The Pineapple Thief

  
   
    
     

Zpět
The Pineapple Thief se objevili v roce 1999 v Somersetu, Velká Británie, kdy moderní prog rock scéna byla stále ještě v plenkách a podnět pro jejich vznik přišel díky multi-instrumentalistovi a skladateli Bruce Soordovi a jeho neomylné vášni pro hudbu. Zpočátku se jednalo o plně studiový projekt, jehož zvuk se znatelně jevil jako výstřední směs melancholického indie rocku a jemně inovativního experimentování.

"Jen jsem chtěl vytvořit nějakou hudbu, která by zobrazovala moje nezkreslené představy," říká dnes Soord. "Strávil jsem svůj život ve skupinách nebo při spolupráci a nikdy to nebyla snadná jízda. Všechno to budování konsenzu je příliš krvavé a stresující, pokud se mě ptáte! Když dělám projekt na vlastní pěst, nemám se s kým hádat, jen sám se sebou. V té době, jsem opravdu nic neočekával. Nevěděl jsem ani, jestli by to někdo někdy chtěl slyšet. Naštěstí jsem pořídil své první album vydané v malém indie labelu, což bylo dobře, nebo natolik dobře pro mě, že jsem udělal ještě další..."

Prvotní hudební sólo nahrávku "Abducting The Unicorn" Bruce Soord vydal u Cyclops Records v květnu 1999. Kritický malý ohlas, ale fanatická fanouškovská základna, která vyrostla kolem této desky byla dost přesvědčivá pro Bruce, aby TPT vrátil zpátky do studia, aby začal natáčet druhé album "137".

To debutové album "Abducting The Unicorn" přišlo příliš brzy. Podobně smýšlející umělci jako Porcupine Tree a Radiohead začali cíleně rehabilitovat pojem rock s progresivním nádechem, The Pineapple Thief najednou našli publikum, a to zejména v kontinentální Evropě a Soordova vize začala rezonovat s trvale rostoucí fanouškovskou základnou. Během následujících let kapela hudbou rozšiřovala své postavení a při každém následujícím albu narůstala i jejich pověst jako hlavních kandidátu v tomto rychle se rozvíjejícín se podzemním hnutí se stala nepopiratelnou.

Po reakci na jeho druhou desku na jaře roku 2002 a rostoucí poptávce od fanoušků pro živá vystoupení, Bruce cítil potřebu rozšířit TPT na celou kapelu. Kapelu pak poskládal ze svých blízkých hudebních přátel - bývalý kamarád z univerzitní kapely Jon Sykes na basu, Wayne Higgins na kytary, Matt O'Leary na klávesy a Keith Harrison na bicí. Třetí album "Variations On A Dream" (2004) dodalo TPT další podporu, a rozšířilo řady fanoušků ještě ještě více po celém světě. Jako celá kapela vydali album "12 Stories Down"v roce 2004, ale Bruce Soord byl nešťastný z výsledného zvuku a znovu nahrál a remixoval a změnil některé skladby před vydáním "10 Stories Down" v roce 2005. Matt O'Leary je následně opustil, ale Steve Kitch (který koprodukoval a mixoval "10 Stories Down") se připojil jako hráč na klávesy.

"Podařilo se mi uvelebit se do "nové vlny" progresivního rocku, vedené Porcupine Tree v té době, ale samozřejmě jsem byl docela malý ve srovnání s nimi," vzpomíná Soord. "Přiznávám, že jsem hodně nenáviděl "prog rock" v té době, ale tam byli ještě lidé, kteří dělali zajímavé a originální věci. Zoufale jsem chtěl být viděn v tomto světle. Vzpomínám si, že jsem dostal opravdu slušné hodnocení v Holandsku a najednou se malá základna fanoušků začala objevovat. Pak se totéž stalo ve Velké Británii. Poté, co jsem vydal třetí studiové album "Variations on a Dream" jsem byl požádán, abych zahrál na prog rock festivalu ve Whitchurch, Hampshire jako předskokan skupiny Caravan. Tak jsem dal dohromady kapelu. Kompletně jsme obrátili naruby to místo a převálcovali v podstatě místní střední školu! Hráli jsme před nabitým sálem a fronty k návštěvě našeho prodejního stánku merch po vystoupení byla obrovská. To byl okamžik, kdy jsem si uvědomil, že to je ve skutečnosti kapela, lidé se bavili, a není to jen můj osamělý, izolovaný ,malý studiový projekt."

Nově reinkarnovaná v dobrém smyslu živoucí kapela, The Pineapple Thief se hnala kupředu, vydávali řadu široce uznávaných a stále více dynamičtějších alb, které opakovaně potvrdily jejich rostoucí důvěru a chvályhodně výrazně je přiřadily k emocionálně nabitému art rocku.

Následovala tři alba "10 Stories Down" (2005), "Little Man" (2006), a limitované vydání "What We Have Sown" (2007), které přineslo přepracované nevydané skladby. To se nakonec ukázalo jako poslední album vydané u Cyclops. Wayne Higgins kapelu sice opustil v březnu 2008, ale skupina pokračovala dále jako čtyřčlenný živý akt, odehrála koncerty po celé Evropě, Kanadě a USA v následujících letech. Po svém přestupu k labelu Kscope, divizi Snapper Music, skupina vydala následně sedmé album "Tightly Unwound" v květnu 2008. Kritiky ceněné album bylo přesdstaveno při vystoupení ve Witchwood v Manchesteru dne 17. května 2008 a na Water Rats Theatre v Londýně dne 22. května 2008.

Skupina se začala věnovat i více živým vystoupením s častými turné a festivalovými vystoupeními, které přispívaly významně k domněnce, že tato kapela nabyla plně své zletilosti. V roce 2009 vyjeli společně na turné s Riverside. Pak skupina vydala EP "The Dawn Raids" (2009) a "3000 Days" (2009), 2CD smíchané z remixovaných skladeb z jejich deseti leté historie. V lednu 2010 bylo znovu vydáno jejich album z roku 2006 "Little Man" s novým přebalem, které plně remixoval Bruce Soord a Steve Kitch.

Skutečný průlom přišel v roce 2010, kdy The Pineapple Thief vydali nádherné "Someone Here Is Missing" jako skutečné vyvrcholení tvrdé práce všech Bruce Soord je a odhodlání za předchozí desetiletí, představilo se dnes živé a elegantní kapelu - představovat klávesnice maestro Steve Kitch, basista Jon Sykes a bubeník Keith Harrison vedle nezaměnitelným hlasem Soord je a hraní na kytaru na vrcholu svých sil. Album bylo představeno na koncertě v Bush Hall v Londýně dne 19. května 2010 a zůčastnili se jej i další členové stáje KScope Steven Wilson z Porcupine Tree a Daniel Cavanagh z Anathemy. Toto album naznačilo významný krok vpřed ve vývoji kapely při tvorbě písní a vysloužilo si i příznivou kritiku. Album také přineslo obálku od legendárního designéra Storma Thorgersona, který je slavný pro spolupráci na některých z nejznámějších uměleckých děl z posledních 30 let, včetně alb Pink Floyd (Dark Side of The Moon, The Division Bell, Pulse), Muse, Led Zeppelin, Biffy Clyro a Dream Theater. Album nadále živit kapela ochrannou známku "hořkosladký" progresivní zvuk.

V roce 2010 navštívili i řadu evropských festivalů a plné dva týdny cestovali po představeních po kontinentální Evropě. Turné bylo nahráno a vydáno pouze jako elektronické album "Someone Here Is Live". V dubnu 2011 Thief byla čest být pozván na cover skupiny Pink Floyd "Money" od časopisu Mojo na tribut vydání CD "Dark Side of the Moon".

V lednu 2012 kapela vstoupila do studia a nahrála jejich další album, které obsahovalo (poprvé) i 22 členný komorní orchestr a sbor. Album s názvem "All The Wars" bylo vydáno v září 2012 a po něm následovalo turné po Velké Británii.

The Pineapple Thief se v roce 2013 vrátili s novým EP "Build a World". Kromě titulní skladby převzaté ze svého proslulého alba "All the Wars", EP obsahuje také tři zbrusu nové studiové skladby spolu s již dříve nevydaným remixem "Build a World". Pineapple Thief vyrazili na turné na jeho podporu, které začalo v neděli 4. března 2013 v Yeovil a pokračovalo dále po Evropě. V roce 2013 pak mšl možnost si The Pineapple Thief vychutnat živě i český fanoušek na festivalu Beseda u bigbítu. KScope vydal živý klip kapely "Build a World" (Live from the Boerderij), na kterém se představil kytarista Dave Inme McPherson. Nové EP vyšlo 25. března 2013.

Následovníka alba z roku 2012 "All The Wars" označila kapela názvem "Magnolia" a vychází opět u labelu Kscope dne 15. září 2014. Představí se na něm nová bubenická náhrada Dan Osborne za odejivšího bubeníka Keith Harrisona. Ke změně se Bruce Soord vyjádřil: "Byla to těžká doba pro všechny zúčastněné, a to bylo smutné, že všechno muselo skončit. Dan se ke kapele připojil v létě loňského roku, než jsme se přestěhovali do studia nahrávat nové album. Všichni se těšíme na nacházející období v roce 2014".

The Pineapple Thief oznámili, že uvolní své další album s názvem "Your Wilderness" dne 12. srpna 2016 opět u labelu KScope. Vedoucí Bruce Soord se rovněž vyjádřil, že se na nahrávce objeví celá řada hostujících hudebníků - včetně bubeníka Král Crimson a Porcupine Tree Gavina Harrisona.

The Pineapple Thief oznámili evropské turné na začátek roku 2017 s bubeníkem King Crimson a Porcupine Tree Gavinem Harrisonem. Turné bude na podporu jejich posledního alba. Bruce Soord k turné uvedl: "Vždy jsme říkali, že jsme si nedokázali představit na turné materiál hrát naživo bez Gavina na scéně. Jsme tak nadšeni, že se to podařilo realizovat. Je to dopravdu jedna z celoživotních události..." The Pineapple Thief také přizvali dalšího kytaristu Darrana Charlese (Godsticks) na turné, který hostoval také na albu "Your Wilderness" spolu s Harrisonem, Johnem Helliwellem ze Supertramp a Geoffreyem Richardsonem z Caravan. Kapela se objevila také v České Republice, a to 9. září 2017 v 18:30:00 v klubu Melodka, Brno.

Album "Di§olution" je následník alba "Your Wilderness" z roku 2016 a je druhým albem kapely, na kterém se objeví bubeník King Crimson a Porcupine Tree Gavin Harrison. Jeho vydání je naplánováno na 31. srpna 2018. Nový materiál přináší záměr The Pineapple Thief, kterým stoupnout do nové výšiny s touhou rozvíjet své skladatelské a technické schopnosti. Přebal alba vytvořila kultovní designová agentura Stylorouge, jejíž předchozí práce zahrnují alba Pink Floyd, Davida Bowie, Blur a britský film Trainspotting. Koncept alba vypráví o často temných důsledcích života ve společnosti, ve které se všechno odehrává na veřejném jevišti, což je téma, které je paralelní s obalem (přetvářkou), která byla vytvořena tím, že "zbavovala" originálních fotografií.

Zpěvák Bruce Soord vysvětluje, že "titul v širším slova smyslu odráží dezintegraci vztahů a zničení naší sociální struktury. V době, kdy máme být spojeni s bližšími více než kdy předtím, jsem se nikdy necítil tak odděleně od světa. Žijeme revolucí a teď si nejsem jistý, že je to dobré. Lyricky tohle je album nejživější, které jsem udělal".


"Píseň "’Far Below" vznikla jako trochu jamová relace mezi mnou a Gavinem. Gavin držel tento výrazný rytmus 6/8 a mě trvalo dlouho, než jsem našel správnou melodii. A tak se zrodila píseň. Jestli je to moje oblíbená skladba z alba? Není možné posoudit, protože album pokrývá tolik půdy. Ale předvádí to, co my čtyři chceme, aby asi byli The Pineapple Thief, a já nemůžu čekat, až tuhle zahraji živě."

Bruce Soord se vyjádřil o procesu psaní a nahrávání: "Gavin Harrison se opět připojil. Byla to opravdová cesta spolupráce mezi nás čtyř, kteří napsali a nahráli toto album, se skladbami inspirovanými jejich vlastními životy. Když všichni táhnou stejným směrem, mohou se stát úžasné věci. The Pineapple Thief jsou s Gavinem jiní. Tentokrát byl se mnou od počátku "Di§olution" a spolu jsme přivedli písně do území, které bych sám nenalezl. Zjistili jsme, že se navzájem tlačíme mnohem dále, a to jak technicky, tak umělecky. Byly chvíle v hloubce psaní a nahrávání, které trvaly 6 měsíců, že jsem se cítil tak vzrušený, ale zároveň vyčerpaný a ohromen, že jsem si nedokázal představit, že bychom někdy dokončili záznam. Každý den jsme zjišťovali, že máme navíc něco, co jsme nevěděli, že jsme měli. Nikdo z nás by nenechal někoho nebo něco, aby se vyhnul tomu, o čem jsme měli pocit, že by se na album mělo dostát. Dívám se zpětně na tento proces s ohromnou hrdostí."

Gavin Harrison dodal: "Bylo skvělé spolupracovat s těmito kluky znovu - obzvláště když jsem se tentokrát zapojil od základů. Bylo to velmi inspirující úsilí a myslím, že to bude ještě lepší."

Zpět
Členové:
Bruce Soord - Vocals, Guitars (1999-present)
Jon Sykes - Bass (2002-present)
Steve Kitch - Keyboards (2005-present)
Gavin Harrison - Drums (2016-present)
Darran Charles - Guitars (2016-present)
Bývalí členové:
Dan Osborne - Drums (2013-2016)
Keith Harrison - Drums (2002-2013)
Wayne Higgins - Guitars (2002-2008)
Matt O'Leary - Keyboards (2002-2005)
Nick Lang - Keyboards, Drums, Programming
Mark Harris - Bass
Členové

Vocals, Guitars

Narodil se v Německu než se přestěhovali do Anglie. Bruce začal svůj hudební život s dlouholetým muzikantským partnerem Neilem Randallem (Vulgar Unicorn). Nahráli spolu tři alba ještě před tím, než vznikli The Pineapple Thief.

Bruce Soord zformoval v roce 1999 The Pineapple Thief a skupina od té doby pokračovala v rozvíjení svého zvuku a jsou mnohými považováni za jednu z nejzajímavějších a nejinovativnějších rockových kapel v poslední době. Bruce Soord také spolupracuje s dalšími umělci Kscope, spojuje síly s Jonasem Renskem (Katatona) v projektu Muddy Of Crowds (2013) a hrál jako člen Katatonie na evropském turné Dethroned & Uncrowned Unplugged.

Soord také spolupracoval na mnoha dalších projektech při tvorbě 5.1 mixů, podílel se tak na mixu alba TesseracT "Polaris", od Tima Bownesse "Stupid Thing That Mean The World" nebo alba Opeth "Deliverance".
Členové Jon Sykes
Bass, Guitars, Vocals

Jon Sykes je basistou kapely The Pineapple Thief a už řadu let používal své vlastní baskytary Vintage V4, a to jak při živém hraní i ve studiu.

"Při natáčení posledních dvou alb s The Pineapple Thief jsem se stále vracím k baskytaře Vintage, kde hloubka tónu a ostrost, které jsou ideální pro to, co děláme. Myslím si, že i pevnost krku hraje v tom hraje svoji roli. Stejně jako tón, i hratelnost vynikající a vypadá skvěle na jevišti, takže jsem ji využil hodně naživo, hrál jsem na ni téměř výhradně na show v Londýně, když jsme filmovali na BluRay."
Členové Steve Kitch
Keyboards

Steve Kitch je nejen hudebník, od roku 2005 člen a klávesista The Pineapple Thief, ale od roku 1998 i profesionální masteringový inženýr. Steve racuje především ve vlastním studiu Steve Kitch Mastering v Devonu ve Velké Británii a nabízí profesionální mixážní služby pro kapely, umělce a labely. Steve pracuje v hudebním průmyslu již řadu let a získal rozsáhlé zkušenosti, což znamená, že se může postarat o širokou škálu žánrů nebo klientů.
Členové
(Narozen 28. května 1963, Harrow, Middlesex, Anglie)
Drums, Percussion


Jako bubeník začal hrát profesionálně v 16 letech, prakticky po opuštění školy - a pokračuje až do dnešního dne. Ve svých 19 letech se Gavin připojil k prog rockové skupině Renaissance, se kterou koncertoval v letech 1983-1984, v roce 1986 se připojil na světové turné k Iggy Popovi.

V roce 1994 hrál na koncertech skupiny Level 42. Od roku 2002 je členem skupiny Porcupine Tree. V roce 2007 Gavin začal svoji dlouhodobou spolupráci se zpěvákem a hráčem na basu 05Ric, se kterým nahrál alba Drop (2007), Circles (2009) a The Man Who Sold Himself (2012). Od roku 2008 také hraje se skupinou King Crimson.

Svoje první sólové album Sanity & Gravity vydal Harrison v roce 1998. Gavin je znám i ze své spolupráce se skupinou O.S.I., se kterou nahrál už dvě desky "Blood" (2009) a "Fire Make Thunder" (2012).

Od roku 2016 spolupracuje také s kapelou The Pineapple Thief.
Členové
Guitars, Vocals

Darran je členem kapely Godsticks a také píše pro magazíny Guitarist a Total Guitar. Začínal hrát na kytaru někdy ve věku 11 let a bral si lekce od místního učitele jazzové kytary. Byl v té době zblázněný do "hair-rocku", takže si z těch lekcí moc neodnášel. Ačkoli v pozdějších letech to začal oceňovat, co se jej tehdy snažil naučit. Podobně jako většina kytaristů, kteří vyrůstali koncem 80. a 90. let, vycházelo jeho vzděláváni prostřednictvím kytarových časopisů a příruček. Později začal studovat hudební teorii prostřednictvím různých učebnic a začal používat poznatky získané při sestavování hudby pomocí digitálního hudebního personálu v softwaru, který si nainstaloval na počítač.
Začátkem nového tisíciletí dvakrát týdně docházel do kytarového institutu v Londýně a navštěvoval celou řadu různých tříd od jazzu až po rock. Opravdu si tam užil svůj čas, i když byl rád, že tam nebyl v době dospívání, protože si myslel, že tehdy ještě nebyl dostatečně zralý, aby si uvědomil, jakou základnu nabízejí ve všech aspektech hry na kytaru. Stejně jako mnozí z ostatních dospívajících si myslel, že se zajímal pouze o to, jak to správně "nasekat". Takže povětšinou byl samouk, přestože vzhledem k prostředkům, které jej obklopily od chvíle, kdy začal hrát.

Pak se stal spoluzakladatelem kapely Godsticks. Všechno to začalo, když inzeroval pro hudebníky, aby vytvořili kapelu, která by hrála progresivní a fussion hudbu, což bylo někdy v roce 2006. V této fázi bylo záměrem hrát instrumentální covery umělců, které cover kapely často nehrály, jako jsou Frank Zappa, Steve Vai, Racer X, Eric Johnson a Mike Stern. Dokonce i skladba Charlieho Parkera si našla cestu do jejich tehdejšího setlistu.

První osobou, která na tuto reklamu reagovala, byl Jason Marsh, který se stal prvním basovým hráčem Godsticks. Společně vyzkoušeli asi deset různých bubeníků, aby našli někoho schopného a ochotného hrát ty nesmysly, které tenkrát chtěli! Nakonec se obrátili na starém přítele Aarona Evanse, který byl jedním z nejnadanějších a "hudebních" hudebníků, s kterými kdy Darren hrál. Poté, co udělali tři koncerty na této nesmyslně komplikované hudbě, přepnuli se na skládání originální hudby a zrodilo se první EP kapely v roce 2008.


Náš bývalý baskytarista Jason Marsh pak objevil Dana Nelsona, který nahrál na Youtube video, které obsahovalo jednu skladbu z jejich EP s názvem "Only When Provoked". V té době měl zhruba 17 let a dokonce i v tomto raném věku měl skvělý pocit a techniku. Takže když Jason odešel, zavolali mu a začali jej ochuzovat o dětství i jeho nevinnost. Dan je monstrum a jeho rytmické partnerství se Stevem Robertsem je opravdu silné.
Členové Dan Osborne
Drums

Daniel je britský studiový a koncertní bubeník a producent žijící v Londýně, United Kingdom. Byl ovlivněn kapelami Beatles, Police, Prefab Sprout a Fleetwood Mac. Mezi jeho předchozí studiové práce patří živé nahrávky ve studiích Maida Vaile Studios (BBCR1), Air Studios, British Grove Studios a Olympic Studios. Hodně koncertoval po UK a Evropě včetně živých televizních přenosů pro ITV. Nahrával pro Medical (Fiction/Polydor) nebo Mercury. Nahrával i pro nezávislé labely BSM, Deck Cheese Records a Kscope.

Byl koncertním bubeníkem u Jonase Renkse ze švédské metalové kapely Katatonia v projektu "Wisdom of Crowds", který zahrnoval kromě alba i evropské turné koncem roku 2013. V roce 2013 vstoupil do nové rockové skupiny The Pineapple Thief. V roce 2014 produkoval jejich album "Magnolia", které dosáhlo pozice #33 v britském albovém žebříčku v září 2014. Vyrazil s nimi na evropské turné koncem roku 2014, které pokračovalo v Indie, Tokiu a Itálii v roce 2015. Věnuje se rovněž hře na kytaru.

Ke kapele The Pineapple Thief se připijil 8. února 2014, což byla první změna v sestavě za téměř 10 let, aby nahradil Keitha Harrisona u bicích. O změně Bruce Soord řekl: "Bylo pro všechny zúčastněné obtížné a bylo smutné, že některé věci musely skončit. Dan se ke kapele připojil v loňském létě, než jsme se přestěhovali do studia a začínali s novým albem. Všichni se těšíme, že budeme pokračovat i v roce 2014".
Členové Keith Harrison
Drums, Percussion, Vocals (2002-2013)

Zakládající a dlouholetý bubeník Keith Harrison opustil kapelu krátce po vydání svého alba "All The Wars" a přivedl kapelu do období, které Soord později označil za "hluboce smutné".

Zpět
Studiové desky:
2018 Di§olution
2016 Your Wilderness
2014 Magnolia
2012 All The Wars
2010 Someone Here Is Missing (RTR)
2008 Tightly Unwound
2007 What We Have Sown
2006 Little Man
2004 12 Stories Down (2CD)
2003 Variations On A Dream
2002 137
1999 Abducting The Unicorn
Ostatní nahrávky:
2017 Where We Stood (live)
2014 Live 2014 (live)
2013 Live At 2013 (live)
2013 Built The World (EP)
2010 Someone Here Is Live (DVD)
2010 Show A Little Love (EP)
2009 3000 Days
2009 The Dawn Raids (Part 2) (EP)
2009 The Dawn Raids (Part 1) (EP)
2005 10 Stories Down
2003 Live 2003 (live)

Bruce Soord:
2003 Bruce Soord


Sestava:
Bruce Soord - Electric, Acoustic & Baritone Guitars, Vocals, Synth
Steve Kitch - Piano, Synth, Mellotron, Hammond, Strings, Electronic Drums & Percussion
Jon Sykes - Bass
Hosté:
Gavin Harrison - Drums & Percussion
David Torn - Guitars (08)
Diskografie Di§olution
Studio Album, 31. srpna 2018, KSkope, KSCOPE613

Seznam skladeb:
01. Not Naming Any Names (2:05)
02. Try As I Might (4:26)
3. Threatening War (6:37)
04. Uncovering Your Tracks (4:29)
05. All That You've Got (3:27)
06. Far Below (4:36)
07. Pillar of Salt (1:25)
08. White Mist (11:05)
09. Shed A Light (5:20)
Total Time: (43:25)

Mixing: Soord and Harrison
Mastering: Steve Kitch
Artwork and Design: Stylorouge

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals
Jon Sykes - Bass, Backing Vocal
Steve Kitch - Keyboards
Dan Osborne - Drums
Hosté:
Gavin Harrison - Drums
John Helliwell (Supertramp)
Geoffrey Richardson (Caravan)
Darran Charles (Godsticks)
Diskografie Your Wilderness
Studio Album, 12. srpna 2016, KSkope, KSCOPE354

Seznam skladeb:
01. In Exile (5:40)
02. No Man’s Land (4:20)
03. Tear You Up (4:53)
04. That Shore (4:36)
05. Take Your Shot (4:34)
06. Fend For Yourself (3:49)
07. The Final Thing On My Mind (9:52)
08. Where We Stood (3:46)
Total Time: (41:30)


Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals
Jon Sykes - Bass, Backing Vocal
Steve Kitch - Keyboards
Dan Osborne - Drums
Hosté:
Diskografie Magnolia,
Studio Album, 15. září 2014, KSkope, KSCOPE283

Seznam skladeb:
01. Simple As That (4:04)
02. Alone At Sea (5:20)
03. Don't Tell Me (3:33)
04. Magnolia (3:47)
05. Seasons Past (4:13)
06. Coming Home (3:07)
07. The One You Left To Die (4:21)
08. Breathe (2:51)
09. From Me (2:34)
10. Sense Of Fear (4:30)
11. A Loneliness (3:18)
12. Bond (4:29)
Total Time: (46:57)
CD 2 (in 2CD Limited Edition)
01. The Fins Fan Me (3:57)
02. The One You Left To Die (Acoustic) (4:18)
03. Seasons Past (Acoustic) (4:18)
04. Don`t Tell Me (Acoustic) (2:58)
05. Magnolia (Acoustic) (3:47)
06. Steal This Life (4:06)
Total Time: (23:24)

Recorded at Snap Studios
Final mixes at Strongroom Studios in London
Produced: Daniel Osborne
Engineered and Mixed: Adam Noble
Mastered: Dick Beetham
Artwork: French artist Patrick Gonzales

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals
Jon Sykes - Bass Guitars, Backing Vocals
Steve Kitch - Keyboards
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals
Spolupráce:
The City of Prague Philharmonic Orchestra
The Guavadona Singers
Hosté:
Diskografie All The Wars
Studio Album, 4. září 2012, KSkope, KSCOPE833

Seznam skladeb:
01. Burning Pieces (4:11)
02. Warm Seas (3:57)
03. Last Man Standing (5:11)
04. All The Wars (3:46)
05. Build A World (3:57)
06. Give It Back (7:01)
07. Someone Pull Me Out (4:00)
08. One More Step Away (3:10)
09. Reaching Out (9:49)
Acoustic Version:
10. Warm Seas (4:11)
11. All the Wars (3:50)
12. Last Man Standing (4:34)
13. Every Last Moment (2:34)
14. One More Step Away (3:00)
15. Someone Pull Me Out (4:06)
16. Burning Pieces (3:14)
17. Reaching Out (4:54)
Total Time: (75:25)

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals and Programming
Jon Sykes - Electric and Acoustic Bass Guitars, Backing Vocals
Steve Kitch - Keyboards
Keith Harrison - Drums and Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Someone Here Is Missing
Studio Album, 2010, KSkope, KSCOPE811

Seznam skladeb:
01. Nothing at Best (4:08)
02. Wake Up the Dead (4:23)
03. The State We're In (3:18)
04. Preparation for Meltdown (7:27)
05. Barely Breathing (3:44)
06. Show a Little Love (3:58)
07. Someone Here Is Missing (3:52)
08. 3000 Days (6:09)
09. So We Row (8:16)
Total Time: (45:15)Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars
Wayne Higgins - Guitars
Steve Kitch - Keyboards
Jon Sykes - Bass
Keith Harrison - Drums
Hosté:
Diskografie Tightly Unwound
Studio Album, 1. dubna 2008, KSkope, KSCOPE101

Seznam skladeb:
01. My Debt To You (5:18)
02. Shoot First (4:11)
03. Sinners (4:51)
04. The Sorry State (4:10)
05. Tightly Wound (6:33)
06. My Bleeding Hand (4:19)
07. Different World (10:42)
08. And So Say All Of You (4:05)
09. Too Much To Lose (15:09)
Total Time: (59:18)

Produced: The Pineapple Thief
Recorded and mixed at The Dinning Rooms, Yeavil, between February and December 2007
Engineered: Bruce Soord
Mixed: Bruce Soord and Steve Kitch
Mastered: Audiomaster.co.uk
Artwork concept and Design: James Stratton
Photography: Marc van Beelen


Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars
Wayne Higgins - Guitars
Steve Kitch - Keyboards
Jon Sykes - Bass
Keith Harrison - Drums
Hosté:
Diskografie What We Have Sown
Studio Album, 2007, Cyclops Records, CYCL 164

Seznam skladeb:
01. All You Need To Know (4:19)
02. Well I Think Thats What You Said (5:24)
03. Take Me With You (5:07)
04. West Winds (8:52)
05. Deep Blue World (6:08)
06. What We Have Sown (27:33)
Total time: (57:23)Diskografie Little Man
Studio Album, 2006, Cyclops Records, CYCL 155

Seznam skladeb:
01. Dead In The Water (5:27)
02. God Bless The Child (4:45)
03. Wilting Violet (4:41)
04. Wait (3:26)
05. Run A Mile (6:43)
06. Little Man (3:43)
07. November (6:50)
08. Boxing Day (3:58)
09. God Bless The Children (2:01)
10. Snowdrops (5:58)
11. We Love You (8:46)
Total Time: (56:18)

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals, Programming
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals
Wayne Higgins - Guitars, Backing Vocals
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals
Steve Kitch - Keyboards

Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars, Keyboards
Wayne Higgins - Guitars, Backing Vocals
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals
Matt O'Leary - Keyboards
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals

Hosté:
Richard Hunt - Violins
Libby Bramley - Backing Vocals
Diskografie 12 Stories Down
Studio Album, 2005, Cyclops Records, CYCLUB 012

Seznam skladeb:
Disc 1: (67:05)
01. Prey For Me (6:54)
02. It's You And Me (4:54)
03. The World I Always Dreamed Of (6:31)
04. Oblivion (3:40)
05. From Where You're Standing (4:02)
06. Slip Away (8:07)
07. Watch The World (Turn Grey) (3:40)
08. Clapham (4:30)
09. Catch The Jumping Fool (6:28)
10. Start Your Descent (3:49)
11. Take Our Hands (8:34)
12. The Answers (5:51)

Disc 2: "8 Days Later" (Bonus Disc) (71:59)
01. Sunday 8th August, 19:14 (6:22)
02. Monday 9th August, 18:23 (5:25)
03. Tuesday 10th August, 20:26 (9:08)
04. Wednesday 11th August, 20:45 (8:32)
05. Thursday 12th August, 17:45 (6:59)
06. Friday 13th August, 17:15 (5:13)
07. Saturday 14th August, 12:45 (8:23)
08. Sunday 15th August, 10:54 (8:29)
09. Who Will Be There (4:35)
10. Wretched Soul (5:05)
11. I Will Light Up Your Eyes (3:41)
Total Time: (139:04)

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals, Keyboards
Adrian Soord - Mellotron, Fender Rhodes, Hammond, Piano, Synths
Nick Lang - Drums, Cymbals
Mark Harris - Electric & Acoustic Bass
Hosté:
Jon Sykes - Bass (07)
Liz Bramley - Backing Vocals (03)
Will Torrens - Guitar Noises (03)
Diskografie Variations On A Dream
Studio Album, 2003, Cyclops Records, CYCL 129D

Seznam skladeb:
01. We Subside (4:58)
02. This Will Remain Unspoken (3:27)
03. Vapour Trails (8:31)
04. Run Me Through (4:43)
05. The Bitter Pill (4:35)
06. Resident Alien (4:14)
07. Sooner or Later (3:59)
08. Part zero (7:28)
09. Keep Dreaming (4:21)
10. Remember Us (16:04)
Total time: (62:14)

01. Sunday 20th (5:46)
02. Monday 21th (6:23)
03. Tuesday 22nd (4:40)
04. Wednesday 23rd (5:28)
05. Thursday 24th (7:19)
06. Friday 25th (7:17)
07. Saturday 26th (part one) (4:10)
08. Saturday 26th (part two) (4:53)
09. Sunday 27th (part one) (5:55)
10. Sunday 27th (part two) (5:05)
Kscope nově vydal v roce 2011 remixované a remamasterované album Bruce Soorda obsahující bonus "8 Days", který byl k dispozici pouze s prvními 1000 výlisky "Variations On A Dream". Bylo koncipováno, zaznamenáno a smícháno během 8 dnů se zbytky ze studia, které zůstaly z natáčení "Variations..." a použili i okolní zvuky ze studia a okolí.

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals, Keyboards, Samples and Programming
Adrian Soord - Mellotron, Fender Rhodes, Prophet 5, Piano, Synths
Nick Lang - Drums and Percussion, Backing Vocals
Mark Harris - Bass
Hosté:
Diskografie 137
Studio Album, 2002, Cyclops Records, CYCL 106

Seznam skladeb:
01. Lay On The Tracks (4:44)
02. Perpetual Night Shift (5:27)
03. Kid Chameleon (6:56)
04. Incubate (3:28)
05. Doppler (7:33)
06. Ster (4:05)
07. Release The Tether (5:09)
08. How Did We Find Our Way? (3:54)
09. 137 (5:09)
10. Reserve (5:44)
11. Warm Me (3:36)
12. Pvs (11:29)
13. Md One (3:48)
Total Time: (71:28)


Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals
Nick Lang - Keyboards, Drums, Programming
Mark Harris - Bass
Hosté:
Diskografie Abducting The Unicorn
Studio Album, 1999, Cyclops Records, CYCL 079

Seznam skladeb:
01. Private Paradise (11:47)
02. Drain (6:35)
03. Whatever You Do - Do Nothing (6:18)
04. No One Leaves This Earth (5.56)
05. Punish Yourself (4:26)
06. Everyone Must Perish (4:36)
07. Judge The Girl (6:12)
08. Parted Forever (18:27)
Bonus:
09. Mysterious Extra Track (4:27)
Total Time: (01:08:44)
Sestava:
Bruce Soord - Guitars and Vocals
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals, Shakers, Harmonica
Steve Kitch - Keys, Shakers
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals, Shakers and Claves
Hosté:Diskografie Where We Stood
Vyšlo 8. září 2017, KScope, KSCOPE490

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Tear You Up (5:00)
02. The One You Left To Die (4:30)
03. No Man`s Land (4:31)
04. Alone At Sea (5:42)
05. That Shore (4:55)
06. Reaching Out (9:29)
07. In Exile (4:59)
08. Take Your Shot (4:38)
CD 2:
01. Show A Little Love (4:20)
02. Fend For Yourself (4:14)
03. Part Zero (6:49)
04. Simple As That (4:24)
05. The Final Thing On My Mind (10:24)
06. Snowdrops (6:54)
07. Nothing At Best (4:56)
DVD (main show options 24/96 stereo LPCM / 24/96 DTS 5.1):
01. Tear You Up (4:58)
02. The One You Left To Die (4:31)
03. No Man's Land (4:31)
04. Alone At Sea (5:42)
05. That Shore (4:55)
06. Reaching Out (9:29)
07. In Exile (4:59)
08. Take Your Shot (4:38)
09. Show A Little Love (4:20)
10. Fend For Yourself (4:14)
11. Part Zero (6:46)
12. Simple As That (4:09)
13. The Final Thing On My Mind (10:07)
14. Snowdrops (6:54)
15. Nothing At Best (4:56)
16. Where We Stood (14:54)
17. The Making of In Exile (4:13)
18. Tear You Up (4:45)
19. In Exile (5:11)
20. No Man's Land (4:23)

Where We Stood Documentary
The Making Of In Exile
Tear You Up Acoustic
In Exile Promo
No Man's Land Lyric Video
Total Time: (1:58:22)
Představení se konalo dne 11. února 2017 roku u Islington Assembly Hall v Londýně, kde hostovali Gavin Harrison na bicí a Darran Charles (Godsticks) na kytaru.

Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars
Steve Kitch - Keyboards, Percussion
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals, Percussion
Daniel Osborne - Drums
Hosté:
Diskografie Live 2014
Live, vyšlo 2014, Self-released

Seznam skladeb:
01. What Have We Sown - Part 1 (3:44)
02. Wake Up The Dead (4:27)
03. Alone At Sea (6:06)
04. The One You Left To Die (4:23)
05. Don't Tell Me (3:39)
06. Coming Home (3:14)
07. All The Wars (4:15)
08. Magnolia (3:54)
09. Seasons Past (4:15)
10. Simple As That (4:01)
11. Sense Of Fear (4:53)
12. Remember Us (6:45)
13. Bond (5:40)
14. 137 (5:15)
15. Reaching Out (10:55)
16. Part Zero (4:13)
17. Snowdrops (6:23)
18. Nothing at Best (4:49)
Total Time: (90:51)

Recorded At - Cultuurpodium Boerderij
Engineer: Simon Baxter
Mixed By (Stereo Mix], Mastered: Steve Kitch
This is the third in a series of exclusive TPT live downloads and was recorded at De Boederij in the Netherlands during the Magnolia European tour in November, 2014. With a PDF booklet containing lyrics and artwork.

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Vocals
Jon Sykes - Bass Guitars, Backing Vocals
Steve Kitch - Keyboards
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live At 2013
Live, vyšlo 17. ledna 2013, Self-Realised

Seznam skladeb:
01. All The Wars (4:09)
02. Wake Up The Dead (4:38)
03. Last Man Standing (5:30)
04. 3000 Days (6:52)
05. Burning Pieces (4:30)
06. Show A Little Love (4:07)
07. Warm Seas (4:18)
08. Snowdrops (6:26)
09. Give It Back (7:13)
10. Build A World (4:10)
11. Someone Here Is Missing (4:18)
12. Reaching Out (11:32)
13. Nothing At Best (5:06)
Total Time: (72:47))

Recorded in The Netherlands at the 013, Tilburg on the 30th November 2012
Mixed: Bruce Soord and Mark Bowyer
Mastered: audiomaster.co.uk


Sestava:
Bruce Soord - Guitars and Vocals
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals, Shakers, Harmonica
Steve Kitch - Keyboards, Shakers
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals, Shakers and Claves
Hosté:
Diskografie Built The World
EP, vyšlo 25. března 2013, KScope, KSCOPE247

Seznam skladeb:
01. Build A World
02. What Are You Saying
03. You Don't Look So Innocent
04. You Drew Blood
05. Build A World (Remix)
Total Time: (1:58:22)

Recorded at Chapel Studios and The Dining Rooms
Mastered at 360 Mastering
Engineer (Engineered By], Mixed: Mark Bowyer, Steve Kitch
Layout, Design: Scott From Kscope
Management: Alx Leeks, Andy Leff
Mastered: Dave Turner
Photography By (Cover]: Mark Mawson
Nahrávka obsahuje jednu skladbu z alba "All The Wars," tři nové studiové nahrávky a remix skladby z EP.

Sestava:
Bruce Soord - Guitars and Vocals
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals, Shakers, Harmonica
Steve Kitch - Keys, Shakers
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals, Shakers and Claves
Hosté:
Diskografie Someone Here Is Live
live DVD, 2010, Not On Label

Seznam skladeb:
01. God Bless The Child (6:40)
02. Tightly Wound (6:39)
03. Wake Up The Dead (4:51)
04. 3000 Days (7:07)
05. Shoot First (4:20)
06. Different World (9:50)
07. All You Need To Know (4:26)
08. My Debt To You (5:51)
09. Counting The Cost (4:09)
10. Part Zero (6:18)
11. Preparation For Meltdown (7:58)
12. Show A Little Love (4:05)
13. So We Row (8:29)
14. Too Much To Lose (14:36)
15. Nothing At Best (4:46)
16. Light Up Your Eyes (9:21)
17. Snowdrops (8:47) (Bonus Track)
Total Time: (1:58:22)Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars, Programming
Jon Sykes - Bass, Backing Vocals
Steve Kitch - Keyboards
Keith Harrison - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Show A Little Love
EP, vyšlo 25. října 2010, KSkope, KSCOPE117

Seznam skladeb:
01. Show A Little Love (single edit) (3:38)
02. To Live And Die To The Familiar Sound Of... (16:18)
    * I Can Only See The Lights
    * A Million Miles Off Course
    * Counting The Cost
    * To Live And Die To...
03. Wake Up The Dead (acoustic) (4.03)
04. Someone Here Is Missing (acoustic) (3.57)
05. Dead In The Water (Worldengine remix) (5.04)
Total Time: (33:00)Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars, Programming
Steve Kitch - Keyboards
Keith Harrison - Drums, Background Vocals
Hosté:
Diskografie 3000 Days
Kompilace, 2009, KSkope, KSCOPE117

Seznam skladeb:
CD 1
01. God Bless the Child (4:46)
02. Shoot First (4:14)
03. Part Zero (7:28)
04. 137 (5:01)
05. We Love You (8:34)
06. Clapham (4:28)
07. Dead in the Water (5:33)
08. Kid Chameleon (7:01)
09. Tightly Unwound (Accoustic) (5:33)
10. Remember Us (16:06)
CD 2
01. The World I Always Dreamed Of (7:11)
02. Wretched Soul (4:59)
03. All You Need to Know (4:13)
04. Vapour Trails (8:56)
05. How Did We Find Or 0Way (3:56)
06. I Will Light Up Your Eyes (7:23)
07. Subside (4:59)
08. Private Paradise (11:45)
09. Snowdrops (5:55)
10. Too Much To Lose (14:47)
Total Time: (75:25)


Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars
Wayne Higgins - Guitars
Steve Kitch - Keyboards
Jon Sykes - Bass
Keith Harrison - Drums
Hosté:
Diskografie The Dawn Raids - Part 2
EP, 2009, KSkope, KSCOPE120

Seznam skladeb:
01. Tightly Wound (Acoustic Version] (5:33)
02. Freefall (5:42)
03. Bitter Day (4:53)
04. Second Chance (5:11)
Total Time: (21:19)

Recorded and engineered at "The Dining Rooms", Yeovil, between February 2007 and February 2009
Producer - The Pineapple Thief
Words, Music: Bruce Soord
"The Dawn Raids" byl ve skutečnosti pracovním názvem alba "Tightly Unwound".

Sestava:
Bruce Soord - Vocals, Guitars
Wayne Higgins - Guitars
Steve Kitch - Keyboards
Jon Sykes - Bass
Keith Harrison - Drums
Hosté:
Diskografie The Dawn Raids - Part 1
EP, 2009, KSkope, KSCOPE119

Seznam skladeb:
01. Tightly Wound (Dawn Edit] (5:32)
02. The West Coast (2:37)
03. February 13th (6:10)
04. Too Far Gone (3:53)
Total Time: (18:12)

Recorded and engineered at "The Dining Rooms", Yeovil, between February 2007 and February 2009
Words By, Music By - Bruce Soord
Producer - The Pineapple Thief
"The Dawn Raids" byl ve skutečnosti pracovním názvem alba "Tightly Unwound".

Sestava:
Bruce Soord - Guitars, Keyboards, Vocals
Matt O Leary - Keyboards, Cow Bell
Wayne Higgins - Guitars, Backing Vocals
Keith Harrison - Drums, Cymbals, Backing Vocals
Jon Sykes - Bass Guistar, Backing Vocals
The Richard Hunt Violin Ensemble - Violins
Libby Bramley - backing vocals
Hosté:
Diskografie 10 Stories Down
Kompilace, 2005, Cyclops Records, CYCL 144D

Seznam skladeb:
01. Prey For Me (6:39)
02. Clapham (4:28)
03. Wretched Soul (4:59)
04. The World I Always Dreamed Of (7:10)
05. Start Your Descent (3:54)
06. My Own Oblivion (3:39)
07. It's Just You And Me (4:56)
08. The Answers (5:22)
09. From Where You're Standing (4:03)
Light Up Your Eyes
10. Light Up Your Eyes - I (7:25)
11. Light Up Your Eyes - Who (8:08)
Total Time: (58:43)

8 Days Later
01. Sunday. Crash. (6:24)
02. Monday. Sleep. (5:25)
03. Tuesday. Haboob. (9:08)
04. Wednesday. The Snail Song. (8:33)
05. Thursday. Fifty Four. (7:00)
06. Friday. 5 Minutes. (5:13)
07. Saturday. Reverse. (8:24)
08. Sunday. King Street. (8:30)


Sestava:
Bruce Soord - Guitars and Vocals
Wayne Higgins - Guitars and Backing Vocals
Jon Sykes - Bass and Backing Vocals
Matt O'Leary - Keyboards
Keith Harrison - Drums and Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Live 2003
Live, 2003, Self-released

Seznam skladeb:
Live:
01. Part Zero (7:58)
02. Preserve (5:00)
03. Keep Dreaming (4:04)
04. Kid Chameleon (6:20)
05. MD One (4:23)
06. Sooner Or Later (4:09)
07. Vapour Trails (8:56)
08. Unspoken (3:38)
09. 137 (5:17)
10. Subside (6:31)
Bonus Studio Tracks:
11. Bliss (3:51)
12. What A Way To Lose (2:47)
13. Crash (3:58)
14. Your World (3:23)
Total Time: (70:22)

Cameraman: Emma Higgins, Helen Rees, Kellie, Liz Bramley, Mark Horsey
Live tracks recorded at Whitchurch (UK), Royan (France) and Rotherham (UK) during the summer of 2003.

Sestava:
Bruce Soord - Guitars and Vocals
Hosté:
Darren Charles (Godsticks) - Additional Guitar
Diskografie Bruce Soord
Vyšlo , KScope, KSCOPE341

Seznam skladeb:
01. Black Smoke (3:27)
02. Buried Here (4:20)
03. The Odds (3:34)
04. A Thousand Daggers (4:46)
05. Willow Tree (5:14)
06. Born In Dilusion (4:10)
07. Field Day Part 1 (3:15)
08. Field Day Part 2 (1:44)
09. Familiar Patterns (4:14)
10. Leaves Leave Me (5:17)
Total Time: (00:00)

Recorded during the Summer of 2015 at Bruce's home studio, Soord Studio
All tracks were written and performed by Soord.

Zpět


Zpět
Oficiální stránka:
http://www.pineapplethief.com/

Další zdroje:
http://www.brucesoord.com
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 17.6.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©