Symphony X

      Zpět

Symphony X je americká progressive metalová kapela z Middleton, New Jersey, kterou založil v roce 1994 kytarista Michael Romeo. Hned ve stejném roce vydala své první stejnojmenné album. Jejich alba "The Divine Wings of Tragedy" a "V: The New Mythology Suite" získaly kapele značnou pozornost v rámci progressive metalové komunity. Komerčního úspěchu dosáhli také v roce 2007 s albem "Paradise Lost". Album skupiny z roku 2011 "Iconoclast" vystoupalo nejvýše během prvního týdne prodejů v historii kapely. Michael Romeo o původu jejich jména řekl: "To bylo tak, víte, hudba kterou jsme přinesli měla klávesové a kytarové party a některé klasické prvky, a také dramatické věci, takže slovo "Symphony" se hodilo, víte? Tak někdo navrhl "Symphony X" a nám se to zalíbilo, 'jo, je to cool', bylo to vše tak nějak, a 'X' znamená i neznámo a všechny ostatní věci, které děláme."

Původně nahrávku z roku 1992 Michael Romeo (ex-Phantom's Opera, ex-Gemini) posílal jako demo kazetu různým kytarovým vydavatelstvím, až demo upoutalo pozornost japonského labelu s názvem Zero Corporation. Label projevil zájem o další materiál. Romeo se následně spojil s klávesistou Michaelem Pinnellou a na začátku roku v dubnu 1994 nově nahráli album pro vydání na CD pod názvem "The Dark Chapter" u Zero v roce 1994. Album upoutalo celkem zaslouženou pozornost zejména v Japonsku. Po tomto malém úspěchu se oba hudebníci rozhodli pokračovat jako kapela. Společně pak angažovali basistu Thomase Millera, bubeníka Jasona Rullo a zpěváka Roda Tylera a vznikla tak nová kapela. Michael Romeo vzpomíná: "S původním baskytaristou jsme se potkávali v kapelách na střední škole, byli jsme pořád spolu a společně jamovali, když jsem dělal svoji sólovou desku právě u sebe doma. Měl jsem trochu studiové vybavení, jednoduché osmi-stopé zařízení. Dělal jsem své vlastní věci a byly to opravdu kytarové věci. Věnoval jsem tomu nějaký čas, pohrávala jsem si s některými písněmi a dal je na demo nahrávku, jen některé instrumentální věci, které jsem poslal do kytarových magazínů. Demo cestovalo kolem a byli jsme kontaktováni japonskou nahrávací společností. Ptali se nás, a to jako máte kapelu, která takhle hraje? Tak nějak to všechno začalo."

"Tak jsem začal hledat hudebníky, samozřejmě měl jsem basáka Toma Millera, kterého jsem znal po celá léta a my jsme začali hledat další lidi. Objevili jsme klávesistu Pinellu, učil v hudebním obchodě. Zpočátku jsme měli i jiného zpěváka Roda Tylera na první nahrávce, tenkrát zpíval ve Phantom's Opera, a ten zase znal bubeníka, tím byl Jason, tak jsme se docela rychle dali dohromady." Název Symphony X se poprvé objevil na demu nazvaném "Danse Macabre".

Jejich první bezejmenné album "Symphony X" bylo nahráno ve stejném roce a vyšlo s celkem pozitivním přijetím v Japonsku u dnes již neexistující nahrávací společnosti Zero Corporation. Zpěvák Rod Tyler ale v té době odešel od kapely a nahradil jej stávající zpěvák Russell Allen. Rod tenkrát řekl: "Kluci, budu se muset odejít, ale znám dalšího zpěváka, Russ, a ten bude OK." Michael Romeo vzpomíná: "Přemýšleli jsme o tom chlapíkovi Russellovi. A basista Tom jej skutečně někde potkal. A tak řekl: "Zavolejme Russovi a uvidíme, co udělá." Myslím, že Russ byl v jiné kapele v té době. Tak jsme se nakonec sešli a on byl rád, "Jo, mohu to zkusit...", říkal, "ale nejsem obeznámen s tímto druhem hudby." Takže nakonec zůstal a v průběhu let je úplně u všeho, co chystáme. Stal se součásti toho, co připravujemee." Druhé studiové album kapely "The Damnation Game" následovalo zanedlouho o šest měsíců později v listopadu 1995 již s novým zpěvákem. Nahrávalo se v Trax East Studios, South River a produkovali je Eric Rachel a Steve Evetts.


     
Další album "The Divine Wings of Tragedy" z března 1997 bylo albem, které jako první přineslo kapele Symphony X uznání v metalových kruzích. Nahrávání alba trvalo poměrně dlouho, když se záznamem začínali v roce 1996 a skončili v roce 1997. Pozitivní odezva od specializovaného tisku jim umožnila představit se i v Evropě a v Japonsku zájem o ně neustále rostl.

Koncem roku 1997 a počátkem toho příštího Jason Rullo, jejich bubeník, musel dočasně opustit kapelu, aby si vyřešil své osobní problémy. Dočasně jej nahradil bubeník Thomas Walling (DYERS EVE, MAJESTE). I s tímto náhradním bubeníkem skupina nahrala album "Twilight In Olympus", které vyšlo počátkem roku 1998. V tomto roce se také objevila první živá vystoupení kapely, kterými si kapela získala mnoho fanoušků z celého světa. Jejich první oficiální výstoupení se konalo v roce 1998 v Japonsku. Brzy po něm následovalo světové turné. Bohužel nováček sestavy bubeník Thomas Walling a zakládající basista Thomas Miller se rozhodli, že už se tohoto turné nezúčastní pro jejich neochotu cestovat na únavná turné a Thomas navíc i kvůli svým zdravotním problémům. Mezitím se ovšem vrátil bubeník Jason Rullo a basy se na turné ujal Andy DeLuca. Poté, co turné skončilo, skupina našla v roce 1998 trvalou náhradu v basistovi Mike LePondovi. Kompilační album "Prelude To The Millennium" vyšlo na konci roku 1998. Jako bonus přineslo druhou verzi písně "Masquerade" z prvního alba, kterou jako zpěvák odezpíval Russell Allen.

Jason Rullo se vrátil k bicím i ve studiu při nahrávání pátého alba kapely "V: The New Mythology Suite", které vyšlo v roce 2000. Jedná se o první nahrávku kapely u progressivního labelu InsideOut Music. Album bylo jejich prvním koncepčním albem a zabývalo se mýty o Atlantidě. Album představuje klasické skladby kapely jako "Communion And The Oracle", "Egypt" a mini-suitu "Rediscovery". Skupina pak krátce po jeho vydání vyjela na evropské a jihoamerické turné, během kterého nahráli své živé dvojalbum v legendárním pařížském sále Elysee Montmartre. Okázalé dvojité koncertní album "Live In Europe" vyšlo v říjnu 2001 a dokumentovalo obrovské technické možnosti pěti členů kapely. Stejná nahrávka vyšla i v Japonsku prostřednictvím štítku Toshiba EMI pod pozměněným názvem "On The Edge Of Forever".

Michael Romeo si také našel čas ke znovuvydání svého prvního sólového alba. V průběhu roku 2001 se bubeník Jason Rullo podílel na projektu kytaristy Nicka van Dyk z REDEMPTION. Michael Romeo byl také studiovým hostem na debutovém sólovém albu "Waiting For The Dawn" frontmana Tima Kotipelto ze Stratovarius.

V roce 2002 kapela vydala album "The Odyssey", ze kterého výrazně vyčnívá 24 minutová suita představující hudební interpretaci Homerova eposu Odyssea. Ačkoli skupina byla ohlášena v roce 2002 na "Your Head" festival v Německu, Symphony X nevyjeli, když se zjistilo, že frontman Russell Allen, že trpí střevním krvácením, které vyžadovalo pohotovostní lékařské ošetření. Následné rozsáhlé severoamerické turné v listopadu a prosinci zastihlo kapelu vystupující jako podpora kapely Blind Guardian.

Zcela nový hudební počin představil Michael Lepond v srpnu 2003, když se spojil se zpěvákem Jamesem Riverou (HELSTAR, DESTINY'S END, FLOTSAM & JETSAM a SEVEN WITCHES) a kytaristou Ericem Halpernem (DESTINY'S END) v kapele DISTANT THUNDER. Toto trio brzy uzavřelo smlouvu s německým labelem Massacre Records.

Na podporu alba "The Odyssey" se Symphony X vydali v průběhu listopadu 2003 na turné společně s kanadským kytaristou Devinem Townsendem. Allen také upoutal pozornost mimo priority kapely, když se objevil jako postava "Dream League Commander" v roce 2004 ve vystoupení "In Search Of The Little Prince" projektu GENIUS. Michael Pinella si našel čas pro své sólové album s názvem "Enter By The Twelfth Gate". Michael Romeo hostoval na albu "The Burning" finské power metalové kapely Thunderstone, kde se objevil ve skladbě "Drawn To The Flame". Naživo se kapela objevila v dubnu 2004, když uváděla několik koncertů Queensryche. Později téhož roku Russell Allen nahrál album se zpěvákem Masterplan Jornem Lande a kytaristou Magnusem Karlssonem z LAST TRIBE. Mike Lepond se stal dočasným basistou PAINMUSEUM při přdváděcím koncertu jejich alba 20. listopadu v Cup Complex v Linden, New Jersey.

Russell Allen vydal své sólové debutové album v dubnu 2005 pod názvem "Atomic Soul", které představuje výlet do hard rocku 70. let, na kterém se představil také Michael Romeo na kytaru a basu. Kytarista Romeo také hostoval ve skladbě "Icarus Witch" nahrávky Alice Cooper "Roses On White Lace", která byla zařazena labelem Magick Records na vydání "Welcome To The Nightmare: An All-Star Salute To Alice Cooper". Romeo také pomáhal nahrát sólové album "Shadowman" zpěvákovi KANSAS Steve Walshovi, kde se ujal instrumentace ve skladbách "After", "Shadowman" a "Hell Is Full Of Heroes".

V roce 2005 byli Symphony X pozváni na letní festivaly Gigantour, spolu s hlavníni hvězdami Megadeth, Dream Theater, Nevermore a Anthrax. Dvě písně Symphony X z turné, "Inferno" a "Of Sins and Shadows", jsou uvedeny i na Gigantour DVD a CD-setu, které vyšly v září 2006. V červenci 2005 skupina vydala kompilaci "Rarities And Demos" pro členy svého fan klubu. Objevily se na ní i dvě nevydané skladby s Rodem Tylerem u mikrofonu "A Winter's Dream Part II" a "Disillusioned", třinácti kytarová interpretace "Star Wars Suite" od Michaela Romea. Později téhož roku Michael Romeo přispěl jako host svým kytarovým sólem na album kapely Eidolon "The Parallel Otherworld".

Symphony X oznámili své vystoupení v červnu 2006 na evropském festivalu Lorca Rock ve Španělsku a na švédském Sweden Rock festivalu. Obě vystoupení ale museli opět odvolat, když baskytaristovi Michaelu LePondovi byla diagnostikována Crohnovou choroba vyžadující chirurgický zákrok. V srpnu 2006 pak Russell Allen začal nahrávat druhé album projektu Russell Allen/Jorn Lande nazvané "The Revenge". Všechny tyto předcházející okolnosti měly vliv na dlouhou pauzu před novým albem kapely.

Nové album kapely, na které se tak dlouho čekalo, "Paradise Lost" je koncepční a bylo volně inspirováno epickou básni stejného jména od Johna Miltona. Texty jsou založeny na myšlenkách a emocích vylíčených v této básni - zrada, pomsta, chtíč apod. Kapela potvrdila, že tato nahrávka se zabývá temnějšími hudebními tématy a je mnohem agresivnější - drží se pocitů z těchto myšlenek. Brutální a dočasně divošské, ale především melodické a vášnivé nade vše ostatní. Nahrávalo se v Romeově studiu během celého roku 2006, vydání se několikrát opozdilo až nakonec vyšlo celosvětově 26. června 2007. "Paradise Lost" je mnohem progresivnější album, než je u Symphony X zvykem. Jenže to právě dělá tuto desku tak výjimečnou. Vydání alba obsahovalo i speciální DVD se živými záznamy z Paříže, Tokya, Milána, Madridu a Hollywoodu. Na vydání navazovalo 14 měsíční světové turné, včetně turné po celé Evropě s kapelou Dream Theater na podzim roku 2007. Skupina také odhalila své plány na vystoupení v Japonsku a dalších asijských zemích, stejně jako se objevují poprvé v Rusku, Indii a na Blízkém východě.

Deska "Paradise Lost" debutovala na pozici #123 v žebříčku Billboard 200 ve Spojených státech, prodalo se jej 6300 kopií v prvním týdnu zahájení prodeje. Záznam také debutoval na pozici #1 v žebříčku Top Heatseekers. Symphony X vydali také svůj první hudební videoklip k písni "Serpent's Kiss", který se objevil dne 28. července 2007. Po něm následovalo další video ke skladbě "Set The World On Fire", které vyšlo 11. ledna 2008. Severoamerické turné v červenci až srpnu 2007 doprovázely kapely SANCTITY a ECHOES OF ETERNITY. Kapela koncertovala po Jižní Americe od října do listopadu 2008 a Asii navštívila v únoru 2009.

Dne 1. března 2010 na oficiálních stránkách kapely Symphony X oznámili, že skupina nahrála většinu skladeb jejich dalšího alba a Romeo s Allenem již jen dokončují texty. Romeo se připravuje na konečný mix alba. Název alba a lyrický koncept byl odhalen ale až 29. ledna 2011 v rozhovoru pro Metal Messiah Radio v pořadu "Heavy Metal Thunder" s Russellem Allenem: ..je o světě, kde stroje ovládají všechno a všechny tyto technologie připravují do do značné míry zánik naší společnosti, tématicky navazuje na "Paradise Lost" bude se nazývat "Iconoclast"." Dne 25. března 2011 bylo oznámeno na webových stránkách Nuclear Blast a Blabbermouth.net, že nové album "Iconoclast" vyjde v Evropě 17. června a v Severní Americe 21. června 2011 jako standardní vydání, stejně jako 2CD Digipack. "Iconoclast" debutovalo na pozici #76 v žebříčku Billboard 200 ve Spojených státech a prodalo se jej více než 7300 kopií během prvního týdne. Nahrávka také debutovala na pozici na pozici #7 v Top Hard Rock Chart, číslo #19 v žebříčku Top Rock a s číslem #13 na Top Independent Chart. Album získalo nevyšší pozici v žebříčcích v prvním týdnu prodeje v historii kapely.

Dne 25. února 2011 Symphony X hráli první koncert svého turné roku 2011 ve Stuttgartu v Německu, kde hráli dvě písně z Iconoclast "End Of Innocence" a "Dehumanized". O několik dní později v Antverpách, Belgie, odehráli ještě další novou píseň "Heretic". Během jejich show v Londýně v Anglii kapela debutovala s další skladbou "Prometheus".

Dne 27. února 2013 ale kapela oznámila, že během předchozího týdne byl bubeník Jason Rullo přijat do nemocnice pro srdeční selhání. Jason strávil týden v nemocnici a byl propuštěn po několika dnech. Pak začal jeho rehabilitační program, kdy bubeník podléhal minimálně 3-6 měsíců péči lékařů. U bicích jej zastoupil John Macaluso na jejich turné po Jižní Americe a na evropských zastávkách, dokud se Jason Rullo plně nezotavil.

Kapela pak pracovala na vydání druhého CD fan klubu. Michael Romeo prohlásil, že to bude sbírka demo melodií a dalších vzácných materiálů a může také obsahovat i něco z právě nahraného materiálu pro další desku, po vzoru jejich minulé desky fanklubu CD "Rarities And Demos", když se jeho první edice vyprodala.

Celkem hodně se toho událo u členů kapely Symphony X od posledního alba "Iconoclast". Zpěvák Russell Allen nahrával a koncertoval na několika nahrávkách ADRENALINE MOB, koncertoval s TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA a nahrál album "The Great Divide" jako duo Allen-Lande. Basista Mike Lepond cestoval s HELSTAR a vydal svoji vynikající sólové album pod názvem "Silent Assassins". Klávesista Michael Pinnella vydal sólové album a kytarista Michael Romeo hostoval na některých albech.

Nahrávání bicích skladeb pro nové album kapela začala 9. září 2014 a plánovala vydat kompletní nahrávku do jara roku 2015. Michael Lepond uvedl, že měli deset písní již napsaných a album bude obsahovat buď devět nebo všech deset skladeb. Dále uvedl, že všechny texty a instrumentální skladby byly složeny a připraveny k míchání, a že album bude lehčí než "Iconoclast": "Pokud bych měl srovnávat, řekl bych, že je to kombinace "The Odyssey" a "Paradise Lost" - něco z obou tam je. Má spoustu klasických prvků Symphony X, což si myslím, že mnoha našim fanouškům chybělo po několik let. Takže si myslím, že naši fanoušci budou opravdu rád za tuto nahrávku. Opravdu jsme se jen soustředili na solidní skládání."


Ke dni 11. prosince 2014 byly nahrány bicí, zpěv, rytmická kytara, i basa byla kompletní. V nadcházejících týdnech se již zaměřili na klávesy, kytarová sóla, vokály a některé různé drobnosti. Dne 10. dubna 2015 kapela oznámila, míchání a mastering nového alba. Dne 18. května 2015 skupina oznámila název alba "Underworld" a datum vydání bylo stanoveno na 24. července 2015. První singl z alba "Nevermore" měl premiéru již 22. května 2015. Kapela vydala i druhý singl "Without You" dne 19.června 2015.


Inspirací alba se stalo dílo jednoho z nejvýznamnějších italských básníků všech dob, Dante Alighieriho, přesněji jeho "Božská komedie", z níž se nejvíce věnuje části "Inferno". Podle kytaristy Michaela Romea je novinka kolekcí, z níž lze poslechnout zvlášť každou ze skladeb, ale zároveň prý kapela chtěla ukázat, že albový formát není mrtvý. "V branži se mluvilo o tom, jak už se žádná alba vydávat nebudou a podobně. Chtěl jsem se ale za albový formát postavit a udělat z "Underworld" nahrávku, kterou stojí za to poslouchat od začátku až do konce," říká Romeo, "...nechci kázat, ale tohle jsme chtěli dát jasně najevo. Záleželo nám na tom, jak se album vyvíjí. Někde zrychlí, pak zase zpomalí a dohromady ty skladby krásně plynou, fungují vedle sebe a dávají smysl."

Progresivní metalisté z New Jersey SYMPHONY X v lednu 2018 uvedli, že předběžně plánují, že během příštího měsíce začnou pracovat na materiálu následovníka alba"Underworld" z roku 2015. Samphony X dokončili rozsáhlé turné na podporu "Underworld" v roce 2016, včetně americké větve s doprovodem Overkill a děma přehlídkami v Austrálii. Mike LePond rok 2017 krátce popsal: "V roce 2017 Symphony X měli klid. Michael Romeo pracoval na svém sólovém albu, Russell [Allen, vokály] pokračoval se svou vedlejší kapelou Adrenaline Mob a nyni si myslím, že pravděpodobně dokončil své turné s Ttans-Siberian Orchestra. Někdy během příštího měsíce se setkáme a začneme znovu skládat písně. A doufejme, že budeme mít k dispozici něco nového buď do konce letošního roku nebo začátkem příštího roku."

Dne 11. října 2021 SYMPHONY X oznámili své "25th Anniversary US Tour", které absolvují společně s Haken a Trope v květnu 2022. Turné začíná v úterý 10. května 2022, NYC, NY, v Irving Plaza a její zakončení je plánováno na neděli 12. řervna 2022 v Montclair, NJ, v The Wellmont Theater. Po skončení turné si zahrají i na festivalu Hellfest (2. část) v sobotu 25. června 2022. Latinsko americká část výročního turné proběhme v červenci a srpnu 2022.

      Zpět

Členové:
Michael Romeo - Guitar, Backing Vocals (1994-present)
Michael Pinnella - Keyboards, Backing Vocals (1994-present)
Michael Lepond - Bass Guitar, Backing Vocals (1998-present)
Jason Rullo - Drums (1994-1997, 2000-present)
Russell Allen - Lead Vocals (1995-present)

Bývalí členové:
Thomas Miller - Bass Guitar (1994-1998)
Rod Tyler - Vocals (1994)
Thomas Walling - Drums (1998-2000)
Andy DeLuca - Bass (Mullmuzzler) (pouze jedno turné)

Členové
(celým jménem Michael James Romeo)
(Narozen 6. března 1968, New York, USA)
Guitar, Backing Vocals (1994-present)


Je americký kytarista a zakládající člen progressivní metalové kapely Symphony X. Je jedním ze dvou členů, který nahrál všechny alba Symphony X. Tím druhým je Michael Pinnella. Romeo byl vyhodnocen jako #91 kytarista v žebříčku 100 Greatest Heavy Metal Guitarists of All Time podle magazínu Guitar World.

Romeo vzpomíná, že v začátcích hrál na klavír, když klavírní hudební lekce absolvoval ve svých 10 letech. "Měli jsme piano v domě a já jsem bral lekce. Bylo to v pohodě, ale já jsem opravdu neměl chuť vysedávat u něj". Také se učil hrát na klarinet. Nicméně to trvalo dokud neuslyšel první album kapely Kiss, po kterém začal vážně uvažovat o přechodu ke kytaře. Pak na ni začal hrát, když si pořídil levnou akustickou kytaru v garážovém výprodeji. Začínal ve 13, 14 letech a poslouchal Led Zeppelin, Kiss a AC/DC a podobné kapely, všechny byly kytarové, takže si je oblíbil. Řekl si: "Jo, chci hrát na kytaru. Byl jsem velký metalový nadšenec objevující - Priest, Sabbath, Maiden a všechny dobré věci."

Hudebně jej ovlivnili Kiss, Led Zeppelin, Rush, AC/DC, Black Sabbath, Iron Maiden, Deep Purple a Emerson, Lake & Palmer, ale vážně se začal kytarou zabývat po poslechu alb "Blizzard of Ozz" a "Diary of a Madman" od Ozzyho Osbourne.

Silně byl ovlivněn neoklasicistním technikou a stylem Randy Rhoadse, Ritchie Blackmora, Yngwie Malmsteena a Uli Jon Rotha a kytarovými virtuózy jako Shawn Lane; spolu s dobře známými skladateli jako Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven a Igor Stravinský.

Romeův vlastní vliv se přenesl i na mladší hráče včetně Hermana Li z DragonForce, který uvádí Romea mezi své Top 10 oblíbené kytaristy v roce 2011. Michael miluje Star Wars, jak je uvedeno u jeho předvedení Star Wars Suite na albu vydaném fanouškovským klubem kapely "Rarities and Demos". Také říká, že jeho oblíbená postava je Darth Vader.

V roce 1994 vydal sólové album s názvem "The Dark Chapter", které se stalo podnětem ke vzniku kapely. V roce 1995 u Long Island Records v Německu vydal debutové album "Phantom Opera" stejnojmenného projektu, na kterém se představil Michael na sólovou kytaru. Album bylo znovu vydáno s bonusovými skladbami u Song Haus Music ve Spojených státech v roce 1999.

Jako hostující hudebník hral v projektu Ayreon, Romeo nahrál kytarová sóla k písni "Dawn of a Million Souls", kterou nazpíval Russell Allen, v roce 2000 na albu Ayreon "Universal Migrator Part 2: Let Migrator", v písni "E = mc2" na albu Ayreon "01011001" z roku 2008. Romeo také nahrál kytarové věci pro Vitalije Kuprije v písni "Piano Overture" na jeho albu "Forward and Beyond". Romeo také hrál jako host sólo na albu kapely Eidolon "The Parallel Otherworld" v písni "Arcturus #9". Romeo také dělal nějaká aranžmá na 3 písních pro Steve Walsha a jeho sólové album "Shadowman". V roce 2012, Romeo nahrál sóla a kytarové party pro nově vydané debutové album progresivního rockového projektu Flaud Logic. Také hostoval na novém albu Pata Gesualdo "Island".
Členové
(Narozen 29. srpna 1969, Point Pleasant Beach, New Jersey, U.S.)
Keyboards, Backing Vocals (1994-present)

Michael Pinnella je klávesista kapely Symphony X.

Michael se narodil v New Jersey v roce 1969. Od svých 4 let začal studovat hru na klavír a vyvinul si zvláštní lásku k Mozartově hudbě, dokud v 10 letech neuslyšel Malmsteena, který na něj zapůsobil tak, že začal studovat hudební teorii a skladbu na střední škole.

Začal pracovat jako učitel hudby v obchodě a majitel, který byl přítelem Michaela Romea jim umožnil první kontakt. Zbytek je už dobře známá historie, která vede k zapojení do jeho hudebního dobrodružství se SYMPHONY X. Michael je jedním ze dvou členů Symphony X, který se objevil na všech osmi albech kapely (druhý je Michael Romeo).

V roce 2004 souběžně s jeho kariérou se Symphony X Michael Pinnella vydal u labelu InsideOut Music své první sólové album "Enter by the Twelfth Gate", na kterém je možno nalézt klasické vlivy a jasné symfonické prvky, které jsou ale smíchány se spoustou dalších vlivů od heavy metalu přes elektroniku až k hard rocku.

Dne 16. prosince 2014 pak vydal své druhé album "Ascension", tentokrát u Knife Fight Media/Michael Pinnella.
Členové
(celým jménem Michael Anthony LePond III)
(Narozen 17. února 1966, Newark, New Jersey)
Bass Guitar, Backing Vocals


Mike LePond je americký hudebník, který je nejznámější jako baskytarista progresivní metalové skupiny Symphony X. Je také basovým kytaristou newyorského metalu kapely Dead on Arrival. Skupina vydala album Alive and Kickin pro nezávislou značku Polo v roce 1996. Mike je znám z působení nebo spolupráce s kapelami Affector, Ashenveil, Brute Force, Dead On Arrival, Deadrisen, Distant Thunder, Eternity's End, Heathens Rage, Holy Force, Lalu, Mike Lepond's Silent Assassins, Operatika, Ross The Boss, Seven Witches, Sleepy Hollow, Tomorrow's Eve a Waken Eyes.

LePond se narodil v Newarku, New Jersey. Když mu bylo 13 let, navštívil koncert skupiny Kiss a jejich vystoupení jej inspirovalo, zejména baskytarista kapely Gene Simmonse, aby začal hrát hudbu. Od té chvíle se chtěl stát baskytaristou v hard rockové kapele. Pořídil si základní vybavení, jmenovitě baskytaru Univox a 150-wattový zesilovač, a celý rok chodil učit na lekce a pak se začal učit hrát společně s jeho oblíbenými skupinami. Začal poslouchat další baskytaristy jako Geddy Lee z Rush, který také ovlivnil jeho styl. Jeho dalšími oblíbenými hráči na baskytaru byli Joey DeMaio (Manowar), Steve Harris (Iron Maiden), Geezer Butler (Black Sabbath). V 16 letech začal hrát v lokálních kapelách a rozvíjet svůj styl hraní.

VV roce 1991 se stal členem nové sestavy kapely Dead on Arrival (=D.O.A.) spolu s se zpěvákem a klávesistou Tommym Dee, kytaristou Adamem Fryem, se kterými v roce 1995 vydal album "Alive and Kickin". V roce 1999 se prostřednictvím svého přítele Steve Ivetsa v Trax-East setkal s Michaelem Romeo. Hledali tehdy basistu, aby nahradili Thomase Millera, který nedávno kapelu opustil, a uspořádali konkurs. Na jejich prvním setkání hráli "Of Sins And Shadows", "The Accolade" a "The Eyes of Medusa". Brzy poté byl přijat jako oficiální člen kapely a začali nahrávat nové CD "V". Symphony X se tak stala skupinou, kde mohl uplatnit své dovednosti hrát s prvotřídními hudebníky a věnovat se 100% každé minutě strávené ve skupině.

V roce 2006 se u LePonda rozvinula Crohnova choroba, což donutilo Symphony X zrušit všechna jejich evropská turné. Mike podstoupil operaci ke kontrole účinků nemoci a 31. května 2006 oznámil své uzdravení na webových stránkách Symphony X.

V roce 2006 se u LePonda rozvinula Crohnova choroba, což donutilo Symphony X zrušit všechna jejich evropská turné. Mike podstoupil operaci ke kontrole účinků nemoci a 31. května 2006 oznámil své uzdravení na webových stránkách Symphony X.

V roce 2012 Lepond vytvořil progresivní metalovou superskupinu s názvem Affector s bubeníkem Collinem Leijenaarem, zpěvákem Tedem Leonardem a kytaristou Danielem Friesem. První album kapely "Harmagedon" vyšlo 21. května 2012. Na albu jsou hostující klávesisté Jordan Rudess, Derek Sherinian, Neal Morse a Alex Argento.

Dne 21. srpna 2014 bylo oznámeno, že LePond vydá své první sólové album "Silent Assassins". Album vyšlo 26. září 2014 a zahrnovalo hosty, jako je kytarista Mike Chlasciak (Halford, Testament), jeho spoluhráč ze Symphony X Michael Romeo a zpěvák Alan Tecchio (Hades, Watchtower). Sám LePond na albu hraje na basovou a rytmickou kytaru.

V roce 2020 byl zapojen do projektu Ross The Boss, zakládajícího člena kapely Manowar Rosse "The Boss" Friedmana (ex-Manowar 1980–1988, ex- The Dictator). Dne 6. března 2020 jim vyšlo čtvrté album "Born of Fire".
Členové
(Narozen 17. července 1972, Hackensack, NJ)
Drums (1994-1997, 2000-present)


Je americký bubeník a je jedním ze zakládajících členů progresivní metalové kapely Symphony X.

V mládí si vzal pár lekcí pro klavír a kytaru, ale nic z toho jej doopravdy nechytlo. Pak se jeho matka dočetla, že bicí jsou dobrou formou terapie. Bylo mu 11 let, když se jej zeptala, jestli mu může podarovat nějaké paličky a sedačku a ta představa se mu zalíbila. Jeho bratranec mu pak řekl, že má odloženou bicí sestavu a jen se na ní hromadí prach a tak mu ji nabídl.

Vyrostl poslechem Stevie Wondera a kapel jako je Earth, Wind and Fire, ale v té době u něj přavažoval vliv Alex Van Halena a kapel jako Iron Maiden... V té době ale hrával cokoliv, co uslyšel v rádiu. Chodil na lekce asi jen 4 měsíce, ale měl daleko větší zájem hrát skladby Van Halen, než cvičit základy. Pak objevil i Rush a svět progresivní hudby, zatímco stále ještě poslouchal nějaké těžší věci... vše od Slayer a King Diamond až po Led Zeppelin. O pár let později se zajímal i o fúze jazzu a Mahavishnu Orchestra, Chicka Coreu, Tony Williamse, Franka Zappu, Milese Davise a seznam by mohl pokračovat dál. Co se týče bubeníků, přidal si mezi oblíbence další jména jako Dennis Chambers, Vinnie Colaiuta, Dave Weckl, Simon Phillips, Terry Bozzio, Steve Gadd, Manu Katche, Steve Smith, Jeff Porcaro a samozřejmě Buddy Rich.

Když mu bylo 16 let, dozvěděl se, že Sonny Igoe žije a vyučuje v téže čtvrti ve městě, kde žil, a tak začal studovat u něj, což s přestávkami trvalo asi 3 roky. Po střední škole se přihlásil na Drummers Collective, kterou absolvoval s certifikátem...

Prvního zpěváka Symphony X Roda znal asi rok, než jej seznamil s dalšími členy Mikem a Tomem. Tenkrát se kytarista Romeo snažil dát dohromady kapelu, nakonec mu Mike zavolal a nabídl práci ve studiu a už u toho zůstalo.

V roce 2003 figuroval v hlasování čtenářů pro magazín Modern Drummer, kde dosáhl dvě ocenění - druhé místo pro nové talenty a třetí místo pro nejlepší nahraný výkon na albu Symphony X "Odyssey" (2002). V témže roce účinkoval také na bezejmenném prvním albu Redemption.

V současné době vyučuje lekce na bicí v Big Beat Studios v New Jersey.

Dne 27. února 2013 ale Symphony X oznámili, že v předchozím týdnu byl Jason byl přijat do nemocnice pro srdeční selhání. Strávil týden v nemocnici, byl propuštěn po několika dnech. Jason pak začal rehabilitační program a bylo mu řečeno, že jeho uzdravování bude trvat minimálně 3-6 měsíců v neustálé péči lékařů.

Během této doby, jak skupiny oznámila 26. března 2013, jej nahradil John Macaluso na turné po Jižní Americe a Evropě, dokud se Jason nezotaví z těchto zdravotních problémů.
Členové
(Narozen 19. července 1971, Long Beach, California)
Lead Vocals (1995-present)


Je americký zpěvák známý jako člen americké progressivní metalové kapely Symphony X. Ještě než začal pracovat s rockovou kapelou, byl účastníkem rytířského klání na Medieval Times Dinner Theater.

Začínal zpěvem country hudby a lidových písní už v jeho 5 letech. V nižších třídách poslouchal kapely jako Van Halen, Iron Maiden, Mötley Crüe a Kiss. Od 7 až 9 pak poslouchal Bruce Dickinsona a Davida Lee Rotha. Také se účastnil práce ve školním sboru a jazzovém souboru, kde přednášel, četl a zpíval písně Jamese Taylora, Manhattan Transfer, Toma Jonese a Jamese Browna.

Na střední škole pak zpíval v místních kapelách v Los Angeles. Když mu bylo 19 let, odstěhoval se do New Jersey a stal členem kapel Streetwise a Sin River. V roce 1995 jej Rod Tyler (původně zpěvák Symphony X) seznámil s některými dalšími členy kapely. Začali tenkrát nahrávat druhý disk a Rod byl frustrovaný... Tak Russell šel do studia a nazpíval všechny vokály. Nedlouho poté se připojil ke skupině.

V únoru 2011 začal spolupracovat na novém projektu s bývalým bubeníkem Dream Theater Mike Portnoyem. Z něj se vyvinula kapela ADRENALINE MOB, která už vydala dvě studiová alba "Omerta" (březen 2012) a "Men Of Honor" (2014) a dvě alba coververzí. Russell Allen v kapele na rozdíl od Mike Portnoye působí dodnes a občas s nimi, když není zaneprázdněn u Symphony X, vyrazí i na turné.

V listopadu 2013 se Allen připojil k Trans-Siberian Orchestra pro jejich turné podzim/zima v roce 2013. Nahrál čtyři alba společně se zpěvákem Jornem Lande (ex-Masterplan) jako duo Allen/Lande, všechny pod Frontiers Records - "The Battle" (2005), "The Revenge" (2007), "The Showdown" (2010) a "The Great Divide" (2014). Jako host zpíval i na dvou albech projektu Avantasia "The Wicked Symphony" a "Angel of Babylon". Je také členem projektu Arjena Lucassena Star One, kde vydali již tři desky "Space Metal" (2002), "Live On Earth" (2003) a "Victims Of The Modern Age" (2010).

Jeho první sólové album "Atomic Soul" vyšlo 25. dubna 2005, kterém kromě zpěvu hraje na basu a klávesy. Představuje se někdy jako "Sir Allen Russell", což má údajně na svědomí Arjen Lucassen ze Star One, kvůli žertu, který Arjen udělal s ohledem na jeho dřívější "práci" jako účastníkem rytířského klání.

V roce 2014 oznámil založení nového projektu Level 10 spolu s basistou Mat Sinnerem a dalšími členy německé kapely Primal Fear a jejich album "Chapter One" vyšlo 23. ledna 2015 v Evropě a 27. ledna 2014 v Severní Americe přes Frontiers Music.
Členové
(Narozen 15. srpna 1966)
Bass Guitar (1994-1998)


Thomas Miller začal svou hudební kariéru v pouhých 10 letech po návštěvě koncertu Kiss. V odrostlejším věku se stal baskytaristou právě zakládané kapely Symphony X kytaristou Michaelem Romeo, se kterým se poznal již v roce 1986 a se kterým spolupracoval nejprve na demonahrávce Danse Macabre, která se poprvé objevila s názvem kapely Symphony X.

Thomas Miller byl původní basista Symphony X před příchodem Andy DeLuca, a brzy poté jejich současným basistou Michaelem Lepondem. Miller opustil kapelu spolu s bubeníkem Thomasem Walling v dubnu 1999 pro jejich neochotu cestovat na turné na podporu čtvrtého studiového alba Symphony X "Twilight in Olympus" a kvůli svým zdravotním problémům.

Miller byl skladatel Symphony X na studiových albech "The Damnation Game", "The Divine Wings Of Tragedy" a "Twilight in Olympus". Miller napsal texty k písním "Of Sins and Shadows," "The Eyes of Medusa," "Candlelight Fantasia," a pro část "The Divine Wings Of Tragedy" z alba "The Divine Wings of Tragedy".

Po odchodu z kapely nahrál více než čtyřicet dalších alb na různorodých projektech včetně alba "Filled With Your Glory" od Calling Levi z roku 2007. V roce 2010 zformoval také kapelu Thunder's Majesty.

Mezi jeho největší hudební vlivy patří umělci jako Billy Sheehan, John Onder, Geddy Lee, Jaco Pastorius, John Paul Jones a James Jamerson.
Členové
(Celým jménem Rod Tyler Loiza)
Vocals (1994)


Rod Tyler je bývalý zpěvák americké progresivní metalové kapely Symphony X a power metalové kapely Overlorde. K Overlorde nastoupil nakrátko v roce 1988 pod svým celým jménem Rod Tyler Loiza a odešel brzy ve stejném roce. Zpíval také v projektu Phantom's Opera, kde jej poznal i Michael Romeo.

V roce 1994 jej přijal Michael Romeo jako prvního zpěváka pro Symphony X. První nahrávka se jménem kapely bylo demo "Dance Macabre" nazpívané právě Rodem. Tyler nahral vokály na debutové album "Symphony X" (1994). Pro druhé album byl Tyler nahrazen Russellem Allenem, kterého on sám představil kapele jako svoji náhradu.
Členové
Drums (1998-2000)

Tom získal titul Bachelors of Music pro jazz v roce 1995 a Masters of Arts ve výuce v roce 1996 na University of the Arts. Ještě na vysoké škole Tom získal dvě ocenění za jeho vynikající výkony: Paul D. Patterson Award jako vynikající hráč na bicí nástroje (1995) a Music Educators National Conference Award za vynikající výkony ve výuce (1996). Tom vyučoval na interpretačních kurzech na Villanova University, University of Arts a na Brookdale College.

Je členem nebo v současné době vystupuje s takovými místními i mezinárodními skupinami jako Huffamoose, Gerald Veasly, K-Floor, Rosella Washington, Gravy, Peters Cathedral, Michael Dutton, Mia Johnson, Dialects a samozřejmě také Symphony X.

V letech 1996-1999 nahrával četné písně, reklamy a celá alba jako zaměstnaný bubeník v Sonic Recording Studios. V roce 2004 byl Tom požádán, aby přidal začal pracovat na University of Arts v oboru bicích, kde vyučuje posledních 16 let, ale nezanedbává ani živé vystupování v různorodých kapelách hrajících klasický rock, melodický death metal, blues, funk, thrash, jazz, punk a nebo hip hop. Jednou z takových kapel je i clevelandská metalová kapela Deadiron.

Nahrál alba s kapelami:
Dyers Eve (Drums): "The Meaning of Death" (Demo) (1991)
Majeste (Drums): "The Time Just Before" (Demo) (1988)
Symphony X (Drums - člen 1998-2000): "Twilight In Olympus" (1998)

      Zpět

Studiové desky:
2015 Underworld
2011 Iconoclast
2007 Paradise Lost
2002 The Odyssey
2000 V: The New Mythology Suite
1998 Twilight in Olympus
1997 The Divine Wings of Tragedy
1995 The Damnation Game
1994 Symphony X

Michael Romeo:
2022 War Of The Worlds // Pt. 2
2018 War Of The Worlds // Pt. 1
1994 The Dark Chapter

Michael Lepond/Silent Assassins:
2018 Pawn and Prophecy
2014 Silent Assassins
Ostatní nahrávky:
2009 Paradise Lost (Bonus DVD)
2007 Forsaken / Set the World on Fire EP
2005 Rarities And Demos EP
2001 Live On The Edge Of Forever Live (live)
2001 Symphony X / The Divine Wings Of Tragedy
1999 Prelude to the Millennium (komp.)
1998 Behind The Mask (promo)

Russell Allen:
2005 Atomic Soul

Michael Pinnella:
2014 Ascension
2004 Enter By the Twelfth Gate


Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Electric and Accoustic Guitars, Orchestral Keyboards, Programming
Michael Pinnella - Piano, Keyboards
Michael Lepond - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie Underworld
Vyšlo 24. července 2015, Nuclear Blast Records, Blast NB 3228-2, 27361 32282

Seznam skladeb:
01. Overture (2:13)
02. Nevermore (5:30)
03. Underworld (5:48)
04. Without You (5:51)
05. Kiss Of Fire (5:09)
06. Charon (6:06)
07. To Hell And Back (9:23)
08. In My Darkest Hour (4:22)
09. Run With The Devil (5:38)
10. Swansong (7:29)
11. Legend (6:29)
Total Time: (63:58)

Producer: Michael Romeo
Cover Art: Warren Flanagan

Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Pinnella - Piano, Keyboards
Michael Lepond - Bass
Michael Romeo - Electric and Accoustic Guitars, Orchestral Keyboards, Programming
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie Iconoclast
Vyšlo 2011, Nuclear Blast Records, NB 2462-2, 27361 24622

Seznam skladeb:
01. Iconoclast (10:53)51
02. The End of Innocence (5:29)27
03. Dehumanized (6:49)47
04. Bastards of the Machine (4:58)56
05. Heretic (6:26)24
06. Children of a Faceless God (6:22)20
07. Electric Messiah (6:15)13
08. Prometheus (I Am Alive) (6:48)46
09. When All Is Lost (9:10)
Total Time: (82:51)


Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Electric and Accoustic Guitars, Orchestral Keyboards, Programming
Michael Pinnella - Piano, Keyboards
Michael Lepond - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie Paradise Lost
Vyšlo 26. června 2007, InsideOut Music IOMCD 259

Seznam skladeb:
01. Oculus Ex Inferni (2:35)
02. Set The World On Fire (The Lie Of Lies) (5:55)
03. Domination (6:29)
04. Serpent's Kiss (5:04)3
05. Paradise Lost (6:32)
06. Eve Of Seduction (5:04)
07. The Walls Of Babylon (8:16)
08. Seven (7:01)
09. The Sacrifice (4:50)49
10. Revelation (Divus Pennae Ex Tragoedia) (9:18)17
Total Time: ()

Produkce: Fascination Street Studios, Örebro, Sweden
Studio: Jens Bogren

Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Michael Lepond - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie The Odyssey
Vyšlo 2002, InsideOut Music, IOMCD 109, IOMACD 2044

Seznam skladeb:
01. Inferno (Unleash The Fire) (5:32)
02. Wicked (5:30)
03. Incantations Of The Apprentice (4:19)
04. Accolade II (7:04)
05. King Of Terrors (6:16)
06. The Turning (4:42)
07. Awakenings (8:18)
08. The Odyssey(24:09)
   Part I    - Odysseus' Theme/Overture
   Part II   - Journey To Ithaca
   Part III  - The Eye
   Part IV  - Circe (Daughter Of The Sun)
   Part V   - Siren
   Part VI  - Scylla And Charybdis
      a) Gulf Of Doom
      b) Drifting Home
   Part VII - The Fate Of The Suitors / Champion Of Ithaca
Total Time: (65:50)

Limited edition: 2002 Inside Out IOMLTDCD 109
Japanese bonus track
09. Masquerade '98 (6:00) (Limited Edition)
10. Frontiers (4:51)

Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Michael Lepond - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie V: The New Mythology Suite
Vyšlo 2000, Inside Out Music, IOMCD 066

Seznam skladeb:
01. Prelude (1:07)
02. Evolution (The Grand Design) (5:20)
03. Fallen (5:51)
04. Transcendence (0:38)
05. Communion and the Oracle (7:45)
06. The Bird-Serpent War/Cataclysm (4:02)
07. On the Breath of Poseidon (3:01)
08. Egypt (7:04)
09. Death of Balance/Lacryosa (3:42)
10. Absence of Light (4:58)
11. A Fool's Paradise (5:48)
12. Rediscovery (1:25)
13. Rediscovery pt. II - The New Mythology (12:01)
Total Time: (62:42)


Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Thomas Miller - Bass
Tom Walling - Drums
Hosté:
Diskografie Twilight in Olympus
Vyšlo 1998, 1998 InsideOut, IOMCD 021
Produced under licence from Toshiba- EMI Limited

Seznam skladeb:
01. Smoke and Mirrors (6:09)
02. Church of the Machine (8:57)
03. Sonata (1:25)
04. In the Dragon's Den (4:00)
05. Through the Looking Glass (13:05)
   * Part I
   * Part II
   * Part III
06. The Relic (5:03)
07. Orion - the Hunter (6:56)
08. Lady of the Snow (7:09)
Total Time: (52:44)

Produced: Eric Rachel, Steve Evetts & Michael Romeo

Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Thomas Miller - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie The Divine Wings of Tragedy
Vyšlo 1997, Inside Out Music, IOMCD 009

Seznam skladeb:
01. Of Sins and Shadows (4:58)
02. Sea of Lies (4:18)
03. Out of the Ashes (3:39)
04. The Accolade (9:51)
05. Pharaoh (5:28)
06. The Eyes of Medusa (5:26)
07. The Witching Hour (4:15)
08. The Divine Wings of Tragedy (20:41)
     i. At The Four Corners Of The Earth
    ii. In The Room Of Thrones
   iii. A Gathering Of Angels
    iv. The Wrath Divine
     v. The Prophet's Cry
    vi. Bringer Of The Apocalypse
   vii. Paradise Regained
09. Candlelight Fantasia (6:45)
Total Time: (65:21)


Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Thomas Miller - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie The Damnation Game
Vyšlo listopad 1995, Inside Out Music, IOMCD 004

Seznam skladeb:
01. The Damnation Game (4:32)
02. Dressed to Kill (4:45)
03. The Edge of Forever (8:59)
04. Savage Curtain (3:31)
05. Whispers (4:48)9
06. The Haunting (5:22)1
07. Secrets (5:42)
08. A Winter's Dream - Prelude (Part I) (3:04)
09. A Winter's Dream - The Ascension (Part II) (5:40)1
Total Time: (46:23)


Skupina:
Rod Tyler - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Thomas Miller - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie Symphony X
Vyšlo 1994, Zero Corporation, XRCN-1198

Seznam skladeb:
01. Into the Dementia (1:01)
02. The Raging Season (5:01)
03. Premonition (5:38)
04. Masquerade (4:28)
05. Absinthe and Rue (7:17)
06. Shades of Grey (5:41)
07. Taunting the Notorious (3:21)
08. Rapture or Pain (5:05)
09. Thorns of Sorrow (3:55)
10. A Lesson Before Dying (12:07)
Total Time: (53:34)Skupina:
Michael Romeo - Guitars
Hosté:
John "JD" DeServio - Bass (Black Label Society)
Dino Jelusick (Animal Drive, Trans-Siberian Orchestra) - Vocals
John Macaluso (Yngwie Malmsteen, Ark, James LaBrie) - Drums

Diskografie War Of The Worlds // Pt.2
Vyšlo 25. března 2022, IndideOut Music

Seznam skladeb:
Disc 2
01. Introduction, Pt. II (2:37)
02. Divide & Conquer (4:46)
03. Destroyer (5:34)
04. Metamorphosis (5:53)
05. Mothership (2:23)
06. Just Before The Dawn (5:01)
07. Hybrids (6:14)
08. Hunted (4:32)
09. Maschinenmensch (9:03)
10. Parasite (4:33)
11. Brave New World (Outro) (3:36)
12. The Perfect Weapon (Bonus Track) (7:41)
13. Alien DeathRay (Bonus Track) (4:31)
Disc 2
Instrumental Versions

Total Time: (66:24)

Na Romeově druhém sólovém albu se opět objevil baskytarista John "JD" DeServio (Black Label Society) a John Macaluso (bicí). Poprvé si zazpíval chorvatský zpěvák Dino Jelusick. "Tentokrát jsem chtěl zkusit něco jiného s vokály", řekl Romeo. "Dino byl velmi doporučen a udělal to skvěle! Opravdu přinesl do mé hudby vzrušující prvek". Připomeňme, že obě alba jsou evidentně inspirována "War of the Worlds" od H.G. Wellse.

Skupina:
Michael Romeo - Guitars
John "JD" DeServio - Bass (Black Label Society)
Rick Castellano - Vocals
John Macaluso - Drums
Hosté:
Diskografie War Of The Worlds // Pt.1
Vyšlo 27. července 2018, Music Theories Recordings / Mascot Label Group

Seznam skladeb:
01. Introduction (3:41)
02. Fear The Unknown (4:20)
03. Black (6:19)
04. F*cking Robots (4:29)
05. Djinn (7:29)
06. Believe (8:22)
07. Differences (4:32)
08. War Machine (3:09)
09. Oblivion (5:06)
10. Constellations (5:34)
Total Time: (53:01)

Michael Romeo je osoba známá všem fanouškům progresivního metalu. Kytarista Symphony X vydaává své první (mimo dříve vydané demo) sólové a dlouho očekávané album s názvem "War Of The Worlds // Pt. 1". Premiéra díla inspirovaného "Válkou světů" od H.G. Wellse byla oznámena na 27. červenec tohoto roku. Sólové dílo talentovaného amerického hudebníka jistě nezklame fanoušky ostré, technické kytarové hry. Album bylo nahráno v průběhu roku a půl v domácím studiu kytaristy v New Jersey. Michael Romeo také oznámil, fanoušci mohou brzy očekávat druhou část tohoto díla.

Nahrávali:
Michael Romeo - Guitars, Guitar Synthesizer, Keyboards (kromě 08), Drum Programming, Bass
Michael Pinnella - Keyboard (08)
Hosté:
Diskografie The Dark Chapter
Vyšlo duben 1994, Zero Corporation
reissued 2000, InsideOut Music (EUR)

Seznam skladeb:
01. Carpathia (2:08)
02. Cask of Amontillado (5:07)
03. Psychotic Episode (4:02)
04. Masque of the Red Death (7:01)
05. Sevil Alucard (5:10)
06. The Premature Burial (6:20)
07. MJR #13 (7:15)
08. Concerto in B Minor (Niccolo Paganini) (2:38)
09. Noit Al Ever (3:08)
Total Time: (42:49)

Recorded 1992–94
Producer: Michael Romeo
Engineering, Mixing: Michael Romeo
Mastering: Eric Rachel
Původně nahrávku z roku 1992 jako demo kazetu Romeo posílal různým kytarovým vydavatelstvím až demo upoutalo pozornost japonského labelu s názvem Zero Corporation. Label projevil zájem o další materiál. Romeo se následně spojil s klávesistou Michaelem Pinnellou a nově nahráli album pro vydání na CD pod názvem "The Dark Chapter" u Zero v roce 1994. Po tomto malém úspěchu se oba hudebníci rozhodli pokračovat a vytvořili kapelu Symphony X. Toto zcela instrumentální album nese mnoho podobností s progresivním metalovým stylováním budoucích Symphony X a mohlo by být považováno i za přímého předchůdce jejich bezejmenné první desky, která vyšla později v roce 1994.

Některé skladby mají v názvu odkaz na díla Edgara Allana Poea, např. "The Cask of Amontillado", "The Masque Of The Red Death" a "The Premature Burial". Kromě na přebalu alba je zobrazen havran v odkazu na Poeovou báseň "Raven" a kytara připomínající svým tvarem kyvadlo z povídky "The Pit and the Pendulum". Většina ostatních titulů skladeb má mystické významy: "Sevil Alucard" čteno odzadu je "Dracula Lives" (možný odkaz na Dracula Lives!, krátce trvající časopis od Marvel Comics), "MJR#13" je zkratka z iniciál Romeova celého jména, "Noit Al Ever" se čte jako "revelation" (zjevení) pozpátku.

Skupina:
Mike LePond - Bass, Rhythm Guitar, Backing Vocals (Symphony X)
Alan Tecchio - Lead Vocals (Watchtower, Hades, Seven Witches)
Lance Barnewold – Lead Guitar (01,02,03,05) (Fates Breaks Dawn)
Hosté:
Michael Romeo - Drum Programming, Keyboards, Lead Guitar (08) (Symphony X)
Michael Pinella - Backing Vocals, Piano & Organ (08) (Symphony X)
Rod Rivera – Lead Guitar (05,06,07) (DeadRisen, Rivera Bomma)
Andry Lagiou – Lead Vocals (08)
Noa Gruman – Lead Vocals (08)
Veronica Freeman – Lead Vocals (08)
Phyllis Rutter - Lead Vocals (08)
Diskografie Pawn and Prophecy
Vyšlo 26. ledna 2018, Frontiers Records, FR CD 838

Seznam skladeb:
01. Masters Of The Hall (6:25)
02. Black Legend (4:32)
03. Antichrist (4:45)
04. I Am The Bull (6:34)
05. Avengers Of Eden (3:33)
06. Hordes Of Fire (3:58)
07. The Mulberry Tree (6:31)
08. Pawn And Prophecy (21:57)
Total Time: (58:15)

Producer: Mike LePond
Engineering: Michael Romeo
Mixing, Mastering: Eric Rachel
Artwork: Melissa F.
Photography: Jatzi Nieto
Titulní skladba trvá přes 21 minut a je založena na divadelní hře od Williama Shakespeare “Macbeth”.

Skupina:
Mike LePond - Bass (Symphony X)
Alan Tecchio - Vocal (Hades, Watchtower, Seven Witches)
Hosté:
"Metal" Mike Chlasciak - Guitars (solo) (02,04,06-09) (Halford, Testament)
Michael Romeo - Keyboards, Guitars (solo) (01,03,04,06,07,09) (Symphony X)
Michael Pinella - Vocals (backing) (Symphony X)
Diskografie Silent Assassins
Vyšlo 26. září 2014, Moonlight Productions, SR1133

Seznam skladeb:
01. Apocalypse Rider 05:14)
02. Red Death 06:19)
03. The Quest 07:44)
04. The Outsider 05:23)
05. Masada 05:44)
06. Silent Assassins (Seven Witches cover) 04:30)
07. Ragnarok (Seven Witches cover) 03:46)
08. The Progeny 07:17)
09. Oath of Honor 11:10)
Total Time: (57:07)

Producer: Mike LePond
Engineering: Michael Romeo
Mixing, Mastering: Eric Rachel
Artwork, Layout: Jonathan Stenger
Photography: Jatzi Nieto
"Silent Assassins" je cover od skladby Seven Witches "Harlot of Troy". Digitálně vyšlo v Německu 12. září 2014.


Skupina:
Hosté:
Diskografie Paradise Lost
Bonus DVD, vyšlo 2009, InsideOut Music, IOMSECD 259

Seznam skladeb:
    I. King Of Terrors (Paris)
   II. Out Of The Ashes (Paris)
  III. Dressed To Kill (Tokyo)
   IV. In The Dragon's Den (Tokyo)
    V. Inferno (Milan)
   VI. Evolution (Madrid)
  VII. The Odyssey - Part II (Hollywood)
 VIII. The Odyssey - Part V & VI (Hollywood)
   IX. Smoke And Mirrors (Hollywood)
    X. Of Sins And Shadows (Gigantour USA)
Total Time: (00:00)
Promoční DVD vydané v kartonovém obalu.

Skupina:
Hosté:
Diskografie Forsaken / Set the World on Fire
promo EP, vyšlo 2007

Seznam skladeb:
01. Dream Theater - Forsaken (5:36)
02. Symphony X - Set the World on Fire (The Lie of Lies) (5:55)
Total Time: (11:31)

Skupina:
Rusell Allen - Vocals
Rod Tyler - Vocals (04,05)
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinella - Keyboards
Thomas Miller - Bass (03,04,05)
Michael LePond - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie Rarities And Demos
Vyšlo červenec 2005

Seznam skladeb:
01. Inferno (demo version) (4:39)
02. The Odyssey (overture demo) (4:18)
03. Eyes of Medusa (demo) (5:14) *
04. A Winter's Dream Part II (5:20) **
05. Disillusioned (unreleased track) (3:27) ***
06. Star Wars Suite (5:52)
Total Time: (28:50)

* Demo, originally titled "Gates Of Misery", with different chorus
** Original recording with Rod Tyler on vocals
*** Demo version with Rod Tyler on vocals
The first fan club cd from the official international Symphony X fan club, Church of the Machine.

Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Michael Lepond - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:
Diskografie Live On The Edge Of Forever
Live, vyšlo 2001

Seznam skladeb:
CD 1
01. Prelude (1:40)
02. Evolution (The Grand Design) (5:18)
03. Fallen/Transcendence (6:30)
04. Communion and the Oracle (7:39)
05. The Bird-Serpent War/Cataclysm (3:39)
06. On the Breath of Poseidon (5:09)
07. Egypt (7:05)
08. Death of Balance/Candlelight Fantasia (5:52)
09. The Eyes of Medusa (4:32)
CD 2
01. Smoke and Mirrors (6:36)
02. Church of the Machine (7:21)
03. Through the Looking Glass (14:09)
04. Of Sins and Shadows (7:22)
05. Sea of Lies (4:05)
06. The Divine Wings of Tragedy (19:54)
Total Time: (106:51)

Recorded live in Europe in October 2000 and June 2001.

Skupina:
Rod Tyler - Vocals (CD 1)
Russell Allen - Vocals (CD 2)
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Thomas Miller - Bass
Jason Rullo - Drums
Hosté:


Diskografie Symphony X / The Divine Wings Of Tragedy
2CD kompilace, vyšlo 2001, NEMS Enterprises, NEMS 231, Argentina

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Into the Dementia (1:01)
02. The Raging Season (5:01)
03. Premonition (5:38)
04. Masquerade (4:28)
05. Absinthe and Rue (7:17)
06. Shades of Grey (5:41)
07. Taunting the Notorious (3:21)
08. Rapture or Pain (5:05)
09. Thorns of Sorrow (3:55)
10. A Lesson Before Dying (12:07)
Total Time: (53:34)

CD 2:
01. Of Sins and Shadows (4:58)
02. Sea of Lies (4:18)
03. Out of the Ashes (3:39)
04. The Accolade (9:51)
05. Pharaoh (5:28)
06. The Eyes of Medusa (5:26)
07. The Witching Hour (4:15)
08. The Divine Wings of Tragedy (20:41)
     i. At The Four Corners Of The Earth
    ii. In The Room Of Thrones
   iii. A Gathering Of Angels
    iv. The Wrath Divine
     v. The Prophet's Cry
    vi. Bringer Of The Apocalypse
   vii. Paradise Regained
09. Candlelight Fantasia (6:45)
Total Time: (65:21)
Argentinian double-album release of Symphony X (1996) and The Divine Wings of Tragedy (1997).

Skupina:
Russell Allen - Vocals
Michael Romeo - Guitar
Michael Pinnella - Keyboards
Thomas Miller - Bass
Jason Rullo - Drums (01-09)
Hosté:
Tom Walling - Drums (10,11)
Diskografie Prelude to the Millennium, Essentials Of Symphony
Kompilace, vyšlo 1998, Zero Corporation, XRCN-10012

Seznam skladeb:
01. Masquerade '98 (6:01)
02. A Winter's Dream - Prelude (Part I) (3:03)
03. The Damnation Game (4:32)
04. Dressed To Kill (4:44)
05. Of Sins And Shadows (4:56)
06. Sea Of Lies (4:18)
07. Out Of The Ashes (3:39)
08. The Divine Wings Of Tragedy (20:41)
09. Candlelight Fantasia (6:42)
10. Smoke And Mirrors (4:58)
11. Through The Looking Glass (Part I, II, III) (13:04)
Total Time: (76:38)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Behind The Mask
Kompilace, vyšlo 1998, CNR Music 3037315 (Francie)

Seznam skladeb:
01. Orion The Hunter (6:55)
02. Of Sin And Shadows (4:58)
03. The Edge Of Forever (8:58)
04. Absinthe And Rue (7:15)
05. Sevil Alucard (5:10)
Total Time: (33:16)
CD bylo označeno jako "FOR PROMO ONLY - NOT FOR SALE".


Nahrál:
Michael Pinnella - Piano, Keyboards, Bass & Drum Programming
Diskografie Ascension
vyšlo 16. prosince 2014, Knife Fight Media/Michael Pinnella

Seznam skladeb:
01. New City Rising (4:21)
02. Flip Side Of Things (4:20)
03. From Empty Places (6:17)
04. La Batalla En La Niebla (5:59)
05. Miswired (4:27)
06. A Weight Of The World (5:22)
07. Spiders Web (4:34)
08. Welcome Home (4:30)
09. The Great Escape (5:30)
10. The Ascension (7:09)
Total Time: (52:29)

Nahrál:
Michael Pinella - Piano, Keyboards, Bass & Drum Programming
Diskografie Enter By The Twelfth Gate
Vyšlo 12. října 2004, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. The White Room (5:22)
02. Edge Of Insanity (4:26)
03. Piano Concerto #1 Mvt. 1 (5:12)
04. Enter By The Twelfth Gate (4:30)
05. Falling From The Sky (2:55)
06. Welcome To My Daydream (3:30)
07. Piano Concerto #1 Mvt. 2 (2:27)
08. Piano Concerto #1 Mvt. 3 (2:20)
09. Live For The Day (3:36)
10. Scriabin Etude OP. 42 No. 5 (1:48)
11. Moracan Lullaby (1:50)
12. Departing For Eternity (1:25)
13. Cross The Bridge (4:56)
Total Time: (44:24)

All songs written and composed by Michael Pinnella, except for "Scriabin Etude OP. 42 No. 5," written by Alexander Scriabin

Nahráli:
Russell Allen - Vocals, Bass & Acoustic Guitars, Keyboards
Hosté:
Michael Romeo - Electric, Slide & Bass Guitars
Michael Pinnella - Piano
Brendan Anthony - Electric & Acoustic Guitars
Jason Freudberg - Electric & Acoustic Guitars
Iceberg - Electric & Acoustic Guitars
Larry Salvatore - Bass
Jens Johansson - Keyboards
Robert Nelson - Drums, Percussion
Diskografie Atomic Soul
Vyšlo 26. dubna 2005, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Blackout (4:25) (Allen, Brendan Anthony, Iceberg, Robert Nelson, Larry Salvatore)
02. Unjustified (3:43) (Allen, Anthony, Nelson)
03. Voodoo Hand (3:54)
04. Angel (5:14)
05. The Distance (4:49) (Allen, Anthony, Nelson)
06. Seasons of Insanity (4:20)
07. Gaia (4:33)
08. Loosin' You (4:01)
09. Saucey Jack (4:02)
10. We Will Fly (7:55)
11. Atomic Soul (3:08)
Total Time: (50:25)

Arranged: Russell Allen, Brendan Anthony & Robert Nelson
Produced: Russell Allen
Recorded & Engineered: Michael Romeo
Mixed: Russell Allen & Don Sternecker
Mastered: Allen Douches
"Atomic Soul" je debutové sólové album sólového zpěváka Symphony X Russella Allena. Bylo vydáno 26. dubna 2005. Album se liší od tvrdšího a progresivního zvuku Symphony X, Allen sám je označuje jako "Hard Rock". Album vyšlo na labelu InsideOut Music. Allen hrál na basu a klávesy na většině skladeb, spolu s vokály, ale některé skladby obsahují i hostující hudebníky jako Robert Nelson na bicí, Brendan Anthony a Jason Freudberg na kytary, Larry Salvatore na baskytaru a Jens Johansson na klávesy. Také se zde objevují Allenovi spoluhráči Michael Romeo a Michael Pinnella ze Symphony X.

      Zpět
Michael J. Romeo, Russell Allen, Michael Pinnella, Jason Rullo, Thomas Miller

      Zpět

Oficiální stránky:
http://symphonyx.com/
Další informace:
http://www.youtube.com/symphonyX
http://www.myspace.com/symphonyx
http://themetalpigeon.com/2011/12/17/symphony-x-beats-the-metal-pigeon-into-submission-2/
http://www.musicmight.com/artist/united+states/new+jersey/south+amboy/symphony+x
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2.8.2015 
Menu Poslední aktualizace: 15.8.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©