody Disgusting uvedla: "Úžasně krásné, téměř srdcová záležitost, "Terminal Twilight" se tak bolestivě rozvíjí a zobrazuje se jako malba, která se každým pohledem odhaluje stále víc. Server Allmusic.com nazval album "působivá cesta" ve vynalézavém uměleckém rocku. MSN Music jej označil za "nádhernější album", které se bjevilo v roce 2011. Album "Terminál Twilight" bylo také zvoleno nejlepším nahraným albem roku 2011 čtenáři prog blogu Progulator.

Následník dobře přijatého dřívějšího alba "Terminal Twilight" z roku 2011 přinesl nakrávku, která zkoumá některé z nejvíce "progresivních" území, na které se kapela vůbec odvážila, s několika dlouhými skladbami a více instrumentálními pasážemi, než je u této kapely obvykle. Hudebně album vychází ze základů svého předchůdce, ale s moderním přístupem k produkci. Album "Future Hopes" vydané v roce 2017 také obsahuje silné použití syntezátorů, včetně jedinečných textur slavného syntezátoru Blade Runner, Yamaha CS80. Studiová sestava, která se jako vždy změnila, přineslo souhvězdí muzikantů s multiinstrumentalistou Jacobem Holm-Lupoem a Mattiasem Olssonem v základě, přineslo návrat několika ex-členů včetně flautisty Ketil Einarsen (Jaga Jazzist, Motorpsycho), klavíristy Larse Fredrika Froislie (Wobbler, Tusmørke) a baskytaristka Ellen Andrea Wang (Pixel, Manu Katché Quartet). Zpěvačka Venke Knutson je ale nová a je nejznámější ve svém rodném Norsku pro řadu Top 10 hits a je dobře známá jako sólová popová umělkyně. Do Holm-Lupova orbitu přišla jako hostující zpěvačka spojená s jeho dalším projektem The Opium Cartel. Hostovala také na několika skladbách na albu průkopnického norského kytarového hrdiny Hedviga Mollestada, známého z jeho vlastního projektu Hedvig Mollestad Trio.

Holm-Lupo cítil, že hudební materiál potřebuje sólistu, který by mohl zvládnout komplikované, téměř jazzově ovlivněné akordy a časté změny na albu, a zároveň si udržel rockový ráz a Hedvig se dokonale hodila k tomuto záměru. "Future Hopes" míxoval vysoce uznávaný norský Grammym nominovaný inženýr Christian Engfelt, známý pro svou práci na albu "Elephant9" od Reine Fiskeho, Atlantis a spolupráci s Runddans a Todd Rundgren / Lindstromem. Nahrávku remasteroval legendární Bob Katz, který získal Grammy Award, přebal alba speciálně vytvořil Roger Dean. CD a digitální verze alba obsahují také dvě bonusové skladby, včetně originální melodie "Damnation Valley", stejně cover klasického hitu The Scorpions "Animal Magnetism", který je re-interpretován jako elektronický kousek od Tangerine Dream, zatímco si stále zachovává charakter originálu. Hvězdou v písni je klarinetista David Krakauer z New Yorku, známý jako světový klezmer klarinetista s nespočetnými vlastními projekty nebo s jazzovými souhvězdími, s mnoha nejlepšími světovými filharmonickými orchestry a filmovými soudtracky.

Vlivy White Willow se pohybují od 10cc, Beach Boys, Big Star a Steely Dan až ke King Crimson, Magma, Weather Report a dokonce i Nick Drake a Joni Mitchell. Byli označeni The Billboard Guide to Progressive Music jako "jedna z nejvýznamnějších progresivních skupin současné doby". Typický je pro ně jejich zvuk s dominací ženských vokálů, fléten a melotronu a analogových syntezátorů. Na albech White Willow se objevilo mnoho hostujících umělců, mezo které patří norský zpěvák a skladatel Finn Coren, britský art popový zpěvák Tim Bowness a americký avant-rockový kytarista Michael S. Judge.

Bylo oznámeno, že prvních šest alb katalogu norských progrockerů vychází v reedici. "Ex Tenebris" z roku 1997 je nejnovější reedice od norských prog rockerů White Willow, kteří mají vydat svých prvních šest (ze sedmi) alb v reedici prostřednictvím Karisma Records. Skupina měla debutové album "Ignis Fatuus" z roku 1996 vydané v listopadu 2023 a jejich druhé album "Ex Tenebris" bude vydáno v dubnu 2024. Vzhledem k tomu, že se White Willow po vydání debutového alba rozpadli, to, co se stalo "Ex Tenebris", začalo život jako sólové album pro zakládajícího člena Jacoba Holm-Lupa (Solstein, Donner, The Opium Cartel), ale nakonec se vyvinulo v nové White Willow album. Album představilo temnější, více odříznutý zadní zvuk pro kapelu, vzdalující se od crumhornů a renesančních vokálů původního zvuku jejich kapely.

"Ex Tenebris" remasteroval hlavní opora Holm-Lupo, který založil White Willow v roce 1992 s klávesákem Janem Tariqem Rahmanem. Sestava kapely se v průběhu let měnila, jediným původním členem zůstal pouze Holm-Lupo, ačkoli klávesista Lars Fredrik Froislie (Wobbler) je od roku 2001 oporou. Po "Ex Tenebris" (1998) budou vydána i další alba "Sacrament" (2000), "Storm Season" (2004), "Signal To Noise" (2006) a "Terminal Twilight" (2011). V současné době není žádná zmínka o tom, zda budou "Future Hopes" z roku 2016 také později znovu vydány.

Zpět
Členové:
Jacob Holm-Lupo - Guitars, Bass, Vocals, Synths
Lars Fredrik Frøislie - Keyboards (2004-present)
Mattias Olsson - Drums (1998, 2009-present)
Ketil Vestrum Einarsen - Flutes, Woodwinds (2000-2007, 2010-present)
Ellen Andrea Wang - Bass (2010-present)
Venke Knutson - Vocals (2016-present)
Bývalí členové:
Sylvia Skjellestad (Erichsen) - Vocals (1998-2004, 2010-2016)
Trude Eidtang - Vocals (2005-2007)
Marthe Berger Walthinsen - Bass (2004-2007)
Johannes Sæbøe - Guitars, Electric Baritone Guitars (2000, 2004)
Tirill Mohn - Violin (1995)
David Krakauer - Clarinet
Erik Holm - Drums
Henning Eidem - Drums (1993-1995)
Sigrun Eng - Cello
Jan Tariq Rahman - Keyboards, Bass, Woodwinds, Vocals (1993-1998)
Alexander Engebretsen - Bass
Brynjar Dambo - Keyboards (2000)
Frode Lia - Bass (1998)
Aage Moltke Schou - Drums (2000-2007)
Audun Kjus - Flute (1993-1995)
Sara Trondal - Vocals (1993-1995)
Peter Albers - Bass (1993-1995)
Eldrid Johansen - Vocals (1995)

Členové Jacob Holm-Lupo
(Narozen 15. července 1971, Oslo, Norway)
Guitars, Bass, Vocals, Synths


Jacob Holm-Lupo je norský kytarista, skladatel a producent. Svoji hudební kariéru začal už v 17 letech, kdy se rozhodl stát se hudebníkem. Nejznámější je jako hlavní skladatel art-rockové kapely White Willow, ve které působí od počátku 90. let, a The Opium Cartel, kterou založil poměrně nedávno. Vede také Termo Records spolu s Larsem Fredrikem Froisliem a také nahrávací a mixážní studio Dude Ranch Studio nedaleko města Oslo. S White Willow už nahrál sedm studiových alb.

Spolupracuje také úzce s bubeníkem, producentem a klávesistou Mattiasem Olssonem, známým z Änglagard a Pineforest Crunch nebo White Willow.

Dne 16. února 2018 dokončil stejnojmenné album projektu "Revirstredet", co-produkované a smíchané Jacobem Holm-Lupo z White Willow za spolupráce dalších hudebníků jako Ketil V. Einarsen. Je určeno pro příznivce nádherné umělecké rock/ folk rockové scény ve stylu Petera Hammilla nebo Roberta Wyatta se silným nádechem The Beatles.
Členové Lars Fredrik Frøislie
(Narozen 28. července 1981, Hønefoss, Norway)
Keyboards, Drums, Vocals


Lars Fredrik Frøislie je norský hudebník a jeho hlavními nástroji jsou klávesy a bicí. Pracuje rovněž jako hudební producent a provozuje nahrávací label Termo Records, který založil společně s Jacobem Holm-Lupo.

Frøislie používá především analogové nástroje jako Mellotron M400, Chamberlin M-1, MiniMoog Model D, Hammond C3, Rhodes MkII, Hohner Clavinet D6, Arp syntezátory, Sequential Circles Prophet-5, Roland vp-330 +, Solina String Ensemble, Korg vc-10, Spinet, Upright Piano, Marxophone, Tremoloa a další.

Lars vyrůstal na farmě u malého města Honefoss, kde začal hrát na klávesy už v 10 letech. V roce 1999 založil kapelu Wobbler s Martinem, Kristianem a kytaristou Mortenem Andreasem Eriksenem. Chtěli vytvářet hudbu ve stejné hudební estetice jako kapely ze zlaté éry prog rocku v letech 1969-1975. V průběhu let Lars nashromáždil velké množství analogových kláves, i historických, a další hudební nástroje, které nyní tvoří základní vybavení jejich studia.

Produkoval také alba kapel Tusmorke, In Lingua Mortua (2007-2010), Beastcraft (2004-2013), Shining (2011, 2013), Endezzma (2012), Three Winters, Angst Skvadron (2008-2011), Ásmegin (2008) nebo Haakona Ellingsena, podílel se na nahrávkách White Willow, Weserbergland, Finn Coren, Xploding Plastix, Rhys Marsh, Rachel Haden, Urgehal (2009, 2016), Trollfest, The Opium Cartel a The Electones. Spolu s hudebníkem a skladatelem Ketilem Vestrum Einarsenem (Jaga Jazzist, Motorpsycho), Lars Fredrik napsal hudbu pro mnoho televizních filmů a pořadů, ale i do celovečerních filmů. V současné době pracuje jako umělecký historik a provozuje studio, LFF Studios, stejně jako řídí Termo Records s Jacobem Holm-Lupoem z White Willows.
Členové Mattias Olsson
(Narozen 9. ledna 1975)
Drums, Producer


Mattias Olsson se narodil se v Hong Kongu švédským rodičům. V roce 1981 se přestěhovali do Stockholmu. Od svých osmi let jako bubeník začal svoji hudební kariéru jako klasický perkusista, který hrál v orchestrech a big bandech na Ekerö v okolí Stockholmu. Jako vedlejší činnost k nahrávání a produkci kapel Mattias Olsson psal články (související s hudbou) pro několik švédských časopisů. Mattias Olsson je ženatý s Asou Carildovou a mají spolu tři děti.

Když mu bylo 17 let, vstoupil do progresivní rockové kapely Änglagard (1991–1995). Änglagard se skládala z hudebníků z Ekerö a Waxholmu. Kapela byla silně ovlivněna kapelami jako King Crimson, Yes a Genesis, ale také poslouchal méně známé kapely jako Shylock, Cathedral a Yezda Urfa. Änglagard se rychle stali známými pro jejich instrumentální dovednosti a dynamický rozsah, který často připomínal klasickou hudbu. Když skupina začala aktuální trend v progresivní rockové scéně bylo nutno použít i nejnovější digitální zařízení. Änglagard se místo toho rozhodl použít staré klasické progové vybavení, jako je baskytara Rickenbacker, Minimoog a Mellotron. Änglagard nahráli dvě studiová alba v 90. letech "Hybris" (1992) a "Epilog" (1994). Zaznamenali také živé album s názvem Buried Alive (1996). Titul byl vlastně žertem od Mattiase, že nejhorší titul pro živé album musí být ...Buried Alive. Po dlouhé přestávce kapela vydala své třetí album "Viljans Öga" v roce 2012.

Udělal také několik studiových nahrávek s kapelou White Willow a Pär Lindhem.

Po odchodu z Änglagard se připojil ke švédské popové kapele Pineforest Crunch, která dosud zaznamenala tři alba "Make Believe", "Watergarden" a "Panamarenko". Alba "Make Believe" se prodalo více než 50000 kopií jenom v samotném Švédsku. Kapela ovlivněna hudbou od R.E.M, American Music Club až po King Crimson a The Sundays. Pineforest Crunch měl velmi silný D.I.Y ethos a zaznamenal šest demo nahrávek dříve než podepsali smlouvu s Abbasi staré značky Polar. Skupina měla hit z prvního alba "Cup Noodle Song". Singl byl hitem ve Švédsku a Japonsku a vedl k intenzivnímu turné. Druhé album "Watergarden" bylo nahráno v Anglii spolu s producentem Radiohead Jimim Warrenem. "Watergarden" obsahovalo mix orchestrálních aranžmá s Mellotronem a experimentální kytary. Souběžně s Pineforest Crunch začal hrát na bicí a příležitostné klávesy s Reminder (polo-akustický melancholický pop/rock).

Od té doby hrál v mnoha projektech a nyní působí jako nahrávací producent. Objevil se jako hostující hudebník na různých albech (např. kapely Thieves’ Kitchen) a založil pop-projekty Geller (dříve známý jako Andreas och Jag), Nanook Of The North, stejně jako Molesome. Nejenže produkoval většinu své vlastní hudby, ale také produkoval Celestine, Kit le fever a texasského prog rockera Deadwooda Foresteho, Vijaya, Devi, Clockwork, AK-Momo a mnoho dalších.

Spolu s hudebníkem a skladatelem Matti Byeem skládal Mattias Olsson hudbu jak pro film, tak pro divadlo. V roce 2009 napsali hudbu na produkci divadel Dramaten a Stadsteatern ve Stockholmu. Hráli také společně na poklidných filmových festivalech a výstavách jak v Tromsö, tak ve Stockholmu. Napsali a nahráli hudbu pro Berlín, Nanook of the North a Metropolis Fritze Langse.

Mattias Olsson provozuje vlastní studio blízko Stockholmu ve studiu Roth Händle Studio. Studio začínalo jako jednoduché domácí studio s použitím Akai Dps-12 a spousty mikrofonů. Neexistoval žádný plán, aby se stal producentem, ale když se začaly objevovat objednávky, začaly se objevovat i zaznamenaná alba. Malé domácí studio je místo, kde švédská popová skupina Andreas & Jag začala nahrávat tři alba. Andreas & Jag tvořili Mattias Olsson a Andreas Morland. Další kapely, které nahrály v tomto domácím studiu byly Pineforest Crunch a Nanook of the North. První opravdové sludio bylo ve Finnboda Varv nedaleko Stockholmu, kde již své EP nahrávaly kapely jako Kit le Fever a Clockwork. Studio má sbírku hudebních artefaktů včetně klavírů, píšťalových varhan, Stylofonů, mellotronu a Celesty.

V roce 2010 byla uzavřena pobočka v Sundbybergu a studio mělo pouze krátkou pauzu, než se přestěhovala do Sollentuny.
Členové
(Narozen 26. ledna 1977, Norway)
Keyboards, Programming, Flute, Woodwinds


Ketil Vestrum Einarsen je norský flétnista, ale hraje také na další nástroje jako saxofon a klávesy.

Einarsen hrál nebo byl členem hudebních skupin jako jsou Jaga Jazzist (2002 až 2005, 2006), White Willow a Geir Lysnde Listening Ensemble, ale jeho jméno se také objevuje na hudebních albech Motorpsycho a Haakon Ellingsen. Do dnešního dne (2011) nevydal žádné sólové album.
Členové
(Narozena 10. října 1986, Gjøvik, Norway)
Bass, Vocals


Ellen Andrea Wang je norská hudebnice, bassistka, zpěvačka a skladatelka, je sestřenicí zpěváka a skladatele Marthe Wang. Vyznamenala se jako vynalézavá umělkyně, která kombinuje žánry novými a nevídanými způsoby. Její hudba je lahodnou směsici jazzových a popových prvků a dokáže vyvážit lyrickou hudbu s drsností, akustikou i elektrickou hrou a vytváří tak jedinečný zvuk v tradiční instrumentaci baskytara, vokály, bicí a klavír. Ellen Wang začínala hrát na housle již v mladém věku, ale v šestnácti letech nahradila housle za kontrabas a navštěvoval Norskou akademii hudby pod vedením baskytaristy Bjorna Kjellemyr.

V roce 2010 se stala také zakladatelkou uznávané indie-jazzové kapely Pixel, která dosáhla skvělých národních i mezinárodních úspěchů. Je rovněž hnací silou v kapele SynKoke, navíc je i součástí skupiny Dag Arnesen Trio (od roku 2010). Koncert kapely Pixel ve složení bubeník Jon Audun Baar, trumpetista Jonas Kilmork Vemoy a saxofonista Harald Lassen byl jazzovým magazínem Down Beat označen jako "jeden z nejpamátnějších okamžiků" festivalu Match and Fuse.

Na festivalu Oslo Jazz 2013 Wang poprvé představila skupinu, která nese její jméno Ellen Andrea Wang Trio. U kláves sedí Andreas Ulvo, známý ze skupiny Eple Trio a Mathiase Eicka, na bicí hraje Erland Dahlen, který mezi jinými spolupracuje s Nilsem Pettem Molvarem, Eivindem Aarsethem a Susannou Wallumrodovou. Trio hraje převážně inovativní jazz s prvky z rockového a popového světa.

Usídlila se v Sondre Land, Oppland. V roce 2014 vydala debutové album "Diving". Její druhé sólové album "Blank Out" je nyní k dispozici. Během posledních dvou let Wang se také zúčastnila turné s kapelou Manu Katchého (Sting, Peter Gabriel, Joni Mitchell) a Marilyn Mazur Shamania. Wang také vystupovala se Stingem v roce 2016 v Paříži. Ellen byla vyhodnocena jako jednou z pěti nejlepších ženských jazzových hudebníků britským magazínem The Guardian.

Na Vossajazz v roce 2014 se objevila s projektem Polyostinat experience Ivora Kolveho. Zde účinkovala s norskými elitními hudebníky, ke kterým připojila polyrytmickou a polyharmonickou hru pro náročné posluchače. Na Moldejazz v roce 2014 prezentovala Wang materiál ze svého debutového sólového alba "Diving". Ellen Andrea Wang Trio hraje skvělou směs jazzu, popu a rockové hudby chytlavé melodie a hypnotické pasáže. V říjnu 2014 kapely Pixel a SynKoke odehrály koncerty v londýnském klubu Vortex Jazz Club během festivalu Match and Fuse.

Wang získala v roce 2015 na Kongsberg Jazz Festivals skvělou hudební cenu, která je udělována hudebníkovi, který má hlavní postavení na norské jazzové scéně. V roce 2018 vydala album "Run, Boy, Run" s vokálním triem Gurls s Hanny Paulsbergovou a Rohey Taalah na labelu Grappa.
Členové
(celým jménem Venke Knutson Liodden)
(Narozena 20. října 1978, Birkeland, Norway)
Vocals, Guitars, Drums, Songwriter


Venke Knutson je norská zpěvačka, kytaristka, bubenice a skladatelka. Venke se narodila v jižním Norsku, v malém městečku Birkeland, kde také vyrůstala. Byla nejmladší ze tří sester v hudební rodině. Ranou část jejího života prožila se svou rodinou ve Spojených státech. Vstoupila do školního sboru. Inspirována svými dvěma staršími sestrami požádala o zapsání na hudební školu Vågsbygd (Vågsbygd school), když se rodina chystala vrátit domů do Norska.

Nejdříve byla učitelkou v Norsku. Provdala se za Svenna Kare Liodden, ale rozvedli se a vzala si Thomase Wolda v roce 2008.

V roce 2003 debutovala v roce 2003 se singlem "Panic". Své první album "Scared" vydala v červnu 2004, z něhož vzešly singly "Scared" a "Kiss". Venke Knutson si napsala všechny svoje písničky na album sama nebo spolu s producentem Jorn Dahl a kytaristou Dan Sundhordvik. Poté následovaly další desky "Places I Have Been" (2005) a "Crush" (2007) a z něj hit "Holiday". Od roku 2003 měla již šest Top 10 hitů v Norsku.

Venke Knutson vstoupila 16. ledna do kvalifikačních kol Melodi Grand Prix 2010, což je norská výběrov soutěž pro Eurovision Song Contest, a byla zvolena do národního programu "druhé šance" se skladbou "Jealous Cause I Love You", odkud postoupila do národního finále.
Členové Sylvia Erichsen
(provdaná Sylvia Skjellestad)
Vocals


Sylvia Erichsen byla třetí zpěvačkou, která se připojila k norské progresivní rockové skupině White Willow, kde nahradila Eldridu Johansen a jí samotnou nahradila Trude Eidtang.

Sylvia zpívala na třech albech kapely "Ex Tenebris" (1998), "Sacrament" (2000) a "Storm Season" (2004).
Členové Trude Eidtang
Vocals

Trude Eidtang je norská skladatelka, zpěvačka a hudebnice, ale je také vystudovaná v oboru magister sociologie, průvodce přírodou, vystudovala také mezinárodní rozvoj, kulturní management, byla rovněž učitelkou a stále je učitelkou jógy. Vlastní adresy villmarksyoga.no a whenmary.no.

Od ledna 2009 působí také jako učitelka yogy v Oslu a Umgebung. Vyučuje klasickou Hatha Jogu, Hatha Flow Jógu a Yin Jógu. Je rovněž průvodkyní (wilderness yoga), která se specializuje na kombinace venkovní jógy a turistiky v norských horách. Vystudovala Norwegian University of Science and Technology se zaměřením na Afriku a University of Oslo s titulem magister.

Trude Eidtang byla zpěvačkou norské progresivní rockové kapely White Willow, ke ktzeré se připojila na jejich pátém albu.


Trude Eidtang vydala 26. ledna 2013 první album "7Summers7Winters" jejího nového projektu WHEN MARY. Projekt, ve kterém se V ROCE 2008 spojili zpěvačka Trude Eidtang a kytarista Christian Paulsen v sobě mixuje art pop a trip hop s prvky symfonického rocku a hledá inspiraci v 80. a 90. letech u umělců jako Eurythmics, Sade nebo Peter Gabriel. Druhé album projektu "TAINTED" vyšlo v prosinci 2017.
Členové Marthe Berger Walthinsen
Bass

Marthe Berger Walthinsen byla basistka norské progresivní rockové kapely White Willow. Působí také v kapelách Cybele a Sariel.
Členové Johannes Sæbøe
Guitars, Electric Baritone Guitars

Johannes je hudebník s více než 20 lety zkušeností jako umělec, producent a profesionál v norském hudebním průmyslu. Úzce spolupracoval s řadou afrických hudebníků doma iv zahraničí. Spoluzakladal East African Records v roce 2016. V současné době sídlí na okraji Oslo v Norsku, ale cestuje značně po východní Africe. Je držitelem titulů v hudebním výkonu a produkci.
Členové Tirill Mohn
Violin

Tirll je norská hudebnice, zpěvačka a skladatelka. Spolupracovala s kapelami a projekty jako Schola Instrumentalis, White Willow, Dansende Alver, Bella Divas, Dis a Unicorn. V prosinci 2003 vydala své debutové album "Dance With The Shadows". V roce 2011 vydala druhé album "Nine And Fifty Swans".

Jako hostující zpěvačka se objevila ve skladbě "Inside You" na albu "Dances Of The Drastic Navels" (2014) italského duetu Daal nebo na albu "It's Cold Tonight" zpěváka a hudebníka Dana Kristoffersona.
Členové David Krakauer
(narozený 22. září 1956, Manhattan, New York, New York, U.S.)
Clarinet


David Krakauer je americký klarinetista pocházející z New Yorku, NY. Je znám pro svoji práci v klezmer hudbě stejně jako v klasické hudbě a avantgardní improvizaci. Je také považován za úspěšného jazzového hráče. Začínal nejprve s klasickou hudbou a později jazzem. V roce 1988 nastoupil do klezmerové skupiny The Klezmatics. Pokud je nějaký nástroj typický pro klezmer, je to klarinet. Žádná pořádná kapela se bez něj neobejde. A pokud byste hledali mistrovského hráče na tento nástroj, určitě byste došli ke jménu David Krakauer.

Jako malý byl David považovan za zázračné dítě a dostalo se mu kvalitního hudebního vzdělání v Paříži a v USA. Na světoznámé univerzitě Juilliard získal Krakauer titul MA, hru na klarinet vyučuje na prestižní Manhattan School of Music. Po studiích se rozhodl věnovat převážně klasické hudbě a absolvoval řadu koncertních turné po Evropě i USA s nejrůznějšími světovými orchestry a jinými více či méně klasickými hudebními tělesy (jako je například slavný Kronos Quartet).

Své židovské kořeny, které sahají do Polska, objevil David Krakauer až v době dospívání. Klezmeru, tedy hudbě východoevropských Židů, se věnoval už od 80. let minulého století. Židovskou tradiční hudbu objevoval postupně, sám a po svém, bez toho, že by se snažil kopírovat jako jiní. Zajímali ho ovšem Naftule Brandwein s Dave Tarrasem, největší klezmeroví reformátoři z 20. let. Stal se spoluzakladatelem jedné z nejslavnějších kapel tohoto žánru The Klezmatics, s níž natočil s ní tři alba a pak se vydal vlastní cestou. The Klezmatics v 80. letech často hráli v legendárním newyorském klubu Knitting Factory, a právě tam Krakauerovy excelentní výkony oslovily producenta a hudebníka Johna Zorna, který Davida Krakauera získal pro svůj inovátorský projekt "radikální hudby s židovskými kořeny" Radical Jewish Culture. U Zornova labelu Tzadik brzy poté také vychází Krakauerovo první sólové album "Klezmer Madness!", které se stalo jedním z nejprodávanějších alb v historii značky Tzadik.

Klarinet je pro klezmer, židovskou tradiční hudbu, tímtéž co elektrická kytara pro rock. Krakauer ale propojil kořeny východoevropských klezmerbandů s erudicí klasického hráče i s elektronikou, na jeho předchozím pražském koncertě s projektem Klezmer Madness s ním například vystoupil enfant terrible kanadské hudební scény, rapper, DJ a dadaista Socalled. Krakauerovu hráčskou virtuozitu zachycuje i hudba k filmům Zažít Woodstock a The Tango Lesson. Jeho klarinet zpívá, křičí i skučí a expresí se přinejmenším vyrovná ostří kytaristky jeho doprovodné skupiny.

"David Krakauer znamená pro klezmerový klarinet to co znamenal Jimi Hendrix pro elektrickou kytaru a John Coltrane pro saxofon."/ jazzreview.com

V roce 1996 založil vlastní kapelu Klezmer Madness. Zatímco byla pevně zakořeněná v tradičních klezmerských lidových melodiích, skupina "vrhla tradici klezmerské hudby do rockové éry." Klezmer Madness! absolvovali mezinárodní turné po celém světě, včetně kongresových sálů jako Carnegie Hall, Kongresová knihovna, Stanford Lively Arts, San Francisco Performances, Hancher Auditorium, Krannert Center, Benátské bienále, Festival židovské kultury v Krakově, BBC Proms, Saalfelden Jazz Festival, La Cigale , festival Marciac, WOMEX, New Morning v Paříži a mnoho dalších. V roce 2001 mu kanadský DJ a hip hop rapper Socalled předložil album, které kombinovalo klezmer a hip-hop rytmy. David tím by tak zaujatý, jak "chytré a funky to bylo," že začlenil Socalled do Klezmer Madness a skupina začala přitahovat i mladší publikum.

V roce 2006 vytvořili Krakauer a Socalled kapelu Abraham Inc. s trombonistou Fredem Wesleym (James Brown, Parlament Funkadelic, Count Basie Orchestra). Hudba Abrahama Inc. mixuje klezmer, funk a hip hop. Kapela vystoupila v The Apollo Theater a Symphony Space v New Yorku, v The Krannert Center v Illinois, Hancher Auditorium v Iowě, v The Miller Outdoor Theatre v Houstonu, The Strathmore v Marylandu, Cal Performances, Heineken Open'r Festival v Polsku, na Královském festivalu židovské kultury, Transmusicales de Rennes a Jazz a la Villette v Paříži. Abraham Inc vydali album "Tweet Tweet" v roce 2009 na vlastním labelu Krakauer Table Bounding Records.

Krakauer působil s mezinárodními orchestry včetně Dresdener Philharmonie, Pacific Symphony, Weimar Staatskapelle, Detroit Symphony, Phoenix Symphony, Colorado Music festival orchestra, Quebec Symphony, Seattle Symphony, Amsterdam Sinfonietta, New World Symphony, Brooklyn Philharmonic, Komische Oper orchestra a Orchestre Lamoureux.

Mezi další milníky kariéry patří turné s Emerson String Quartet; vystoupení během zahajovací sezóny v Zankel Hall v Carnegie Hall s renomovaným jazzovým klavíristou Uri Cainem; osmileté působení s Naumburg Award vítězem Aspen Wind Quintet; turné s Music from Marlboro; komponováním hudby k Offering, poctě obětem 11. září s moderním tanečním duem Eiko a Koma; četná představení s Magyar Madness od Davida Del Tredici, uznání od Music Accord pro Krakauera a kvartet Orion String; vystoupení na International Emmy Award, s oceněným BBC dokumentem Holocaust a na A Music Memorial s hudbou Osvalda Golijova. Krakauer spolupracoval s Kronos Quartet na premiérovém nahrávání s Osvaldem Golijovem díla The Dreams and Prayers of Isaac the Blind, vydaného v roce 1997 na Nonesuch Records.

V roce 2012 vydal album "Pruflas: Book of Angels Volume 18" složené ze skladeb amerického hudebního skladatele a saxofonisty Johna Zorna. Se Zornem spolupracoval již v roce 1992, když s ním natočil album "Kristallnacht". Rovněž hrál na jeho albu "Bar Kokhba" (1996). U Zornova vydavatelství Tzadik Records rovněž vydal řadu alb pod svým jménem.

Zakladatel The Klezmatic a mistr klezmerového klarinetu David Krakauer přijel v roce 2012 do Prahy. Do naší metropole přivezl svůj nejnovější projekt s názvem Ancestral Groove. The Madness Orchestra, který se po boku slavného klarinetisty představil 28. listopadu 2012 v Praze v Paláci Akropolis zahrál v nástrojovém obsazení elektrická kytara Sheryl Bailey, sampler Keepalive, basa Jerome Harris a bicí Todd Isler.

Krakauerovo album "The Big Picture", na kterém byly uvedeny témata z filmů jako jsou Sophie's Choice, Life is Beautiful, The Pianist a Radio Days, bylo vydáno 18. února 2014 v Severní Americe. Album získalo 4,5 hvězd od Billa Milkowski v The Absolute Sound, 4 hvězdičky od All About Jazz, a byla vyhlášena volbou časopisu DownBeat Magazine. Krakauerovo album "Checkpoint" se jeho čtyřčlennou kapelou Ancestral Groove vyšlo v Evropě 3. března 2014 na labelu Bleu. Skupina je podpořila koncerty po celé Evropě, včetně představení na slavnostním otevření Muzea dějin polských Židů dne 29. října 2014.

Dne 18. září 2017 jsme mohli Davida opět spatřit v České Republice, když byl sólistou I. Koncertu 25. sezóny Českého národního symfonického orchestru v Obecním domě v Praze. Mezi sólisty byli Sharon Azrieli - soprán, Richard Troxell - tenor, David Krakauer - klarinet a dirigentem byl Steven Mercurio.
Členové Erik Holm
(Narozen *** 1972, Oslo, Norway)
Drums


Erik je norský bubeník pocházející z Oslo, Norway, žije z Bastadu v Askeru. Je členem kapel Beady Belle, Bugge & Friends, působil také ve White Willow. Erik Holm také často nahrával s několika známými umělci jako Anne Grete Preus, Bertine Zetlitz a Unni Wilhelmsen.
Členové Henning Eidem
(Narozen *** , Oslo, Norway)
Drums (1993-1995)


Henning je norský hudební a studiový bubeník. Od února 2018 také pracuje jako mechanik jízdních kol. V roce 2015 nahrál bicí na albu "Kjarlighet, hap og revolusjo/Láska, naděje a revoluce". Hrál také na bicí v koncertní kapele Dr.Akbar & TOYEN TOTAL, která odehrála řadu koncertů při vydání alba. Pracoval pravidelně jako scénický technik pro norská divadla.

V letech 2005-2006 vystudoval Severský institut pro scénu a ateliér v oborech Bicí, Interakce, Studiová produkce, Teorie a historie hudby. Od července 2013 působí jako produsent, skladatel a perkusionista v projektu MIZHMAZH. Od roku 2003 je také členem kapely Enmesher, kde působí jako "Ding Zero" vedle Susanny Calvert (Queen Delay) a Trine Trollmannskoga (mrs Trinitus).
Členové Sigrun Eng
Cello

Sigrun je norská cellistka, která vystupovala s mnoha hudebníky a soubory jako jsou Another Breeze, Kurt Weill Ensemble, Osterdalsmusikk, Slagr, Tokso, White Willow
Členové Jan Tariq Rahman
(narozen 1975, Asker, Norway)
Keyboards, Bass, Woodwinds, Vocals (1993-1998)


Jan Tariq je norský hudebník a zakládající člen kapely White Willow. V současné době působí jako klávesista v kapele WE (od roku 2003) a nahrál s nimi v roce 2004 album "Smugglers". Spolupracoval také se Siver Nattmann a Paal V.

Působil také v Steinerskolen v Askeru, pro KHiO, zvláště pak pro Statens Balletthogskole a Teaterhogskolen v Oslo.
Členové Alexander Engebretsen
(Narozen 10. května 1976, ***)
Bass


Alex je norský baskytarista a zakládající člen White Willow. Nyní působí jako člen kapel Howl (od 2002) a Seven (2003).
Členové Brynjar Dambo
Keyboards (2000)

Brynjar je norský klávesista, bývalý člen White Willow a současný člen kapely The Orchard, kde s ním působí Gaute Storsvee - Guitars (Haze + Sir Haakon). Je rovněž klávesistou kapely Sir Haakon and the Popular Musicians, se kterou uř vydal dvě alba.

Letos 12. února 2018 vydal s kapelou Pine Lake její debutové album "Strangers At Last". Kapelu tvoří Martin Mydske Nilsen (vokals, guitars), Oystein Skorstad (guitars), Brynjar Dambo (keyboards), Brikt Grendar (drums) a Jan Tore Brunstad (bass).
Členové Frode Lia
Bass (1998), Producer

Frode je norský baskytarista, který působil v kapelách Dødsverk, Prosessor Balthazar a pak se připojil i ke kapele White Willow, se kterou načil album "Ex Tenebris". Natáčel také s dalšími hudebníky, např. Karen Jo Fields nebo produkoval album Lene Alexandry.
Členové Aage Moltke Schou
Drums (2000-2007)

Aage je norský hudebník, který působil jako bubeník a percussionista v kapele White Willow. V roce 2009 se také podílel na nahrávání alba "Afterglow" další norské kapely Wobbler.
Členové Audun Kjus
Flute (1993-1995)

Audun Kjus pochází z Spydeberg. V roce 1994 ve studiu s White Willow nahrával jejich první album. Objevil se ve skladbě "The Withering Of The Boughs".

V roce 2007 ukončil studia na Universitet i Oslo s titulem Ph.D a pracuje jako zástupce kurátora Norwegian Ethnological Research (NEG) v Oslo.

Zpět
Studiové desky:
2017 Future Hopes
2011 Terminal Twilight
2006 Signal To Noise
2006 Signal To Noise - The Demos
2004 Storm Season
2000 Sacrament
1998 Ex Tenebris
1995 Ignis Fatuus
Kompilace:
9998 Occultations: An introduction to White Willow

The Opium Cartel
2020 A Maelstrom Of Stars
2013 Ardor
2009 Night Blooms
2009 Lizard Sleep (EP)
2009 Fair Light E.P. (EP)


Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Guitars, Synths, Mellotron, Drum machine, Fairlight Sampler, Vocoder, Bass (06), Vocals (01,05)
Lars Fredrik Froislie - Hammond (03,05), Wurlitzer (03), Synths (Mini-Moog, ARP Pro-Soloist, Prophet 5, ARP Solina/Axxe, Modular Moog) (05-07), Mellotron (05,07), Piano & Optigan (07)
Venke Knutson - Vocals
Ellen Andrea Wang - Bass
Mattias Olsson - Drums, Percussion, E-bow (01), Noises (04)
Ketil Vestrum Einarsen - Flutes (03), Woodwinds, EWI
Hosté:
David Krakauer - Clarinet (06)
Kjersti Loken - Trumpet (01)
Hedvig Mollestad - Lead Guitar (03,05)
Ole Ovstedal - Guitar (04)
Diskografie Future Hopes
Vyšlo 31. března 2017, The Laser's Edge, LE1078
CD The Laser's Edge, LE1078 (Norway) with 2 bonus tracks
FLAC lossless download (bandcamp)

Seznam skladeb:
01. Future Hopes (4:30)
02. Silver and Gold (4:04)
03. In Dim Days (11:04)
04. Where There Was Sea There Is Abyss (1:59)
05. A Sacred View (18:16)
Total Time (39:53)

Bonus tracks on 2017 CD/FLAC editions:
06. Animal Magnetism (7:15)
07. Damnation Valley (3:16)
Total Time (50:24)

Producer: Jacob Holm-Lupo
Mixed: Norwegian Grammy-nominated engineer Christian Engfelt
Mastering Engineer: Bob Katz
Artwork: Roger Dean


Skupina:
Sylvia (Erichsen) Skjellestad - Vocals
Ketil Vestrum Einarsen - Woodwinds
Jacob Holm-Lupo - Acoustic & Electric Guitars, E-bow, Fender Rhodes, Glockenspiel, Wurlitzer, CS 80V Synth, Piano
Lars Fredrik Froislie - Hohner D6 Clavinet, Elkapiano 88, Fender Rhodes, Glockenspiel, Mellotron, Chamberlin M1, Hammond C3, Mini-Moog D, Solina String Ensemble, Wurlitzer, Piano, Marxophone, Synths (ARP Axxe & Pro-Soloist, Korg Polysix, Roland VP330, SCI Prophet 3)
Mattias Olsson - Drums, Percussion, Fx, Electronics, Mellotron, Optigan & Orchestron Organs, Persephone Synth
Ellen Andrea Wang - Bass, Upright Bass
Hosté:
Michael S. Judge - Guitar Solo (01)
David Lundberg - Orchestron organ (02), Fender Rhodes & Wurlitzer (03)
Tim Bowness - Vocals (03)
Einar Baldursson - Guitar (09)
Diskografie Terminal Twilight
Vyšlo 1. ledna 2011, Termo Records, TERMOCD009
CD The Laser's Edge, LE 1060 (US) with a bonus track
LP Pancromatic - PLP 2011 (Europe) Different track running order

Seznam skladeb:
01. Hawks Circle The Mountain (7:09)
02. Snowswept (4:12)
03. Kansas Regrets (4:39)
04. Red Leaves (8:39)
05. Floor 67 (9:53)
06. Natasha Of The Burning Woods (6:28)
07. Searise (13:10)
08. A Rumour Of Twilight (2:33)
Total Time: (56:43)

Bonus track on 2011 US release:
09. The Howling Wind (5:19)

Producer: Jacob Holm-Lupo
Artwork: Rene Lynch with Dagfinn Hobak (photo)


Skupina:
Trude Eidtang - Vocals, Vocal Arrangements
Ketil Vestrum Einarsen - Woodwinds
Jacob Holm-Lupo - 6- & 12-string Electric Guitars, Acoustic Guitar, Electric Sitar, E-bow, Keyboards, Vocal Arrangements
Lars Fredrik Frøislie - Hammond C3, Mellotron M400S, Synths (Korg Polysix, Mini-Moog D, ARP Pro-soloist & Axxe, Solina String Ensemble), Electric Pianos (Roland EP10, Wurlitzer A200, Fender Rhodes MkII), Hohner Clavinet D6, Vocoders (Korg VC10, Roland VP330), Grand Piano
Marthe Berger Walthinsen - Bass Guitar, Chinese Cymbal
Aage Moltke Schou - Drums, Percussion, Glockenspiel
Hosté:
Brynjar Dambo - Moog Voyager Solo (07)
Tommy Hansen - Vocal Arrangements
Diskografie Signal To Noise
Vyšlo 22. srpna 2006,

Seznam skladeb:
01. Night Surf (4:12)
02. Splinters (8:36)
03. Ghosts (5:48)
04. Joyride (4:18)
05. The Lingering (9:25)
06. The Dark Road (4:17)
07. Chrome Dawn (7:12)
08. Dusk City (6:05)
09. Ararat (For Teresa) (1:35)
Total Time: (51:28)

Recorded at Jailhouse Studios in Denmark
Producer: Ken Golden, Tommy Hansen, White Willow
Mixing: Tommy Hansen
Engineer: Brynjar Dambo
Photography: Luca Kleve-Ruud
Artwork: Killustrations with Luca Kleve-Ruud (photo)
První album White Willow se zpěvačkou Trude Eidtang.

Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Instruments
Hosté:
Diskografie Signal To Noise - The Demos
Vyšlo 2006, White Willow Self-Released

Seznam skladeb:
01. Night Surf (4:12)
02. Splinters (8:36)
03. Ghosts (5:48)
04. Joyride (4:18)
05. The Lingering (9:25)
06. The Dark Road (4:17)
07. Chrome Dawn (7:12)
08. Dusk City (6:05)
09. Ararat (1:35)
Total Time (45:24)

Recorded at home 2005-2006
All demo recordings


Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Electric, Acoustic & Classical Guitars, Keyboards
Sylvia Erichsen - Vocals
Johannes Sæbøe - Electric Guitars, Electric Baritone Guitar
Lars Fredrik Frøislie - Piano, Mellotron M400, Hammond B3, Minimoog, Synths, Fender Rhodes, Wurlitzer, Glockenspiel
Ketil Vestrum Einarsen - Flutes, Microsynth, Tambourine
Sigrun Eng - Cello
Marthe Berger Walthinsen - 4- & 5-string Basses, Tambourine
Aage Moltke Schou - Drums, Percussion
Hosté:
Tirill Mohn - String Arranger
Teresa K. Aslanian - Ghost Voice (02)
Christer Mathiesen - Electric Guitar solo (08)
Finn Coren - Vocals (04)
Steffen Isaksen - Keyboards (09,10)
Diskografie Storm Season
Vyšlo 2004, The Laser's Edge, LE1038

Seznam skladeb:
01. Chemical Sunset (7:58)
02. Sally Left (6:33)
03. Endless Science (3:36)
04. Soulburn (9:21)
05. Insomnia (5:49)
06. Storm Season (4:21)
07. Nightside Of Eden (9:44)
Total Time: (47:22)

Bonus tracks on 2004 Japan reissue & 2015 LP:
08. Headlights (Outtake) (6:23)
Extra Bonus tracks on 2014 remaster:
09. Nightside Of Eden (Demo) (12:25)
10. Sally Left (Demo) (7:01)

CD Avalon - MICP-10459 (2004, Japan) With a bonus track
CD Termo Records, TERMOCD019 (2014, Norway)
Remastered by Jens Petter Nilsen with 3 bonus tracks and new cover art
LP Pancromatic, PLP 2020 (2015, Norway) With a bonus track
Producer: Ken Golden, Jacob Holm-Lupo
Engineer: Oystein Vesaas
Artwork: Killustrations
Poslední album se zpěvačkou Sylvia Erichsen (nyní je známa jako Sylvia Skjellestad) do jejího návratu na "Terminal Twilight" v roce 2011.

Skupina:
Sylvia Erichsen - Vocals (excl. 09)
Jacob Holm-Lupo - Electric, Acoustic & Classical Guitars, Keyboards, Bass, Vocals (04)
Brynjar Dambo - Keyboards & Glockenspiel (excl. 09)
Ketil Vestrum Einarsen - Flute, Recorder, Melodica, Keyboards
Johannes Sæbøe - Bass Guitar (excl. 09)
Aage Moltke-Schou - Drums, Percussion, Glockenspiel
Hosté:
Øystein Vesaas - Wordless Vocals (01),
Simen E. Haugberg - Oboe (01,03,05)
Erlend Saverud - Keyboards (07,08)
Tirill Mohn - Violin (07,08)
Trude Eidtang - Vocals (09)
Lars Fredrik Frøislie - Keyboards (09)
Marthe Berger Walthinsen - Bass Guitar (09)
Diskografie Sacrament
Vyšlo 2000, The Laser's Edge, LE1034

Seznam skladeb:
01. Anamnesis (9:11)
02. Paper Moon (6:44)
03. The Crucible (7:31)
04. The Last Rose Of Summer (3:23)
05. Gnostalgia (10:17)
06. The Reach (10:59)
Total Time: (48:05)

Bonus Tracks on 2014 Termo remaster:
07. Gnostalgia (Demo) (11:22)
08. The Crucible (Demo) (7:21)
09. Paper Moon (Live 2005) (5:18)

Co-producer: Jacob Holm-Lupo, Oystein Vesaas
Mixing: Oystein Vesaas
CD Termo Records - TERMOCD017 (2014, Norway)
Remastered by Jens Petter Nilsen w/ 3 bonus tracks and a different cover art
Artwork: Chad Michael Ward with Michael Bennett (design)


Skupina:
Sylvia Erichsen - Vocals
Frode Lia - Bass Guitar
Jacob Holm-Lupo - Acoustic & Electric Guitars, Organ (06), Keyboards (08-10)
Jan Tariq Rahman - Piano, Mellotron, Hammond Organ, Synthesizers, Theremin, Vocals
Mattias Olsson - Drums, Percussion
Hosté:
Teresa Aslanian - Spoken Word (04)
Asa Eklund - Vocals (05)
Audun Kjus - Flute (02,04)
Kristian Hultgren - Keyboards (08-10)
Ketil Vestrum Einarsen - Flute (08-11)
Brynjar Dambo - Keyboards (11)
Johannes Sæbøe - Bass Guitar (11)
Aage Moltke Schou - Drums (11)
Diskografie Ex Tenebris
Vyšlo 1998, The Laser's Edge, LE1029

Seznam skladeb:
01. Leaving The House Of Thanatos (8:06)
02. The Book Of Love (4:56)
03. Soteriology (5:05)
04. Helen And Simon Magus (9:16)
05. Thirteen Days (2:50)
06. A Strange Procession... (4:07)
07. ...A Dance Of Shadows (13:52)
Total Time: (48:12)

Bonus tracks on 2014 remaster:
08. Clothes of Sand (Demo *) (3:27)
09. The Last Rose of Summer (Demo *) (3:19)
10. Coniunctio (Demo *) (3:50)
11. Leaving the House of Thanatos (Live 2001) (9:42)
* 4-track demos recorded in Holm-Lupo's living room
Arranger & Co-producer: Jacob Holm-Lupo
CD Termo Records - TERMOCD016 (2014, Norway)
Remastered by Jens Petter Nilsen with 4 bonus tracks and new cover art
Artwork: Michael Bennett


Skupina:
Eldrid Johansen - Lead & Backing (2-06) Vocals
Sara Trondal - Vocals (10,11, 2-02,04,05,07)
Jacob Holm-Lupo - Electric and Acoustic 6- & 12-string Guitars, Classical Guitar, E-Bow, Bass (05,2-02,04)
Jan Tariq Rahman - Mellotron, Synths ([Mini-Moog, Micro-Moog, EMI.500 Synthesizer, Roland D50, Roland S550, Korg 01/Wfd), Keyboards, Clavinet, Fender Rhodes, Sverre Jensen Portative Organ, Recorder, Crumhorn, Kantele, Sitar, Bass, Bass Pedals, Fx, Flute (2-01), Clarinet (2-06), Vocals (01,12,2-06)
Audun Kjus - Flute, Whistle, North-Humbrian Small Pipes, Bodhrán, Bouzouki (2-03), Vocals (04,05,2-03)
Tirill Mohn - Violin, Classical Guitar (11)
Alexander Engebretsen - 5-string Bass Guitar
Erik Holm - Drums, Percussion
Hosté:
Trond Haakensen - Bass, Vocals (03)
Terje Krognes - Tenor & Countertenor Vocals (03)
Tor Tveite - Tenor Vocals (03)
Kjell Viig - Countertenor Vocals (03)
Johannes Weisser - Boy Soprano Vocals (2-02,06)
Susanna Calvert - Acoustic Guitar (05), Guitar & Bass (2-02,04)
Tov Ramstad - Cello (06)
Erlend M. Saverud - 12-string Acoustic Guitar (07)
Eivind Opsvik - Fretless Bass (04)
Steiner Haugerud - Double Bass (06,2-03)
Per-Christian Svendsen - Bass Guitar (2-01)
Peter Albers - Bass Guitar (2-05,07)
Pal Sovik - Drums, Percussion
Henning Eidem - Drums & Percussion (05,2-02,04,05,07)
Carl-Michael Eide - Drums & Percussion (10)
Danny Young - Drums (2-01)
Diskografie Ignis Fatuus
Vyšlo 1995, The Laser's Edge, LE 1021

Seznam skladeb:
01. Snowfall (6:30)
02. Lord Of Night (7:11)
03. Song (2:03)
04. Ingenting (3:14)
05. The Withering Of The Boughs (7:14)
06. Lines On An Autumnal Evening (4:52)
07. Now In These Fairy Lands (5:26)
08. Piletreet (1:47)
09. Till He Arrives (3:30)
10. Cryptomenysis (11:37)
11. Signs (2:04)
12. John Dee's Lament (11:00)
Total Time: (66:34)

Bonus track on 2010 double-LP: 13. Det Omvendte Baeger (11:53)

Bonus disc from 2013 remaster:
01. Lord Of Night (Live) (6:50)
02. Grankvad (Demo) (6:15)
03. I In The Eye (Outtake) (2:12)
04. Snowfall (Demo) (3:09)
05. Til He Arrives (Demo) (3:26)
06. Det Omvendte Baeger (Outtake) (11:54)
07. Moonchild (Demo) (3:00)
Total Time: (36:46)

Artwork: Thom Ang with Ruby Lee
Vinyl Artwork: design team Trine&Kim
2LP Pancromatic - PLP 2008 (2010, Norway) Remastered by Jacob Holm-Lupo with a bonus track from the album sessions and left in a semi-finished condition; New cover art
2CD Termo Records - TERMOCD012 (2013, Norway) Remastered by Jens Petter Nilsen, LP cover art; Bonus CD mainly with demos, and a Live track recorded at "The Variety Theatre", Los Angeles in 1995


Skupina:
Hosté:
Diskografie Occultations: An introduction to White Willow
Vyšlo 7. října 2015,

Seznam skladeb:
01. Snowfall (6:34)
02. Cryptomenysis (11:40)
03. Now In These Fairylands (5:29)
04. Soteriology (5:08)
05. ...A Dance Of Shadows (14:00)
06. Paper Moon (6:54)
07. The Crucible (7:43)
08. Anamnesis (9:24)
09. Storm Season (4:26)
10. Chemical Sunset (8:03)
11. Insomnia (5:49)
12. Night Surf (4:12)
13. The Dark Road (4:17)
14. Kansas Regrets (4:44)
15. Hawks Circle The Mountain (7:15)
16. Red Leaves (8:48)
17. The Howling Wind (5:18)
Total Time: (117:44)




Skupina:
Bjorn Riis - Guitars
Jacob Holm-Lupo - Synths, programming
c Ole Ovstedal - Bass Guitar
Lars Fredrik Froislie - Drums
Hosté:
Diskografie A Maelstrom Of Stars
Vyšlo 5. června 2020, Apollon Records

Seznam skladeb:





Total Time (50:24)

Producer: Jacob Holm-Lupo
Mixed: Norwegian Grammy-nominated engineer Christian Engfelt
Mastering Engineer: Bob Katz
Artwork: Roger Dean


Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Guitars, Bass guitars, Synths
Mattias Olsson - Drums, Percussion, Effects, Synths
Hosté:
Stephen James Bennett - Synths, Vocals
Tim Bowness - Vocals
Ketil Vestrum Einarsen - Flutes
Lars Fredrik Frøislie - Synths
Venke Knutson - Vocals
Harald Lasse - Saxophone
Rhys Marsh - Vocals
Alexander Stenerud - Vocals
Ellen Andrea Wang - Acoustic Bass
Diskografie Ardor
Vyšlo 31. září 2013, Termo Records, TERMOCD015 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Kissing Moon (5:53)
02. When We Dream (5:40)
03. Silence Instead (4:18)
04. Northern Rains (4:31)
05. Revenant (3:22)
06. White Wolf (6:17)
07. The Waiting Ground (5:58)
08. Then Came The Last Days Of May (4:21)
09. Mariner, Come In (10:59)
Total Time: (53:34)51:19
The Opium Cartel je novější band s dvěma "Night Blooms" (2009) a "Ardor" (2013). V souvislosti Jacobově osobnosti a stylu, který je zaskladatelem projektu , ale zde najdeme více melodický melancholický trend, sladké a emocionální vokály, retro období syntezátor. "Ardor" je album, na kterém se podílelo mnoho hudebníků, některé z nich také z White Willow, jako jsou Stephen James Bennett, syntezátory a vokály, Tim Bowness, zpěvák, Venke Knutson, zpěvačka, Ketil Vestrum Einarsen, flétny, Lars Fredrik Frøislie, syntezátory, Harald Lase, saxofon, Rhys Marsh, zpěvák, Mattias Olsson, perkuse, efekty, syntezátory, Alexander Stenerud zpěvák, Ellen Andrea Wang, akustická basistka a Jacob Holm-Lupo, kytary, basové syntezátory, zpěvák a autor.

Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Guitars, Keyboards, Bass Guitar, Vocals
Mattias Olsson - Drums, Mellotrons, Guitars, Moogerfoogers, Stuff
Hosté:
Lars Fredrik Froislie - Synth, Mellotrons, Stuff
Rachel Haden - Vocals
Rhys Marsh - Vocals
Tim Bowness - Vocals
Stephen Bennett - Vocals
Sylvia Skjellestad - Vocals
Sigrun Eng - Cello
Ketil Einarsen - Woodwinds
Ellen Andrea Wang - Bass Guitar
Erik Johannesen - Trombone
Diskografie Night Blooms
Vyšlo 26. dubna 2009, Pancromatic, PLP 2004 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Heavenman (5:33)
02. Better Days Ahead (5:07)
03. Skinnydip (4:42)
04. By This River (3:18)19
05. Three Sleepers (5:36)
06. Honeybee (3:34)35
07. Beach House (8:13)
08. Flicker Girl (6:22)23
09. The Last Rose Of Summer (5:14)15
Total Time: (47:43)

Producer: Jacob Holm-Lupo, Mattias Olsson
Mastered: Jens Petter Nilsen of Xploding Plastix
Artwork: Japanese artist Mako


Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Guitars, Keyboards, Bass Guitar, Vocals
Mattias Olsson - Drums, Mellotrons, Guitars, Moogerfoogers, Stuff
Hosté:
Lars Fredrik Froislie - Synth, Mellotrons, Stuff
Scott McGill - Electric Guitar
Rachel Haden - Vocals
Rhys Marsh - Vocals
Tim Bowness - Vocals
Stephen Bennett - Vocals
Sylvia Skjellestad - Vocals
Sigrun Eng - Cello
Ketil Einarsen - Woodwinds
Ellen Andrea Wang - Bass Guitar
Erik Johannesen - Trombone
Diskografie Lizard Sleep
EP, vyšlo 2009, Pancromatic, PLP 2004 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Beach House (Mike Senior remix) (7:44)
02. July 1983 (5:39)
03. Lumberjack's Lullaby (4:14)
Total Time: (17:37)

Producer: Jacob Holm-Lupo, Mattias Olsson
Mastered: Jens Petter Nilsen of Xploding Plastix
Artwork: Japanese artist Mako


Skupina:
Jacob Holm-Lupo - Guitars, Keyboards, Bass Guitar, Vocals
Mattias Olsson - Drums, Mellotrons, Guitars, Moogerfoogers, Stuff
Hosté:
Lars Fredrik Frøislie - Synth, Mellotrons, Stuff
Scott McGill - Electric Guitar
Rachel Haden - Vocals
Rhys Marsh - Vocals
Tim Bowness - Vocals
Stephen Bennett - Vocals
Sylvia Skjellestad - Vocals
Sigrun Eng - Cello
Ketil Einarsen - Woodwinds
Ellen Andrea Wang - Bass Guitar
Erik Johannesen - Trombone
Diskografie Fair Light E.P.
EP, vyšlo 2009, (Norway)

Seznam skladeb:
01. Clear Days (Jon Anderson) (3:38)
02. Fair Light (demo) (Holm-Lupo) (2:34)
03. Modular Love (Olsson/Holm-Lupo) (4:38)
04. When We Dream (Single Mix) (Holm-Lupo) (4:13)
Total Time: (15:03)

Producer: Jacob Holm-Lupo, Mattias Olsson
Mastered: Jens Petter Nilsen of Xploding Plastix


Zpět



XXX, Marthe Berger Walthinsen, Lars Fredrik Fröislie, Jacob Holm-Lupo, XXX, XXX

White Willow 1994

White Willow 1999 Johannes Saboe

White Willow 2000

White Willow 2000


Sylvia Amundsen Skjellestad, Jacob Holm-Lupo, Ellen Andrea Wang, Ketil Vestrum Einarsen, Lars Fredrik Fröislie a Mattias Olsson

Up: Lars Fredrik Fröislie, Sylvia Amundsen Skjellestad, Ketil Vestrum Einarsen
Down: Mattias Olsson, Ellen Andrea Wang, Jacob Holm-Lupo





White Willow 2017 - Jacob Holm-Lupo, Lars Fredrik Fröislie, Venke Knutson, Ketil Vestrum Einarsen, Mattias Olsson



Zpět
Oficiální stránky:
https://alchetron.com/White-Willow-(band)
https://alchetron.com/Venke-Knutson
http://www.musicaldiscoveries.com/reviews/tirillmohn.htm



ProgressRock Nahoru
Made by 
©  6.1.2019 
Menu Poslední aktualizace: 16.2.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©